60 minut na godzinę

Okładka książki 60 minut na godzinę
Maria CzubaszekJacek Fedorowicz Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji satyra
satyra
Wydawnictwa Radia i Telewizji
1978-01-01
1978-01-01
humor satyra

więcej Więcej

Na takim humorze się wychowałam. Pamiętam czasy, gdy biegłam ze szkoły do domu, by dopaść radiowej trójki ;) To se ne vrati.....

Słuchałem tych audycji z kaset rodziców. I chętnie wracam też do książkowej wersji. Dowcipnej, błyskotliwej, uroczo staroświeckiej.

Ulubina audycja do ktorej zawsze wracam z rozrzewnieniem. Polecam kazdemu, choc mlodsze pokolenie moze tego nie zrozumiec.

Super humor PRL' owskich żartownisi. "Powtórka z rozrywki" stała się częścią mojego charakteru i cynicznego podejścia do rzeczywistości. Za co jestem wdzięczny, gdyż prawdopodobnie bez tego już bym oszalał.

Miałem to szczęście, że żyłem w tych czasach, gdy Polskie Radio mówiło po polsku (a nie popolskiego) i miało coś do powiedzenia. "60 minut..." to właściwie, antologia stanowiąca dziś wspomnienie o zapomnianym, cyklicznym programie. Młodszemu pokoleniu zalecam zapoznanie się z tą publikacją, chociaż wątpię, żeby gdzieś się zachowała w całości, gdyż do książki była jeszcze...

Przypomniała mi dawne dzieje, kiedy dużą cześć naszego życia wypełniało słuchanie radia.

Najpiękniejszy almanach perełek z magazynu "nieznośnego" zespołu kabareciarzy Trójki. Uwielbialiśmy rodzinnie czytać i słuchać felietonów, monologów i skeczy autorów Magazynu, a teraz chętnie owe słuchowiska, dzisiaj to chyba audiobook'i przypomnę sobie w formie pisanej: starej, dobrej książki. Szkoda, że wypożyczona przepadła mi kiedyś bez wieści. Pozdrawiam wszystkich...

Absolutnie kultowe

• Wolski Marcin