Pożyczalscy na wyspie

Mary Norton Wydawnictwo: Dwie Siostry Cykl: Pożyczalscy (tom 3) literatura dziecięca
The Borrowers Afloat
2014-11-20
Maria Wisłowska
Maria Wisłowska Emilia Dziubak

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Szukając miejsca, gdzie można być sobą

7 Link do recenzji

Powieść wynudziła mnie okrutnie. Tytułowa wyspa występuje tylko przez parę rozdziałów, resztę bohaterowie próbują zrobić coś konstruktywnego.

Trzeci tom cyklu o Pożyczalskich jest pełny zwrotów akcji.
Gdy Tom wraz ze Spillerem ratują Strączka, Dominikę i Ariette z rąk jednookiego Cygana, wydaje się, że ich życie w leśniczówce będzie spokojne. Niestety, krewni po początkowym entuzjażmie, niechętnie odnoszą się do wspólnych eskapad celem pożyczania. A na domiar złego Tom i jego dziadek muszą opuścić leśniczówkę....

uwielbiam tą serię :)
Pokochałam Ariettę od pierwszych stron :) jest tak spragniona życia i przygód :)
Uwielbiam jej mamę :) Jest tak śmieszna i kochana za razem ... I STRĄCZEK :) Kocham ich wszystkich :)
Koniecznie przeczytaj

Trochę sennie mi się czytało, choć z tej części właśnie zachowało mi się wspomnienie podróży przez kanał z dzieciństwa. Jakoś też mi przyszły tym razem na myśl skojarzenia z Kingsajzem--czyżby film czerpał inspiracje z tej powieści? Bardzo możliwe.
Po dotarciu do leśniczówki szybko okazuje się, że Strączek, Arietta i Dominika nie mogą w niej pozostać. Spiller pomaga im się...

Bardzo Fantastyczna... Nadaje sie do osób lubiących coś takieg ;]

Dyskusje

• Dla dzieci
  • Chcę w prezencie
  • Literatura angielska
  • Z dzieciństwa
  • Dzieciństwo
  • Kat.: Dla dzieci 💗

Dodaj cytat z książki Pożyczalscy na wyspie