Autor 2.0. Jak wydać (własną) książkę i na tym zarobić

Okładka książki Autor 2.0. Jak wydać (własną) książkę i na tym zarobić Aleksander Sowa
Okładka książki Autor 2.0. Jak wydać (własną) książkę i na tym zarobić
Aleksander Sowa Wydawnictwo: Złote Myśli poradniki
poradniki
Złote Myśli
978-83-7701-144-7
pisarstwo wydawanie publikowanie

Książka też nie jest dla osób, które piszą do szuflady. To prosty poradnik jak wydać książkę i ją spieniężyć. A wbrew pozorom mamy w dobie Internetu sporo sposobów. Od umowy z wydawnictwem, poprzez self-publishing i vanity, aż po hiperpublikację czy audio- i e-booki. Każdy z pomysłów rozłożony na części pierwsze, bo autor miał już z nim do czynienia. Podawane plusy i minusy każdego rozwiązania mogą wielce pomóc w podejmowaniu decyzji jaką drogą iść. Bo statystyki są powalające: Carrie Kinga odrzucono w różnych wydawnictwach 30 razy, Czas zabijania Grishama 25 razy, pierwszy tom przygód Harrego Pottera 8 razy, a Przeminęło z wiatrem Mitchell aż 38 razy! Wydawnictwa to nie jedyna droga o czym wiedziała już Jane Austin, która wydala Dumę i uprzedzenie samodzielnie. Z reszta jak m.in. Mario Puzo z Ojcem chrzestnym. Ale można wydać książkę i na niej zarobić jeśli tylko wie się jak.

Więcej na https://konfabula.pl/jak-wydac-ksiazke-najlepsze-poradniki/

Książka przede wszystkim uświadamia jedno - pisać należy tylko i wyłącznie dla pieniędzy. Czy to dobre przesłanie? Chyba tylko połowicznie. Za kreacją autorską stoją zwykle inne czynniki: chęć ukazania swojego świata, podzielenie się własną wizją, renoma pisarza, sława - nie tylko pieniądze. Książka, jakby nie patrzeć, nawet uskrzydla, a to ważne, bo rzadko która książka o pisaniu tak czyni. Plusem tej książki jest jeszcze to, że autor "rozmawia" w niej z czytelnikiem tak, jakby ten gotów był do napisania książki albo już ją napisał - słowem, jak do profesjonalisty. Uważam, że warto tę książkę przeczytać, by uzmysłowić sobie, że pisanie to przede wszystkim sposób na życie.

Niestety nie polecam nikomu. Ta malutka, skromna książka jest zbiorem informacji dostępnych powszechnie w internecie. Jest niesamowicie powierzchowna, nie zgłębia się w żaden temat. Przeczytana w... 2 godziny?
Autor ma specyficzny styl, potrafi informację, na którą wystarczyłyby 2 zdania rozwinąć na całą stronę.

Wszystkich autorów zainteresowanych self-publishingiem, czyli możliwością samodzielnego wydania własnych prac, zapraszamy do sprawdzenia naszego portalu www.wydacksiazke.pl. Przetestuj system, w którym możesz samodzielnie zaprojektować i opublikować własną książkę.
Po więcej informacji na temat self-publishingu zapraszamy na www.blog.wydacksiazke.pl
Pozdrawiamy, WydacKsiazke.pl

Pozdrawiamy,...

Dobrze napisana i konkretna pozycja dla wszystkich którzy chcą wydać (nie napisać) książkę. Szczególnie polecam ją tym, którzy nie mają zielonego pojęcia o rynku wydawniczym.

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://literutopia.blogspot.com

Jakiś czas temu miałam przyjemność przeczytać e-booka pt. Autor 2.0 autorstwa Aleksandra Sowy. Podtytuł tej pozycji brzmi: Jak wydać własną książkę i na tym zarobić? Chwytliwe prawda? Czytelnik ma wrażenie, że dostanie cudowną receptę na sukces - nie dość, że autor obiecuje zdradzić jak wydać własną książkę, to jeszcze podpowie nam jak na niej zarobić.

W pierwszej części Autora 2.0 bez ogródek przedstawiony zostaje nam autorski, ciężki kawałek chleba. Sowa pokazuje czego tak naprawdę wymagają dzisiejsi wydawcy, jak trudno jest przebić się w literackim świecie nieznanym jeszcze twórcom oraz do czego zobowiązujemy się podejmując współpracę z zainteresowanym naszą twórczością wydawnictwem. Nie ma się co łudzić, pierwsza część książki to nie są superlatywy i opowieści o cudach. Takowych jak wiadomo w świecie wydawniczym nie ma, więc jeśli myślisz o wydaniu własnego utworu, przygotuj się na przeciwności, przeciwności i jeszcze raz przeciwności. Nie jesteś Danem Brownem ani Stevenem Kingiem? Pozbądź się złudzeń - wydawcy to nie dobrzy wujkowie, którzy docenią Twoją pracę, to materialistyczne dupki, oceniające Ciebie tylko i wyłącznie w kategoriach opłacalności bądź jej braku. Taka jest smutna prawda i ją właśnie Aleksander Sowa podaje do publicznej wiadomości w pierwszej części swojego ebooka.

