Pożyczalscy idą w świat

Mary Norton Wydawnictwo: Dwie Siostry Cykl: Pożyczalscy (tom 2) literatura dziecięca
The Borrowers Afield
2014-03-01
Maria Wisłowska
Maria Wisłowska Emilia Dziubak

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Drzwi do krainy dziecięcej wyobraźni

10 Link do recenzji

Jeszcze lepsze niż tom 1!

Co prawda wypożyczyliśmy wydanie z 1986 r. (więc brakowało nam urokliwych ilustracji Emilii Dziubak, które za to podglądaliśmy w internecie), ale książka i tak nas wciągnęła i zauroczyła ;-)

Polecam dla dzieci i dla dorosłych, którzy lubią czasem poczuć sie znów dziećmi ;-)

Niesamowicie działa na wyobraźnie!

Pożyczalscy idą w świat to kolejna część histori o malutkich istotkach mieszkających po sąsiedzku z ludżmi. Tym razem po przymusowej eksmisji z willi Stokrotka, rodzina Arietty musi odnależć się na nowo w dzikiej, wiejskiej głuszy. Początki są obiecujące, znajdują porzucony buty. Wprawdzie nie mogą odnależć wuja Henryka, ale na ich drodze pojawia sie dziki Spiller i...

Dominika, Strączek i Ariett po ucieczce z domu zostają zmuszeni do mieszkania na łące :) w bucie :)
Arietta po raz pierwszy kąpie się w jeziorze i wędruje po łące....
Miła, ciepła opowieść dla dzieci ale nie tylko :)
Polecam
www.zaczytanasowka.bloog.pl

fajna

2035

Pożyczalskich czytałam po raz kolejny z moimi córkami. I bardzo nam się podobało. Wciągająca, urocza opowieść o Dominice, Strączku i Arietcie chwyciła nas za serca. To napisana przyjaznym językiem, potrafiąca skupić uwagę, pięknie wydana książka opowiadająca dzieciom o ludzkiej naturze. Warto było poświęcić wieczorny czas na spotkanie z jej bohaterami :)

Po przymusowym opuszczeniu starego domu Pożyczalscy idą w świat, ale przed zapadnięciem zimy muszą znaleźć nowy dom, bo bez ciepła człowieczej chaty trudno im sobie poradzić... Chociaż wuj Henryk miał na to pomysł. Poznajemy w tym tomie nowe postaci: trochę dzikiego samotnika Spillera, który fascynuje Ariettę, a ostatecznie również wujostwo. Przed znalezieniem nowego domu...

• Dla dzieci
  • Dzieciństwo
  • Literatura brytyjska
  • Literatura angielska
  • Książki z dzieciństwa

Dodaj cytat z książki Pożyczalscy idą w świat