Bezpieczna bajka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Bajkoterapia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
8 (11 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-10-11944-5
Barbara

Po niezwykle dobrym przyjęciu antologii "Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać" oddajemy w ręce czytelników kolejną książkę w serii. Tym razem jako temat przewodni wybraliśmy bezpieczeństwo. "Bezpieczna bajka", skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a także do rodziców i opiekunów, zawiera bajki terapeutyczne znanych polskich pisarek na...

"Bezpieczna bajka", skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a także do rodziców i opiekunów, zawiera bajki terapeutyczne znanych polskich pisarek na tematy takie jak: spotkanie z nieznajomym, znaleziony (niebezpieczny) przedmiot, zgubienie się, bezpieczeństwo w wodzie, wirtualny świat, samodzielność, bezpieczeństwo w domu, korzystanie z numerów alarmowych, uzależnienie i inne.

Zebranym w książce bajkom towarzyszą wskazówki i komentarze Katarzyny Klimowicz, które, mamy nadzieję, będą dla rodziców i dzieci pomocą, inspiracją do rozmowy, zabawy czy przede wszystkim wspólnego zastanowienia się nad prezentowanymi tematami. Dodatkowo każdą bajkę poprzedza wywiad z ekspertem. Do projektu zaprosiliśmy osoby, które dobrze orientują się w poruszanych tematach albo dzięki wykonywanej pracy, albo osobistym doświadczeniom. Wśród ekspertów znaleźli się między innymi: Mateusz Kusznierewicz, Jasiek Mela, Małgorzata Ohme, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Beata Pawlikowska, Piotr Pawłowski, Mariusz Sokołowski, Jakub Śpiewak.

"Bezpieczna bajka" to antologia pięknych i mądrych bajek dla dzieci, poradnik dla rodziców, a przede wszystkim świetny sposób na wspólne spędzenie czasu!

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Lenkaite | 2013-02-12
Przeczytana: wrzesień 2012

Pomocna dla wszystkich, którzy mają kontakt z małym człowiekiem, niezbędna dla tych, którzy go wychowują:) w ostatnich latach na polskim rynku literatura dla dzieci/o dzieciach bujnie się rozwinęła, jednak wiąże się to niestety z zalewem tzw. tanich filozofii, zarówno jeśli chodzi o przekazywane wartości jak i o podejście do dziecka. Dlatego tak ważne są dobre, sprawdzone źródła, a ta książka na pewno do nich należy.

Mamobab | 2014-03-15
Sabina | 2014-03-02