Drugi krąg mocy

Tłumaczenie: Wojciech Charchalis
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wodnik". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
The Second Ring of Power
978-83-7120-417-5
szamanizm, antropologia
Róża_Bzowa

Drugi krąg mocy to piąta część cyklu opisującego podróż Carlosa Castanedy ku najgłębszym tajemnicom magii. Powróciwszy z otchłani, Castaneda zostaje wystawiony na najtrudniejszą próbę: musi przechytrzyć donę Soledad, która stała się wojownikiem, i przezwyciężyć jej czary. Czeka go także poznanie dwóch praktycznych aspektów czarownictwa – sztuki śnienia i sztuki osaczania, która jest najbardziej złożonym elementem egzystencji czarownika.

| 2011-07-30
Przeczytana: 12 lutego 2012

Ta książka to zbrodnia na narracji. Toporna, nudna do bólu, przedstawiająca wydarzenia bez składu i ładu, jak gdyby autor nie miał pomysłu na wciągnięcie czytelnika w świat mistycznej przemiany, zostawił go więc na pastwę chaotycznych opisów przeplatanych magicznymi epizodami, których relacja pozostawia wiele do życzenia.

Skład książki fatalny. Przebrnięcie przez pierwsze 100 stron oznacza mękę dla oczu i umysłu.

Jedna jedyna gwiazdka za temat - świetny podkład został niestety odarty z fantazji i kunsztownej oprawy, na jaką bez wątpienia zasługuje.

Polecam fanom opowieści nieprzemyślanych.

numerosata | 2018-08-16
Odysiusz | 2018-03-26