The Dark-eyed Girls
Barbara

Czy można znaleźć prawdziwą miłość? A prawdziwą przyjaźń? „Trzy przyjaciółki” to poruszająca historia o granicach związków i miłości. Poznajemy losy Liv, Katherine oraz Rachel, obserwujemy rozwój ich przyjaźni. To opowieść o snuciu marzeń i bolesnych upadkach, poszukiwaniu miłości, borykaniu się z tragediami, o pogoni za sukcesem i radzeniu sobie z porażką. Romantyczna Liv wybiera karierę...

Czy można znaleźć prawdziwą miłość? A prawdziwą przyjaźń?
„Trzy przyjaciółki” to poruszająca historia o granicach związków i miłości.
Romantyczna Liv wybiera karierę uniwersytecką; cyniczna pragmatyczka - Katherine - woli światła wielkiego miasta i jedzie do Londynu, by tam rozpocząć karierę dziennikarską; Rachel wychodzi za swojego pierwszego ukochanego.
Magnetyzująca narracja Judith Lennox, a zwłaszcza jej przejmująca szczerość, sprawia, że powieść porusza czytelnika do głębi.

Judith Lennox ma na koncie międzynarodowe bestsellery. Tę wybitną pisarkę już porównuje się do Rosamunde Pilcher oraz Elizabeth Jane Howard.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

allison | 2012-03-03
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 03 marca 2012

Daleko tej książce do arcydzieła, ale z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest to bardzo dobrze napisana powieść obyczajowa. Jest w niej miejsce na życiowe perypetie tytułowych bohaterek i ich bliskich, na wątki miłosne i rodzinną tajemnicę, która latami ciąży na sumieniu dwóch przyjaciółek i kilkorga innych postaci.

J. Lennox nie jest - moim zdaniem - pisarką wybitną, lecz bardzo dobrym rzemieślnikiem słowa. Spod jej pióra (a raczej klawiatury:)) wychodzą interesujące historie, od których trudno się oderwać. Śledzi się je zwykle z wypiekami na twarzy, czemu sprzyjają wyraziste postacie i wartka akcja - czasem przewidywalna, ale nie odbierająca przyjemności czytania.
Takie cechy ma też powieść "Trzy przyjaciółki".

Polecam lekturę każdemu, ale przede wszystkim miłośnikom prozy Lesley Lokko, gdyż książka utrzymana jest w podobnej konwencji.

I proszę nie zrażać się okładką - jest koszmarna, przywodzi na myśl tandetne romansidła, więc ma prawo odstraszać...:)

Morgana1976 | 2012-11-06

2003