Autor 2.0 przepełniony jest realizmem dzisiejszego rynku wydawniczego. W publikacji poruszane są takie zagadnienia jak tworzenie pod pseudonimem, blaski i cienie posiadania własnego wydawnictwa, self-publishing, czy też znaczenie jakie mają dla autora konkursy literackie. Jak wiadomo dróg do wydania własnej książki jest wiele, można oczywiście zapłacić za to krocie, ale też znaleźć wyjście, które nie będzie nas kosztowało nawet złotówki. Moim zdaniem Sowa rozprawia się z mitem mówiącym, że jeśli coś jest dobre, to znajdzie to swoich amatorów. Guzik prawda! Wydaje i sprzedaje się przede wszystkim treści komercyjne, nie ma tu miejsca na jakąś górnolotną sztukę, taką możemy tworzyć do szuflady. Trochę to smutne, prawda? Wszak nikt nie obiecywał, że będzie różowo.

W części drugiej Autora 2.0 przechodzimy do tego, co tygrysy lubią najbardziej, czyli do kwestii finansowych. Poznajemy prawdziwą cenę pisania i ku naszemu zdziwieniu okazuje się, że "papier" wcale nie znaczy tak dużo, jak mogło nam się do tej pory wydawać. Aleksander Sowa daje nam jasno do zrozumienia: e-book jest w dzisiejszych czasach wart więcej niż książka (oczywiście z punktu widzenia zarabiającego na nim autora). Niby to wszystko takie proste, ale nadal nie dochodzimy do głównego pytania: jak zarobić? No właśnie, nie dochodzimy i nie dojdziemy, bo właśnie to zarabianie wydaje się być rzeczą najtrudniejszą. Jak wiadomo są gusta i guściki, ale nawet wielbiciele naszego stylu nie zakupią książki, skoro nie będą wiedzieli o jej istnieniu. I zaczyna się...

Sowa przedstawia nam swoje pomysły na promocję książki. Konkursy, portale internetowe, spotkania autorskie i tak dalej. A gdzie ta recepta na sukces? - Spytasz. Nie ma i nigdy takowej nie było. Bo jeśli nawet zbierzesz się, że się tak brzydko wyrażę do kupy, skumulujesz cały swój potencjał i talent oraz zaangażujesz w to wszystkie dostępne Ci media - istnieje prawdopodobieństwo, że nie wyjdzie. Powiedzmy, że to takie ryzyko zawodowe. Ktoś obdaruje Cię niekorzystną recenzją, zbierzesz gorzkie słowa krytyki - zdarza się.

Pisanie jest dla tych, którzy potrafią podźwignąć jego ciężar - takie jest moje skromne zdanie. I tu nie chodzi już tylko o umiejętności. Można tworzyć doskonale sprzedający się chłam lub nieznany nikomu dziejowy epos. To kwestia umiejętności, samozaparcia i siły przebicia. To też oczywiście kwestia kasy lub jej braku. E-book Sowy nie jest dla tych, którzy szukają przyjemnej lektury na jesienny wieczór. To pozycja dla ludzi, którzy chcą tworzyć własne utwory i potrzebują praktycznej wiedzy o przebiegu procesu wydawniczego. W Autorze 2.0 nie znajdziesz kwiecistych kompozycji, ta książka ma na celu przekazać Ci informacje, pomóc poznać rynek i Twoje w nim szanse. Tylko od Ciebie zależy, jak wykorzystasz te informacje.

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://literutopia.blogspot.com

Napisana przystępnym językiem, rady są cenne i przydatne, zastosuję się, może kiedyś mi się uda... na razie ciągle poprawiam, przekształcam, zmieniam tytuł :D

Świetna książka o realiach bycia pisarzem w Polsce. Dużo sensownych porad, napisane z humorem i bardzo ciekawie.

W zasadzie trudno doszukac sie informacji ktorych nie mozna by znalezc w internecie, lub innych podobnych publikacjach.

• EpuB
  • Made in Poland
  • Pisarstwo
  • X O książkach
  • Rozwój, finanse, biznes, poradniki
  • Książki o pisaniu

Aleksander Sowa Autor 2.0. Jak wydać (własną) książkę i na tym zarobić Zobacz więcej