46 zasad zdrowego rozsądku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bliżej Sukcesu". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Złote Myśli
978-83-7582-646-3
motywacja, sukces
poradniki
acwo

Nie ma czegoś takiego jak przepis na sukces. Gdyby istniało coś takiego jak recepta na sukces, to szłoby się do szkoły i świadectwo jej ukończenia byłoby równoznaczne z Twoim pierwszym milionem na koncie. Niektórzy lubią podawać przykłady wielkich ludzi, opowiadać ich biografie, opisywać życiowe zmagania. Może i ciekawie się to czyta, ale w praktyce niewiele to daje. Nie wszyscy mają talent...

Niektórzy lubią podawać przykłady wielkich ludzi, opowiadać ich biografie, opisywać życiowe zmagania. Może i ciekawie się to czyta, ale w praktyce niewiele to daje. Nie wszyscy mają talent van Gogha, upór Edisona czy urodę Marilyn Monroe. Czytając historię Asimova, nie staniesz się sławnym pisarzem, ani Dylana — piosenkarzem, a gdy zaczniesz powielać to, co robili, to tylko się wygłupisz. Nawet gdybyś miał ich talent, to i tak musisz znaleźć własną drogę. Nie istnieje więc nic takiego jak schemat, po zastosowaniu którego osiągniesz szczyty. Wręcz przeciwnie: żeby osiągnąć więcej niż inni, musisz wyjść poza wszelkie schematy i stać się indywidualnością. Tylko człowiek oryginalny osiągnie sukces.

Antagonista Esklaważu | 2015-08-30

Typowe pozytywne pranie mózgu, w postaci kilku zdań, ściągniętych z innych tego typu piśmideł.

Lisek | 2015-02-12

Książka tak "interesująca", że po jej przeczytaniu mogę stwierdzić jedynie "I remember nothing". Mgliste, wydumane przemyślenia autora. Mimo rozdziałów, wszystko zlewa się w jedną, szarą ciecz.

Magdalena Bienia | 2012-06-20
Przeczytana: 18 czerwca 2012

o książce:

Ania Kęska | 2013-08-08

Książka jak artykuł w cosmo...

Mirela | 2017-05-07
Przeczytana: marzec 2017