Kup teraz - 12 ofert w cenie od 23.34 zł do 29.97 zł

Pożyczalscy na wyspie

Mary Norton Wydawnictwo: Dwie Siostry Cykl: Pożyczalscy (tom 3) literatura dziecięca
The Borrowers Afloat
2014-11-20
Maria Wisłowska
Maria Wisłowska Emilia Dziubak

Oficjalne recenzje i

Szukając miejsca, gdzie można być sobą

Link do recenzji

Tytułowa wyspa to bardziej bezładna kupa gałęzi, która zalega na środku rzeki, ale ponieważ Pożyczalscy są nieduzi dla nich jest to wyspa. Co prawda pojawia się dopiero pod koniec książki, lecz kto odgadnie zamysły pisarza podczas nazywania powieści. No, dobrze, lecz do meritum. Czy warto czytać? Oczywiście, że tak. Zwłaszcza, gdy jest się niedużym, może nie aż tak...

Powieść wynudziła mnie okrutnie. Tytułowa wyspa występuje tylko przez parę rozdziałów, resztę bohaterowie próbują zrobić coś konstruktywnego.

Trzeci tom cyklu o Pożyczalskich jest pełny zwrotów akcji.
Gdy Tom wraz ze Spillerem ratują Strączka, Dominikę i Ariette z rąk jednookiego Cygana, wydaje się, że ich życie w leśniczówce będzie spokojne. Niestety, krewni po początkowym entuzjażmie, niechętnie odnoszą się do wspólnych eskapad celem pożyczania. A na domiar złego Tom i jego dziadek muszą opuścić leśniczówkę....

uwielbiam tą serię :)
Pokochałam Ariettę od pierwszych stron :) jest tak spragniona życia i przygód :)
Uwielbiam jej mamę :) Jest tak śmieszna i kochana za razem ... I STRĄCZEK :) Kocham ich wszystkich :)
Koniecznie przeczytaj

Trochę sennie mi się czytało, choć z tej części właśnie zachowało mi się wspomnienie podróży przez kanał z dzieciństwa. Jakoś też mi przyszły tym razem na myśl skojarzenia z Kingsajzem--czyżby film czerpał inspiracje z tej powieści? Bardzo możliwe.
Po dotarciu do leśniczówki szybko okazuje się, że Strączek, Arietta i Dominika nie mogą w niej pozostać. Spiller pomaga im się...

Bardzo Fantastyczna... Nadaje sie do osób lubiących coś takieg ;]

• Dla dzieci
  • Chcę w prezencie
  • 2020
  • Z dzieciństwa
  • Dzieciństwo
  • Literatura angielska

Dodaj cytat z książki Pożyczalscy na wyspie