W skórze reportera

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
reporter, poseł, podróże
literatura faktu
gall21

Blog europosła Ryszarda Czarneckiego, który w 2009 roku zajął 1. miejsce w rankingu blogów politycznych dziennika „Rzeczpospolita”, doczekał się wydania książkowego. Dzięki ciekawej formie i niekonwencjonalnym przemyśleniom, od dawna przyciągał rzesze czytelników spragnionych żywych i bezkompromisowych opisów dotyczących historii, kultury i obyczajów z różnych zakątków kuli ziemskiej. Całkowicie szczere refleksje i wnikliwe obserwacje towarzyszą tej podróży po świecie wielkiej polityki, w którym jest jeszcze wiele do zrobienia!

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl

Klakier | 2014-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Tym razem obyło się bez bolesnego rozczarowania. Od początku wiedziałem, że dobra książka to to nie będzie, ale nie mogłem się oprzeć ciekawości, co też tam Czarnecki wysmażył.
Dopóki autor trzyma się lekkich analiz i zapełnia strony informacjami historycznymi, czy obserwacjami dokonanymi za granicą, to książkę czyta się bardzo przyjemnie. Jednak jak już zaczyna dodawać jakieś "humorystyczne" wstawki albo na siłę porównuje sytuację na naszym społeczno- politycznym poletku do tych poza naszymi granicami albo sypie jak z rękawa absurdalnymi "informacjami", które są zupełnie bez znaczenia (porównywanie wyglądu toalet), to zaczyna się robić mało ciekawie. Facet się zwyczajnie ośmiesza, kiedy, przykładowo, cieszy się jak dziecko, że w stolicy Albanii jest więcej dziur w jezdni, niż w Warszawie- a co za tym idzie, u nas jest super i nie mamy na co narzekać. Ambitny gość, nie ma co.
Do listy przywar tej publikacji należy dodać: sporo błędów w konstrukcji zdań, chaos w narracji, lawinę...

Monika | 2016-01-08
Przeczytana: 11 marca 2016

Stanowczo za dużo polityki w tych podróżach!

MHoopoe | 2016-11-21
Mirek Wołoszyn | 2016-08-06