Kobieta na motocyklu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mój prywatny świat". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pascal
978-83-7513-708-8
podróże, motocykl
literatura faktu
Małgośka

Kobieta na motocyklu Anny Jackowskiej jest kolejnym - po "Tyglu" Piotra Kossowskiego oraz "Ameryka nie istnieje" Wojtka Orlińskiego - tytułem z serii "Mój prywatny świat". To pełna humoru i wrażliwości relacja z podróży motocyklowej, liczącej 10 tys. kilometrów, z Polski, przez Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję do Syrii i Jordanii. To opowieść o kobiecie, przedstawicielce współczesnej cywilizacji zachodniej, podróżującej samotnie na motocyklu po egzotycznych szlakach, które przed wiekami przemierzały karawany. To historia przekraczania granic geograficznych, przekraczania barier pomiędzy ludźmi różnych kultur i przekraczania własnych ograniczeń. To historia poznawania świata i odkrywania siebie.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl

Urmurmina | 2015-08-12

Aby zmienić swoje nudne życie, wystarczy jeden odważny krok. Anna Jackowska porzuca pracę biurową i wyrusza w samotną podróż na motocyklu do Syrii i Jordani, by na nowo odkryć siebie.

Na samym wstępie się przyznaję: nie przeczytałam całej książki. Dotarłam jedynie do połowy i to ledwo. Nigdy nie interesowałam się literaturą podróżniczą, jednak skusił mnie tytuł tej książki - "Kobieta na motocyklu" - więc postanowiłam przeczytać. Niestety od samego początku ta wyprawa Anny Jackowskiej mnie nie wciągała, ale chyba tylko dlatego, że potwierdziło się to, iż taka literatura po prostu nie jest dla mnie.
Dlaczego więc chociaż te cztery "gwiazdki" za nieprzeczytaną w całości książkę? Bo doskonale rozumiem autorkę i jej zespolenie się z motocyklem w czasie podróży. Sama jestem aktywną motocyklistką i wiem, jak jazda na tej wspaniałej maszynie jest milion razy bardziej ekscytująca, wyzwalająca i dająca poczucie nieograniczonej wolności, od jazdy chociażby samochodem. Podziwiam Jackowską za...

eduko7 | 2015-02-06
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 13 stycznia 2015

Kiedyś chciałam mieć swój własny motor i prawo jazdy. Dzisiaj już o tym nie marz. Może wydoroślałam, stałam się bardzie przewidująca. Pozostała chęć podróżowania, dlatego wypożyczyłam "Kobietę na motocyklu" i odbyłam z Nią podróż.

Dortek | 2014-07-16
Przeczytana: 13 lipca 2014

Kobieta na motorze" –Anna Jackowska- pewnego dnia Anna Jackowska postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie i spełnić swoje marzenie zmieniając radykalnie plany na najbliższy czas. Rezygnuje z pracy za biurkiem i wyrusza w samotną podróż do Syrii i Jordanii. Na motorze. Nie jest to jednakże wycieczka w stylu typowych turystycznych wyjazdów,skupiających się na znanych budowlach i ograniczających się do widoków z okien klimatyzowanego busa czy luksusowych hoteli. Większości informacji, którymi dzieli się z nami Ania, nie znajdziemy w żadnym przewodniku turystycznym, a ilość przygód i tempo zdarzeń sprawia, że zaczynam wierzyć, że nie ma rzeczy niemożliwych. W dodatku książka pisana jest z lekko, z humorem i ogromnym pokładem pozytywów.

Robert Frączek | 2011-09-02

Kobieta, która samotnie wyprawia sie na motocyklu w wielodniową podróż do Syrii i Jordanii? Brzmi lekko szalenie i chyba rozumiem tych wszystkich, którzy jej to odradzali i dawali jej różne przestrogi. Na dodatek założenie było, aby na tę podróż nie wydać wszystkich swoich oszczędności, autorka nocuje więc po różnych tańszych hostelach, plącze się po dziwnych dzielnicach z daleka omijając miejsca dla turystów i bogaczy. Ale za to przeżyć, kontaktów z ludźmi i obcowania z realnym życiem ma co niemiara :) Normalnie pozazdrościć tego pozytywnego szaleństwa. Rzucić niezłą pracę w korporacji, realizować swoje marzenia wymagało na pewno trochę odwagi. A tu okazuje się, że opisując to można jeszcze zarobić na kolejne wyprawy
To druga książka jaka wpadła mi w ręce z serii "Mój prywatny świat", pojawia się więc pokusa dokonania porównań z książką Orlińskiego. Ale to zupełnie dwie różne książki - tu może nie będzie tylu ciekawostek z regionu, takiej masy informacji, ale za to jest dużo...

