W pułapce nocy

John Marsden Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Jutro (tom 2) literatura młodzieżowa
The Dead of the Night
The Dead of the Night
Jutro (tom 2)
literatura młodzieżowa
Anna Gralak

Świetna opowieść, gorąco polecam.

Mam wrażenie, że ta część całkowicie nic nie wniosła. Rozumiem, że to książka dla młodzieży, ale osoba pisząca historię jako narrator opowieści wydaje się być totalnie infantylna.

Mimo iż książka nie jest wybitną literaturą i ma swoje błędy, to czyta sie ją bardzo przyjemnie i daje rozrywkę.
Druga część serii skupia się na kolejnych przygodach naszych bohaterów. W większości serii 2-ga książka jest tą najgorszą, a na pewno gorszą niż poprzedniczka, ale tego tutaj nie możemy zaznać (przynajmniej dla mnie ta część jest lepszą niż pierwsza). Losy...

"... im głębiej czujemy, tym
trudniej nam żyć. Komu są potrzebne uczucia? Czasami, kiedy czujesz miłość albo szczęście,
uznajesz je za dar. Innym razem są jak przekleństwo."

Zdecydowanie polecam, nie zawiodłam się!

Krótko i na temat, dlatego że wypowiedziałam się przy pierwszym tomie i w piśmiennictwie autorki nic się nie zmienia.
KRÓTKO:
- Wszyscy żyją. Włamują się do szpitala, żeby wiedzieć co dzieje się z Corrie. Corrie żyje chociaż jest w śpiączce. Dowiadują się, że Kevin został pobity i wzięty do niewoli. Wracają do Piekła i stwierdzają, że muszą poznać każdy "kąt" tego...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Trochę jestem rozczarowana książką. Przede wszystkim dlatego, że autor mógł sobie darować te ,,sceny namiętności''. Aczkolwiek zacznę czytać trzecią część. Może sytuacja się trochę polepszy. Bohaterowie są spoko, tylko ten Lee mnie jakoś wkurzam. Cały czas się zastanawiam, co będzie się dziać dalej... Czy przez cały czas będą wysadzać różne rzeczy? Aż do 6/7 części, kiedy...

Najlepsza❤❤

Druga część sagi Jutro. Kontynuacja na poziomie pierwszej części. Ciekawa, przenosząca w inny świat, świat wojny i w świat, który trzeba tworzyć wbrew przeciwieństwom.

Pierwszą część z serii 'Jutro' przeczytałam dobrych kilka lat temu. I mimo, że jest to książka raczej młodzieżowa, historia bardzo mi się spodobała i zachęciła mnie do przeczytania kolejnych części. 'Jutro 2' to kontynuacja przygód ósemki nastolatków, którzy musieli stawić czoła niespodziewanej wojnie.

Dyskusje

4 768