Radosław Kępys 
Nazywam się Radosław Kępys. Mam 26 lat. Pochodzę z Bielska-Białej i tutaj mieszkam. Ukończyłem studia licencjackie z tytułem licencjata oraz magisterskie z tytułem magistra na kierunku Politologia (specjalność Komunikacja Społeczna i Dziennikarstwo) Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Najważniejsze pytanie, które sobie zadaje, pisząc te słowa - dlaczego znalazłem się tutaj tak późno? W swoim życiu przeczytałem już setki książek, na tą stronę zaglądałem wiele razy, ale jakoś nigdy nie wgłębiałem się w nią tak, jak dziś i stwierdzam, że jest to wspaniałe miejsce dla ludzi kochających książki - pasjonatów, czytelników, różnych literackich gatunków. Co do mnie, bardzo powoli, ale systematycznie będę aktualizował spis przeczytanych przeze mnie książek. A jakie są moje ulubione gatunki: Fantastyka (Harry Potter, Władca Pierścieni, Gildia Magów, Eragon i wiele, wiele innych. Ktoś powie, że banalnie, ale myślę, że to bardzo powszechna klasyka) Historia (Głównie literatura opowiadająca czasy XX wieku - zarówno na świecie, jak i w Polsce. Tytułów jest ilość olbrzymia, ale chodzi przecież głównie o to, żeby zgłębiać temat za pomocą bardzo różnych dzieł) Kryminał (niesamowita klasyka Arthura Conan Doyle'a czy Agaty Christie, przeplatana z tymi nowoczesnymi tytułami. Ważne, żeby wiele się działo) Biografie i autobiografie (głównie sportowe, gdyż to moja wielka pasja i ogromna kopalnia wiedzy, ale wiadomo, że nie można się ograniczać i każdy bardzo ciekawy życiorys jest warty przyswojenia). A teraz zapraszam serdecznie do kontaktu ze mną. Osoba, z którą będzie można wymieniać wiele konstruktywnych uwag na temat przeczytanych książek to skarb. Chcę mieć was jak najwięcej i dzielić się wszelkimi przemyśleniami na temat literatury, wiec nie wahajcie się! Czekam na wiadomości!
28 lat, mężczyzna, Bielsko-Biała, status: Czytelnik, ostatnio widziany 5 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-03-15 23:00:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Serie

Bardzo dobra fabuła, jak zwykle fajnie stworzony obraz akcji i bohaterowie, a jest nawet i wątek miłosny. Jedyne takie małe zastrzeżenie - myślę, że do tej książki pasuje zupełnie inny tytuł. W samej akcji pola golfowego mało, wszystko się działo wokół trochę innych spraw.

 
2019-03-12 20:29:31
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Serie
Cykl: Ziemiomorze (tom 6)

Fajne dopełnienie całej serii. W sumie stwierdzam, że każda ważniejsza saga fantastyczna powinna się kończyć takim epilogiem w formie dodatkowej części, która wyjaśnia pewne ciekawe wątki, opowiada o losach postaci, które często nie znaczyły aż tak wiele, ale zbudowana wokół nich otoczka tworzy fajną fabułę. Dodatkowo wyjaśniłoby to wiele wątków.
Koniec przygody z "Ziemiomorzem". Teraz pora...
Fajne dopełnienie całej serii. W sumie stwierdzam, że każda ważniejsza saga fantastyczna powinna się kończyć takim epilogiem w formie dodatkowej części, która wyjaśnia pewne ciekawe wątki, opowiada o losach postaci, które często nie znaczyły aż tak wiele, ale zbudowana wokół nich otoczka tworzy fajną fabułę. Dodatkowo wyjaśniłoby to wiele wątków.
Koniec przygody z "Ziemiomorzem". Teraz pora przenieść się w inny świat i może inny gatunek.

pokaż więcej

 
2019-03-10 00:22:24
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Serie
Cykl: Ziemiomorze (tom 5)

Lepsza, niż poprzednie części "Ziemiomorza" (z wyjątkiem drugiej), ale generalnie nie porywa. Koniec jest szczęśliwy, ale dość krótki - jak dla mnie wiele rzeczy się nie wyjaśniło. Cała seria była niezła, ale nie porwała - do klasyki jej trochę daleko...

 
2019-03-05 19:17:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Serie
Cykl: Ziemiomorze (tom 4)

Ładna historia, ale w sumie pod koniec zrobiła się taka bardziej "romansowa fantastyka", co nie zawsze jest dobrym połączeniem. Znowu brak spójnej i wciągającej akcji - pojawia się ona, ale trwa zbyt krótko. Słyszałem bardzo dobre opinie o "Ziemiomorzu", ale szczerze powiem, że mnie nie zachwyca.

