Pan Samochodzik i bursztynowa komnata Tom 2 - Krzyż i podkowa

Cykl: Pan Samochodzik i (tom 18.2)
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia"

Jerzy Batura wykrada mapkę wskazującą miejsce prawdopodobnego ukrycia Bursztynowej Komnaty, ale i jemu ktoś tę mapkę kradnie. Poszukiwania są prowadzone w Kadynach, Tolkmicku, Pasłęku i Braniewie, a panu Tomaszowi i Pawłowi Dańcowi dzielnie pomaga siostrzeniec Pana Samochodzika, Jacek. Oprócz występujących wcześniej poszukiwaczy pojawia się w Kadynach pewna Holenderka, poszukująca krucyfiksu księcia Luisa Ferdinanda, wnuka cesarza Wilhelma II.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl/Pan%20Samochodzik...(?)

Kamil | 2014-04-03
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Kontynuacja przygód Pawła w poszukiwaniu Bursztynowej Komnaty. Akcja zaczyna się po skończeniu przygód znanych z Wilczycy z Jantaru. Do Pawła dołącza siostrzeniec Pana Tomasza Jacek. Akcja toczy się w małym klasztorze franciszkańskim. Na jednym z okolicznych wzgórz może być ukryty osmy cud świata. Pojawia się także przeciwnik Dańca Badura. Polecam

Grzesio | 2013-01-09

Tom 2. "Bursztynowej Komnaty", mimo że nadal zaliczający się do lepszych kontynuacji Szumskiego, ustępuje moim zdaniem tomowi 1.
Kameralna fabuła osadzona w realiach starego klasztoru i wyraziste, sympatyczne postacie to jego niewątpliwe plusy. In minus policzyć trzeba prowadzenie akcji dość ostentacyjnie nastawione na pompowanie objętości (nieracjonalne zachowanie bohaterów z byle powodu odwlekających wykonanie powierzonych im zadań, szereg zdarzeń niezwiązanych z główną intrygą i będących li tylko wypełniaczem) i niejakie naiwności. Ale ogółem jest to całkiem przyjemna książka przygodowa.

Karol | 2014-07-12

Nędza ale jeden z nielicznych dopisanych Samochodzików, który dałem radę przeczytać.

Grzegorz | 2016-09-24
Przeczytana: wrzesień 2016