W pułapce nocy

Wydawnictwo: Znak Literanova
Darmowe dodatki Edytuj książkę
The Dead of the Night
Ag2S

Mam na imię Ellie. Coś wam opowiem. To były nasze najlepsze wakacje. Ale po powrocie zastaliśmy coś, co na zawsze zmieniło nasze życie. Jeszcze nigdy nie mieliśmy takich kłopotów. Na początku było nas ośmioro, teraz została szóstka. Nie wiemy, co się dzieje z dwójką naszych najlepszych przyjaciół. Umieramy ze strachu i bardzo za nimi tęsknimy. I dlatego, chociaż to niebezpieczne, a nasz plan...

Mam na imię Ellie. Coś wam opowiem.

Na początku było nas ośmioro, teraz została szóstka. Nie wiemy, co się dzieje z dwójką naszych najlepszych przyjaciół. Umieramy ze strachu i bardzo za nimi tęsknimy. I dlatego, chociaż to niebezpieczne, a nasz plan nie jest idealny, spróbujemy ich odbić, nawet jeśli nie mamy pojęcia, co przyniesie jutro.

A ja? Chyba się zakochałam. Nie wiem, czy to najlepszy czas na takie rzeczy.

Jutro to fenomen. Seria otrzymała kilkadziesiąt nagród w Australii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Niemczech. W USA znalazła się na liście najlepszych książek dla młodzieży, a w Szwecji na pierwszym miejscu na liście książek polecanych przez nastolatków. Jutro. W Pułapce nocy to druga z siedmiu części bestsellerowego cyklu.

źródło opisu: Nota Wydawcy

źródło okładki: Wydawca

Canis | 2015-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2015

"Zabijamy wszystkie gąsienice, a potem narzekamy, że nie ma motyli" ...

"Jutro 2. W pułapce nocy" to niezwykła kontynuacja pierwszej części. Jak do poprzedniczki miałam mieszane uczucia, teraz jestem w końcu zadowolona. Tom lepszy od poprzedniego. Spodziewałam się, że tak będzie (czego nie będę ukrywać) :)
Nasi bohaterowie ponownie radzą sobie sami, napotykają sporo trudności oraz coraz bardziej się zaprzyjaźniają. Ellie, mimo tego, że już od pierwszej części była bardzo odważna (i ogólnie to naprawdę fajna główna bohaterka i narratorka, nie we wszystkich książkach się tak zdarza), jednak w tej części przechodziła czasem samą siebie. Podobnie inni bohaterowie, jak Lee, Fi... Robyn, Homer i Chris właściwie dużo się nie zmienili, chociaż wszyscy na pewno przeszli metamorfozę. Ciągły widok śmierci wpływa na ich bezsenność, humor i wiarę we własne siły, natomiast nad Ellie z czasem rośnie jakby niepokojący i przytłaczający cień... Jednak trzeba w końcu wyruszyć do...

lacerta | 2015-08-13
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Moje drugie podejście do serii "Jutro" i muszę przyznać, że niewiele się zmieniło w moich odczuciach.
Seria jest ciekawa, a autor serwuje nam parę ciekawych zwrotów akcji. Dalej, jednak, nie czuję się zżyta z bohaterami. Poza Ellie, która strasznie mnie irytowała, nie żywię żadnych uczuć względem bohaterów - są mi obojętni. Książkę czyta się dość szybko, co na pewno jest plusem.
Wciąż jestem ciekawa, czym jeszcze może nas zaskoczyć John Marsden i właściwie bardziej, niż poprzednio, jestem ciekawa losów bohaterów i samej wojny. Za kolejną część na pewno się zabiorę, może ona zmieni we mnie nastawienie do tej serii.

"Przyszłość jest... sam nie wiem, jaka jest przyszłość. To czysta kartka papieru, na której rysujemy kreski, ale czasami osuwa nam się ręka i kreski nie wychodzą tak, jakbyśmy chcieli".