 
2019-02-28 21:45:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Serie
Cykl: Ziemiomorze (tom 3)

Pierwsza część cyklu była taka sobie, druga mnie bardzo przypadła do gustu, a trzecia znowu rozczarowała. Poza końcówką, w której było trochę akcji, za dużo wędrówek, które prowadzą do nikąd, dziwnych ludzi, z których mało kto coś wnosi do fabuły. Poza tym jakoś nie czuję klimatu tego świata w "Ziemiomorzu". Czytam dalej - może to taka sinusoida i po słabszej części zawsze kolejna jest... Pierwsza część cyklu była taka sobie, druga mnie bardzo przypadła do gustu, a trzecia znowu rozczarowała. Poza końcówką, w której było trochę akcji, za dużo wędrówek, które prowadzą do nikąd, dziwnych ludzi, z których mało kto coś wnosi do fabuły. Poza tym jakoś nie czuję klimatu tego świata w "Ziemiomorzu". Czytam dalej - może to taka sinusoida i po słabszej części zawsze kolejna jest lepsza?

pokaż więcej

 
2019-02-20 17:48:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Serie
Cykl: Ziemiomorze (tom 2)

Zdecydowanie lepsza część, niż premierowa. Początkowo nowy wątek może się wydawać niespójny z tym, o czym czyta się w pierwszej odsłonie historii, ale potem wszystko staje się jasne, spójne i wreszcie jest trochę emocji. Za trzecią część zabieram się z dużo większą chęcią.

 
2019-02-15 11:28:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Serie
Cykl: Ziemiomorze (tom 1)

Wiele dobrych opinii słyszałem na temat cyklu, a na razie mnie nie porywa. Może to wynikać z tego, że w książce jest bardzo dużo prozy i trochę mniej dialogów, a ja lubię pozycje, gdzie rozmów jest trochę więcej i to przez nie buduje się zwartą akcję. Poza tym fabuła na razie też nie przekonuje: ucieka - goni, goni - ucieka, tu poznaje tego, tam poznaje innego... Nadal będę kontynuował, ale... Wiele dobrych opinii słyszałem na temat cyklu, a na razie mnie nie porywa. Może to wynikać z tego, że w książce jest bardzo dużo prozy i trochę mniej dialogów, a ja lubię pozycje, gdzie rozmów jest trochę więcej i to przez nie buduje się zwartą akcję. Poza tym fabuła na razie też nie przekonuje: ucieka - goni, goni - ucieka, tu poznaje tego, tam poznaje innego... Nadal będę kontynuował, ale mam nadzieję, że będzie lepiej...

pokaż więcej

 
2019-02-06 01:36:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Serie
Cykl: Pan Samochodzik (tom 11)

Był rok 1976, gdy po raz pierwszy wydawano tę książkę. Co więc napisać 43 lata później o zgubnym wpływie cywilizacji i działalności człowieka na przyrodę. Ta książka dopiero wspominała o problemie zanieczyszczenia i niszczenia środowiska, które teraz jest w takim stanie, że obraca się przeciwko człowiekowi, który sam sobie stworzył problem... A tak na marginesie - mimo wszystko jedna z... Był rok 1976, gdy po raz pierwszy wydawano tę książkę. Co więc napisać 43 lata później o zgubnym wpływie cywilizacji i działalności człowieka na przyrodę. Ta książka dopiero wspominała o problemie zanieczyszczenia i niszczenia środowiska, które teraz jest w takim stanie, że obraca się przeciwko człowiekowi, który sam sobie stworzył problem... A tak na marginesie - mimo wszystko jedna z najbardziej pogodnych części "Pana Samochodzika".

pokaż więcej

 
2019-01-28 19:03:47
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Pojedyncze książki, Posiadam

Moje pierwsze zetknięcie z Remigiuszem Mrozem. Szczerzę mówiąc, nie wiem, jak się do tej pozycji odnieść - przede wszystkim jeśli chodzi o akcję. Bardzo się wszystko zagmatwało pod koniec i w sumie wyszło dość nierealnie. Na plus dla mnie kreacja poszczególnych postaci i ich wyrazistość. W pewnych momentach bardzo krwawa i mocna książka - dwa fragmenty naprawdę są mocne, ale ogólnie... na... Moje pierwsze zetknięcie z Remigiuszem Mrozem. Szczerzę mówiąc, nie wiem, jak się do tej pozycji odnieść - przede wszystkim jeśli chodzi o akcję. Bardzo się wszystko zagmatwało pod koniec i w sumie wyszło dość nierealnie. Na plus dla mnie kreacja poszczególnych postaci i ich wyrazistość. W pewnych momentach bardzo krwawa i mocna książka - dwa fragmenty naprawdę są mocne, ale ogólnie... na razie o twórczości autora sobie zdania jeszcze nie wyrobiłem.

pokaż więcej

 
2019-01-26 17:24:31
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Serie
Cykl: Herkules Poirot (tom 10) | Seria: Seria z Gawronem

