Pan Samochodzik i bursztynowa komnata Tom 1 - Wilczyca z jantaru

Cykl: Pan Samochodzik i (tom 18.1)
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza "Warmia"

Kontynuacja przygód Pana Tomasza i jego młodego współpracownika, Pawła Dańca, wyszła spod pióra Jerzego Szumskiego, długoletniego ucznia i przyjaciela Zbigniewa Nienackiego, redaktora kilku jego powieści. Poszukiwania śladu wiodącego do miejsca ewentualnego ukrycia Bursztynowej Komnaty. Prowadzą je pan Tomasz, Paweł Daniec, siostrzenica Pana Samochodzika Zosia i Onufry Rzecki, radiesteta....

Poszukiwania śladu wiodącego do miejsca ewentualnego ukrycia Bursztynowej Komnaty. Prowadzą je pan Tomasz, Paweł Daniec, siostrzenica Pana Samochodzika Zosia i Onufry Rzecki, radiesteta. Paweł przywozi z Warmii bursztynową figurkę wilczycy i idąc tym tropem poszukiwacze przybywają do Górowa Iławeckiego (figurkę tę zdobył major Janusz Okoński z Zakładu Karnego w Barczewie, który później w niemieckim Bochum, dokąd wyjechał, kupił związaną z figurką mapkę okolic Górowa). W Górowie trwa zlot eksploratorów, czyli poszukiwaczy skarbów. Przybyli także goście z Rosji i z Niemiec. Nasi bohaterowie odkrywają skrytkę Wehrwolfu i zdobywają mapkę, która może być wskazówką dotyczącą miejsca ukrycia Bursztynowej Komnaty.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-warmia.pl/Pan%20Samochodzik...(?)

Kamil | 2014-03-28
Przeczytana: 28 marca 2014

Kolejna książka o peryferiach Pana Tomasza i jego młodego pomocnika Pawła. Pewnego dnia otrzymują list informujący ich o Wilczycy która może im wskazać miejsce ukrycia Bursztynowej Komnaty. Paweł wraz z Zosią wyruszają na zlot poszukiwaczy skarbów a zarazem poszukują skrytek Wilczycy z Jantaru. Dobra książka polecam

Grzesio | 2013-01-09

Całkiem sprawnie napisana powieść, z sympatycznymi postaciami i wartką fabułą - nie pozbawioną jednakże niejakich naciągnięć, nie psujących jednak zanadto jej odbioru.
Ciekawostką jest osadzenie akcji w realiach prawdziwej imprezy eksploratorskiej, która odbyła się w l. 90.

Karol | 2014-07-12

Nędza ale jeden z nielicznych dopisanych Samochodzików, który dałem radę przeczytać.

Agnieszkaok | 2014-02-19

bardzo słaba korekta