Muszę przyznać, że ta książka była naprawdę poruszająca, a jednocześnie tak zwyczajna w swojej prostocie. Bohaterowie bardzo ludzcy, może odrobinę wyidealizowani, ale realni. Każdy z nas na pewno mógłby się z którymś z nich w jakiś sposób utożsamiać.

Ta część książki w jeszcze większym stopniu przedstawia dylematy moralne młodych ludzi w obliczu wojny, wszystkie ciężkie decyzje z jakimi przyszło im się zmierzyć, mówi o strachu, o odwadze. W sercach tych młodych ludzi rodzi się niepewność, co w obliczu wojny i związaną z nią śmiercią i zabijaniem, jest dobre a co złe, jak się zachować, jak być bohaterem, a nie zatracić przy tym człowieczeństwa i postępować właściwie. Jednocześnie zmagają się ze swoją młodością, hormonami, uczuciami, przeżywają pierwsze, nie idealne, ale niezgrabne i niepewne...

nadzieja1925 | 2014-03-22
Przeczytana: 22 marca 2014

Seria „Jutro" Johna Mardsena jest jedną z tych, które można by było czytać w kółko, a akcja nigdy by się nie znudziła. „Jutro 2" przyniesie ze sobą większą dawkę wrażeń, emocji, miłości i strat... a akcja będzie się coraz bardziej rozwijać.
„Żyję w świetle,
Ale noszę z sobą mrok.”

Tym razem jest ich szóstka, a od pozostałej dwójki nie mają żadnych wiadomości. Nadal są w Piekle i czekają... tylko na co? Jeżeli chcesz coś osiągnąć, to musisz zrobić wszystko, aby tego dosięgnąć, więc... trzeba zacząć działać. – Teraz mogę wam tylko powiedzieć, że uda im się dotrzeć do Corrie, ale co dalej? Również znajdą się w kręgu dorosłych..., ale czy na długo? Będą musieli znowu kogoś stracić, ale czy wystarczająco kochali tą osobę, żeby teraz za nią tęsknić? I co jeśli ta osoba nie pozostawiła po sobie śladu?
Autor pokazuję nam w tej książce, jak bohaterowie się zmieniają. Nie robi z nich żadnych super bohaterów czy czegoś w tym rodzaju, gdyż nadal są nastolatkami... za to pokazuje...

Krzysztof | 2015-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Jutro 2 w pułapce nocy, to doskonała kontynuacja Kiedy zaczęła się wojna. Znów dałem się wciągnąć Marsdenowi w wykreowany przez niego świat i przepadłem na kilka godzin. Śledzenie losów grupki nastolatków, którzy zostali wrzuceni w środek inwazji na ich miasto i całą Australię podnosi ciśnienie mocniej niż filiżanka smolistej kawy z turbo kofeinowym doładowaniem.

Kto czytał Jutro kiedy zaczęła się wojna ten wie, jak to się dramatycznie zakończyło. Od tamtych wydarzeń minęło trochę czasu. Młodzi bohaterowie od jakiegoś czasu zaszyli się w Piekle i właściwie nic nie robią. Ta bezczynność jednak daje się im we znaki. Pod wpływem Homera, który wykazał się w poprzednim tomie przydatnymi pomysłami i żyłką do przewodzenia grupie bohaterowie postanawiają coś zrobić by wrócić do ‚gry”.

Planują sprawdzić, co się dzieje z dwójką ich przyjaciół, którzy w poprzednim tomie doświadczyli dramatycznych wydarzeń i znajdują się w mieście. Pragną też znaleźć innych ludzi, z którymi mogliby wspólnie...

