Święte Księgi Thelemy

Wydawnictwo: Lashtal Press
ΘΕΛΗΜΑ: The Holy Books of Thelema
thelema
Ania

Zbiór natchnionych tekstów otrzymanych przez Aleistera Crowleya w latach 1904-1911 stanowiących kamień węgielny systemu filozofii magicznej zwanej thelemą. Teksty te, łącznie z najistotniejszym – Księgą Prawa – zostały spisane w stanie najwyższych stanów mistycznego transu i posiadają teofaniczną naturę, która nie poddaje się racjonalnej krytyce. Święte księgi są źródłem inspiracji, egzegezy, studiów i hermeneutyki dla wszystkich osób zainteresowanych mistycznymi aspektami myśli Crowleya i filozofii Woli. Dodatkową atrakcją tej edycji jest obszerny wstęp Hymenajosa Alfy, przywódcy O.T.O., w którym omawia on genezę i kontekst poszczególnych ksiąg.

źródło opisu: http://www.lashtal-press.com

źródło okładki: www.lashtal-press.com