Wybranki fortuny

Tłumaczenie: Anna Pajek
Wydawnictwo: Książnica
Daughters of Fortune
Monika Adamczyk

Córki Williama Melvilla są dziedziczkami jednego z największych na świecie imperiów mody. Wszyscy zazdroszczą im urody i bogactwa. Ale za błyszczącą fasadą wystawnego życia, każda z nich skrywa mroczny sekret. Ich ujawnienie na zawsze może podzielić klan Melvillów. W miarę jak dziedziczki fortuny Melvilów próbują odnaleźć swoje przeznaczenie, każda z nich musi dokonywać trudnych wyborów, których konsekwencje oddalają je od siebie. Niemniej gdy rodzinne imperium znajdzie się w niebezpieczeństwie, losy sióstr na powrót się splotą, bowiem nie sposób jest zapomnieć o nierozerwalnych więzach krwi.

źródło opisu: Merlin.pl, 2011

źródło okładki: Merlin.pl, 2011

Ann | 2015-01-18
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Każdy czytelnik miewa okresy, kiedy chce poczytać coś relaksującego, wciągającego, choć jednocześnie niezbyt wyrafinowanego. Oczywiście, wszyscy lubimy czytać dobre książki, które dają do myślenia, jednak ja ciekawym czytadłem od czasu do czasu nie pogardzę. Przyznam, że ostatnio byłam zmęczona tymi wszystkimi dystopiami i dramatami. Ponadto niedawno przeze mnie czytany "Obłęd" trochę zmęczył mnie psychicznie. Zapragnęłam więc zatopić się w świat idealny (?), pełen luksusów i dobrobytu. Takie właśnie są "Wybranki fortuny".

Głównymi bohaterkami są trzy siostry Melville, dziedziczki szanowanego i ekskluzywnego imperium modowego. Dziewczęta są piękne i zdolne, jednak całkiem się od ciebie różnią. Elizabeth wie czego chce od życia, jest skupiona na swoim celu i wiele energii wkłada w swoje sukcesy, Caitlin natomiast jest dość zagubiona i nadal szuka swojego powołania, podczas kiedy Amber to dziewczyna rozpuszczona i spragniona uwagi rodziców. Siostry nie są ze sobą zżyte,...

jol | 2015-11-16

Dobra książka dla tych co lubią ten gatunek. W ciągu dwóch dni, tyle czytałam tę książkę, tak mnie wciągnęła że, nawet jak nie czytałam to rozmyślałam o bohaterach. Życie bogacza wcale nie jest takie proste.

gabith | 2016-02-03
Przeczytana: 22 stycznia 2013

W trakcie czytania:
Na goodreads piszą, że to jest napisane fajnym językiem. No bez przesady. Nawet jak dla mnie język jest za prosty. Znienawidzone krótkie zdania.
Wkurza mnie to, że jak tylko na scenie pojawia się jakaś nowa osoba (tylko jej nazwisko), to potem jest opis życia tej osoby... Od szkoły po stan obecny...
Plus to, że jak się ktoś nowy pojawia to niestety przewidywalne jest to, co się dalej stanie.
Najciekawsza jest Caitlin, choć jej postać jest trochę płaska (jestem w połowie książki).
Elizabeth też spoko, choć mogłoby być więcej o niej. Taka postać, jak ona, w przeciętnym chick-licie wystarczyłaby za jedną główną bohaterkę...
A Amber jest wrednym bachorem, do tego głupim bardzo.

I o co kaman z tym seksem? Czy seks to tylko narzędzie do wykorzystywania/bycia wykorzystywanym?

Po przeczytaniu:
A propos powyższego, od razu wiedziałam, że Cole zostanie mężem Elizabeth.

Dochodzę do wniosku, że nie przepadam za takim sagami. Za dużo na raz. Za dużo osób. Za dużo lat....

Kami | 2011-10-05
Przeczytana: 02 października 2011

Coś dla fanek Jackie Collins. Piękne kobiety, luksusowe otoczenia, pieniądze i sława. Typowy amerykański sen opisany całkiem ciekawie. Trochę dramatu, romansu i akcji. Całkiem dobrze się czytało.

jotgol | 2015-06-03

Bardzo ciekawa książka. Polecam.

Ewela | 2012-09-07
Przeczytana: lipiec 2012

Lekka, łatwa i przyjemna. Miłość, zdrada, rozstanie, wybaczenie- to wszystko znajdziemy w tej książce. Czyta się ją bardzo szybko bez większego "wysiłku umysłowego".
Polecam każdemu kto chce się choć na chwilkę oderwać od codzienności i pobyć w tym wyrafinowanym i bogatym świecie. Mimo całych zawiłości i problemów głównych bohaterów książka ma bardzo pozytywne zakończenie.

janka | 2012-06-08
Przeczytana: 23 maja 2012

Lekka literatura do poduszki, pomimo zawiłości losu i życia, walki dobra ze złem, książka ma bardzo optymistyczny koniec. Polecam osobom, które lubią czytać książki ale nie muszą się zastanawiać nad ich treścią, "luzik taki"

ewelina8551 | 2014-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2014