W Twoim domu znowu pali się światło. Ten niespodziewany widok fascynuje Cię do tego stopnia, że nieświadomie podchodzisz pod samo okno. W tym właśnie momencie Twoja zrodzona przed chwilą iskierka nadziei całkowicie gaśnie. Zamiast tego pojawia się smutek, gorycz i gniew.
To miejsce, całkowicie przepełnione wspomnieniami Twojego życia, teraz należy do obcych ludzi.
To oni zajęli Twój kraj, odbierającą bezpowrotnie pokój i szczęście.
Tobie pozostaje cierpliwie czekać co przyniesienie przyszłość i wierzyć, że mroki nocy i tym razem skryją Cie przed wrogiem.

Było ich ośmioro. Teraz została już tylko szóstka.
Czy starczy im sił aby przetrwać kolejną część tej wojny ?
Wszystko zaczęło się od wyprawy do Piekła - najbardziej oddalonego ale i niezwykle pięknego miejsca jakie znała grupka nastolatków z Wirrawee.
Prawdziwe piekło czekało jednak cierpliwie na ich powrót aby powitać ich zupełnie nową rzeczywistością.
Jest wojna, a zasady jak postępować, trzeba teraz stworzyć od nowa.

Ellie i...

kasandra_85 | 2011-07-05
Przeczytana: lipiec 2011

Druga część cyklu jest lepsza od pierwszej. Niewatpliwie bardziej mnie wciągnęła i jest bardziej mroczna, a bohaterowie napotykają coraz większe trudności i podejmują różne makabryczne działania, aby przeżyć.

AngelFire | 2015-10-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Serie, 2015
Przeczytana: 08 października 2015

"Im bardziej jesteśmy pewni swoich przekonań,tym większe prawdopodobieństwo,że tkwimy w błędzie.Najbardziej mnie przerażają właśnie ci wszyscy pewni siebie ludzie,którzy widzą świat w czarno-białych barwach i nigdy nie przychodzi im do głowy,że mogliby się mylić"

Po spustoszeniu miasta i wkroczeniu żołnierzy Ellie razem z siódemką przyjaciół musieli walczyć o przetrwanie.Teraz jest ich szóstka:Ellie,Lee,Fi,Homer,Robyn i Chris.

Wciąż próbują zrozumieć co tak naprawdę się stało.Każdego dnia na jaw wychodzi coś nowego.Nie łatwo te informacje można otrzymać.Podczas akcji w szpitalu pewne osoby uchyliły rąbka tajemnicy,tak jak i ludzie sprzątający domy.Ale coś się święci,i to coś dużego.

Wszyscy przyjaciele,bez Chrisa wyruszają w drogę do obozu Bohaterów Harveya.Panuje tam surowa dyscyplina.Wszyscy dorośli przestrzegają zasad.Ale jest coś w ich zachowaniu,co wzbudza podejrzenia grupy.

Po powrocie znów planują wielką akcję,przeciw żołnierzom i ich przywódcom.Nie jest to proste...

Susie | 2011-07-29
Przeczytana: 26 lipca 2011

Jak już wspomniałam w recenzji pierwszej części z serii „Jutro” nie mogłam doczekać się kiedy wreszcie poznam ciąg dalszy tej fascynującej historii. Tak więc gdy tylko dostałam w swoje ręce drugą część czym prędzej ją przeczytałam. Moje oczekiwania co do niej były spore, trochę obawiałam się czy autorowi uda się utrzymać taki sam poziom jak poprzednio. Okazało się, że moje obawy były kompletnie niepotrzebne.

Bohaterowie nadal są zmuszeni mieszkać w Piekle i tylko od czasu do czasu opuszczają to miejsce by zaopatrzyć się w jedzenie i inne niezbędne rzeczy. Cały czas martwią się o dwójkę swoich przyjaciół, którzy tak nagle wypadli z gry pod koniec poprzedniego tomu. Nie są przez to w stanie zaplanować żadnej konkretnej akcji przeciw wrogowi, postanawiają więc najpierw wybadać co się z tą dwójką dzieje…

John Marsden w swojej kolejnej powieści jeszcze szczegółowiej zapoznaje czytelnika z okrutnymi realiami wojny. Bohaterowie zmuszeni są zmierzyć się z jeszcze potworniejszymi...