Uwielbiam Herkulesa Poirot i jego śledztwa! Można się z nich dowiedzieć dużo więcej o charakterze poszczególnych bohaterów, kontekście całej sytuacji, ale też charakterze głównego bohatera, niż u Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie. "Morderstwo w Orient Expressie" jest dodatkowo o tyle bardziej specyficzne, że cała akcja dzieje się w dość nietypowym miejscu, ale jest opisana w sposób... Uwielbiam Herkulesa Poirot i jego śledztwa! Można się z nich dowiedzieć dużo więcej o charakterze poszczególnych bohaterów, kontekście całej sytuacji, ale też charakterze głównego bohatera, niż u Conan Doyle'a o Sherlocku Holmesie. "Morderstwo w Orient Expressie" jest dodatkowo o tyle bardziej specyficzne, że cała akcja dzieje się w dość nietypowym miejscu, ale jest opisana w sposób mistrzowski i czytelnik jest płynnie prowadzony przez całą akcję!

pokaż więcej

 
2019-01-19 21:18:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Pojedyncze książki

Rewelacyjna historia! Każda sytuacja z tej książki - jej komizm i sposób przedstawienia przez autora powoduje śmiech - raz większy, raz mniejszy, ale jest to niezwykle wesoła powieść. I jak dla mnie, bardzo współczesna - nadal aktualna. Każdy człowiek odnajdzie w niej sporo sytuacji, które również jemu się zdarzają. Nie brakuje jednak odniesień do historii, opisów pięknego krajobrazu. To... Rewelacyjna historia! Każda sytuacja z tej książki - jej komizm i sposób przedstawienia przez autora powoduje śmiech - raz większy, raz mniejszy, ale jest to niezwykle wesoła powieść. I jak dla mnie, bardzo współczesna - nadal aktualna. Każdy człowiek odnajdzie w niej sporo sytuacji, które również jemu się zdarzają. Nie brakuje jednak odniesień do historii, opisów pięknego krajobrazu. To wszystko razem daje powód, by wystawić tej historii bardzo wysoką ocenę!

pokaż więcej

 
2019-01-18 01:40:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Serie
Cykl: Pan Samochodzik (tom 10) | Seria: Klub Łowców Przygód

Moja ocena jest tak o dwa stopnie niższa, niż w przypadku najlepszych części "Pana Samochodzika". Za dużo w "Tajemnicy Tajemnic" jest przenosin z miejsca na miejsce, a sprawy ikon, rózokrzyżowców i tajemnica skarbu nie są tak pasjonujące, jak w innych powieściach. Bywają momenty bardzo dobre, ale też duża część książki trochę się ciągnie.

 
2019-01-12 21:31:26
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Serie
Cykl: Pan Samochodzik (tom 9)

Jedna z najlepszych części "Pana Samochodzika". Wynika to z faktu, że lubię, gdy kilka różnorodnych postaci wyrusza w jedną misję, w tym samym celu, a jednocześnie każdy ma też inne zadania do spełnienia. Wtedy następuje pewnego rodzaju zabawa czytelnika z postaciami - musi on odgadnąć, kto jest dobry, a kto zły. Co prawda "Dziwne Szachownice" czytałem już po raz któryś, więc dobrze znałem... Jedna z najlepszych części "Pana Samochodzika". Wynika to z faktu, że lubię, gdy kilka różnorodnych postaci wyrusza w jedną misję, w tym samym celu, a jednocześnie każdy ma też inne zadania do spełnienia. Wtedy następuje pewnego rodzaju zabawa czytelnika z postaciami - musi on odgadnąć, kto jest dobry, a kto zły. Co prawda "Dziwne Szachownice" czytałem już po raz któryś, więc dobrze znałem zakończenie, ale i tak książka bawi i cieszy.

pokaż więcej

 
2019-01-10 00:31:39
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam, Serie
Cykl: Pan Samochodzik (tom 8)

Jak każdy "Pan Samochodzik" bawi i uczy. Stosunkowo mało w tym tomie historii, a dużo akcji. Pan Magister Pietruszka jest chyba najgłupszą postacią, jaka wystąpiła we wszystkich częściach napisanych przez pana Zbigniewa Nienackiego, ale też jest przy tym wszystkim urzekający. Jak zawsze super!

 
2019-01-06 23:23:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Pojedyncze książki, Posiadam
Autor:

Dla mnie totalna rewelacja! Pierwsza przygoda z Cobenem, ale na pewno nie ostatnia. Bardzo fajna fabuła, trzymająca w napięciu akcja, ciekawy główny bohater i nagły zwrot akcji w końcówce. Tego rodzaju historie lubię, takie czyta się najlepiej!

 
Moja biblioteczka
112 112 592
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (3)

zgłoś błąd zgłoś błąd