ZielonaCytryna | 2012-05-05
Przeczytana: 02 maja 2012

Książkę Anny Jackowskiej, "Kobieta na motocyklu", zaczęłam czytać w majowe popołudnie, między dwoma świątecznymi dniami, mając w perspektywie czekający mnie nazajutrz odpoczynek na łonie natury. Spodziewałam się lektury przyjemnej – to na pewno. Interesującej? Rzecz jasna. A co dostałam? Dostałam wszystko, a nawet jeszcze więcej. Ogrom pozytywnych emocji, które wypływają z tej relacji, jest PORAŻAJĄCY. Ale o tym za chwilę…

Śliczna, filigranowa blondynka. I motor. Brzmi jak oksymoron, prawda? Nic bardziej mylnego. Blondynka i motor są bowiem dla siebie jak brat i siostra, jak najlepsi przyjaciele, nie mogący się bez siebie obejść. Gdy Anna Jackowska porzuciła pracę, która nie do końca była tym, czego oczekiwać może od życia żądna przygód i odważna kobieta, pewnego dnia postanowiła odwiedzić Bliski Wschód. Na motorze. Sama. Z kilkudziesięciokilogramowym bagażem.

Jak pomyślała, tak zrobiła. Wybrała się w podróż, która, jak sama pisze, dała jej olbrzymią satysfakcję. Wyruszyła w...

borsuq | 2014-05-04

To za co cenię tą książkę, to ilość informacji której trudno dowiedzieć się z standardowych przewodników, to za co cenię autorkę to odwaga i otwartość na nowych ludzi i ich kulturę
a to co mi się nie podobało to częste powtarzanie, że jest "babą" i dla mnie-głupie katalogowanie kobiet jako inny typ człowieka.

Halcik | 2015-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2015

"Kobieta na motocyklu" Anny Jackowskiej jest dawką pozytywnej energii. Aż człowieka ciągnie, żeby wsiąść na dwukołowiec z silnikiem i pojechać, gdzie oczy poniosą (z przerwami na herbatę).
Szczerze mówiąc na początku bałam się o bohaterkę. Jak to, kobieta? Sama? Do Azji? Przecież... Jak to było... Albo wróci bez motocykla, albo bez cnoty. Albo w ogóle.
Otóż nie. Gościnność tych ludzi, ich troska i życzliwość były bardzo miłym zaskoczeniem. Oczywiście zdarzały się wyjątki od reguły, ale wyjątki są wszędzie.
Bardzo przypadł mi do gustu pomysł pani Anny na napisanie książki. A już zwłaszcza przedstawienie GS - a nie jako maszyny, a jako towarzysza podróży. No i jeszcze ten dystans do siebie... To wszystko sprawiło, że czytało mi się z prawdziwą przyjemnością.

majek | 2012-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2012

Interesująca opowieść pewnej blondynki, która postanowiła wybrać się na Wschód i obalić jak najwięcej stereotypów.
Świat widziany oczami Anny Jackowskiej jest zupełnie inny niż ten, który znamy z mediów. Jest ciepły, barwny i... pozbawiony nienawiści. Autorka pokazuje, że mimo różnic w kulturze i religii, wszyscy jesteśmy ludźmi; a także, iż podejście pełne sympatii i szacunku może pokonać wszelkie bariery.
Nie trzeba być Wojciechowską, Cejrowskim czy innym wspieranym przez media podróżnikiem, żeby przeżyć najpiękniejszą przygodę swojego życia. Wystarczy chcieć.
Polecam tą, jakże inspirującą historię.

Marco | 2011-09-25
Przeczytana: 15 czerwca 2011

Niestety, autorce nie udało się wzbudzić we mnie większych emocji. Być może wynikało to z "chłodnego zdania relacji" z wakacyjnego wyjazdu. Nieco rażący w książce jest nad wyraz chwalebny ton dla producenta jednośladu na którym porusza się autorka. Bodajże na co drugiej stronie przypomina nazwę motoru. Cały czas nie mogę zrozumieć czy to słowa podziękowania dla sponsora czy też uznania.

Pasażerka | 2012-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2012

Zazwyczaj książki podróżnicze czytam jednym tchem i połykam je błyskawicznie. Podobne przekonanie żywiłam co do książki Anny Jackowskiej, tym bardziej że kierunek jej podróży - Syria i Jordania - są dla mnie destynacjami z prywatnej listy "must visit".
Psikus! Tę niedługą książeczkę czytałam niemal 2 tygodnie, by nie powiedzieć - męczyłam. Z jednej strony książka jak książka, autorka zdaje relację ze swoich obserwacji, wrażeń, przemyśleń i perypetii, które dotycząc tak egzotycznych dla nas krajów muszą być po prostu ciekawe. Z drugiej strony sposób pisania jak i sama relacja zwyczajnie mnie drażniły. Drażniło traktowanie motoru jak żywej istoty, która co rusz stroi fochy, bo jej za ciężko. Drażniło mnie do podejście do tubylców - niby podróż miała być obalaniem stereotypów, ale wielokrotnie autorka się nimi posiłkowała. Drażniło mnie, z pewnością niezamierzone (ale jednak) typowo europejskie patrzenie z wrodzoną wyższością na tubylców, którzy byli dla niej trochę śmieszni, trochę...