kAMyk 
pogodanaczytanie.blogspot.com
Żona wspaniałego męża, mama cudownych dzieci, właścicielka super kundelka, reszta to tylko dodatek:)
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 4 książki i 2 cytaty, ostatnio widziana 1 tydzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-07-08 22:29:19
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Książka, która powinna zasilić każdą biblioteczkę nastoletnich młodych gniewnych, dorastających, troszkę osamotnionych, zakręconych i zwariowanych. Bohaterką jest trzynastolatka, która uwielbia muzykę poważną i w swoim trochę pokrętnym i leciutko osamotnionym świecie, wybrała sławnego pianistę jako odbiorcę listów pisanych na jego skrzynkę mailową. W listach opisuje wszystko, swój dzień, co... Książka, która powinna zasilić każdą biblioteczkę nastoletnich młodych gniewnych, dorastających, troszkę osamotnionych, zakręconych i zwariowanych. Bohaterką jest trzynastolatka, która uwielbia muzykę poważną i w swoim trochę pokrętnym i leciutko osamotnionym świecie, wybrała sławnego pianistę jako odbiorcę listów pisanych na jego skrzynkę mailową. W listach opisuje wszystko, swój dzień, co się wydarzyło, czego aktualnie słucha, czego się dowiedziała o ulubionych kompozytorach, ale przede wszystkim pisze o swoich uczuciach, przeżyciach, samotności, pragnieniach, dotyczących nie tylko jej, ale także związanych z jej ukochaną mamą.
Książka mądra, dowcipna, czyta się świetnie.

pokaż więcej

 
2018-07-08 21:56:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Wszystkie pory uczuć (tom 1)

(...)"Jesień" ma wspaniałą główną bohaterkę, kobietę, która pomimo bardzo nieudanego startu w życie, potrafi stworzyć dom, być kochającą i wierną żoną, wspaniałą i mądrą matką oraz oddaną przyjaciółką. Powieść, pomimo poruszanych w niej istotnych problemów, takich jak osamotnienie, odtrącenie, wyśmiewanie, poczucie wybrakowania, ma wspaniały klimat, czyta się szybko i z zainteresowaniem,... (...)"Jesień" ma wspaniałą główną bohaterkę, kobietę, która pomimo bardzo nieudanego startu w życie, potrafi stworzyć dom, być kochającą i wierną żoną, wspaniałą i mądrą matką oraz oddaną przyjaciółką. Powieść, pomimo poruszanych w niej istotnych problemów, takich jak osamotnienie, odtrącenie, wyśmiewanie, poczucie wybrakowania, ma wspaniały klimat, czyta się szybko i z zainteresowaniem, problemy głównej bohaterki, stają się naszymi problemami, a jej walka umacnia również czytelnika i niewątpliwie uczy, jak sam powinien reagować i postępować. To mądra książka, a jej "powszedniość" jest dużym plusem.

pokaż więcej

 
2018-06-28 21:45:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Bardzo dziękuję wydawnictwu Dygresje za przesłanie egzemplarza i bardzo przepraszam, że moja króciutka recenzja pojawia się dopiero teraz, ale ściemniać nie zamierzam i piszę dlaczego tak się stało. Otóż, jak podejrzewam, znaczne grono czytelników wybiera książkę oglądając okładkę, szczególnie wtedy, kiedy nazwisko autora niewiele mówi lub jest mało znane. Tak więc książka przyszła, ale wraz z... Bardzo dziękuję wydawnictwu Dygresje za przesłanie egzemplarza i bardzo przepraszam, że moja króciutka recenzja pojawia się dopiero teraz, ale ściemniać nie zamierzam i piszę dlaczego tak się stało. Otóż, jak podejrzewam, znaczne grono czytelników wybiera książkę oglądając okładkę, szczególnie wtedy, kiedy nazwisko autora niewiele mówi lub jest mało znane. Tak więc książka przyszła, ale wraz z nią pojawiły się inne, które wyglądały przy "Mojej drugiej młodości" jak przysłowiowe milion dolarów. Cóż, ile znaczy opakowanie? Tak więc książka troszkę poleżała, ale kiedy w końcu okładka została uchylona, a moje oczęta przebiegły po paru linijkach, to zostałam "wciągnięta" i tak już pozostało do ostatniej stroniczki.

Powieść jest świetna, pełna humoru, niesamowitych zdarzeń, nie twierdzę, że niemożliwych, broń Boże, no bo nawet mnie zdarzają się rzeczy nieprawdopodobne, wiem, że niektóre kobiety po prostu tak mają, takie chodzące kataklizmy. Nasza bohaterka, to niemalże moja rówieśnica, więc zna życie jak ja, szaleje jak ja, wymyśla jak ja, martwi się jak ja i ma nawet szurnięte przyjaciółki, dosłownie jak ja! Książkę naprawdę czyta się jednym tchem, a wyczyny bohaterek bawią do łez i pewnie jeszcze długo będą wracać we wspomnieniach. Mira Kowal ma ewidentne zacięcie do świetnych komedii. "Moja druga młodość" to dowód, że kobiety potrafią wiele, a ich wyobraźnia i marzenia doprawdy nie mają granic. Tylko takie kochać!
No i sprawdza się porzekadło, aby nie oceniać książki po okładce, bo niestety w okładce "do bani" skrywa się wyjątkowa komedia, a humor sytuacyjny wylewa niemal z każdej strony. Super czytanie!

pokaż więcej

 
2018-06-27 21:39:15
Ma nowego znajomego: _kingu_reads
 
2018-06-27 21:32:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 3)

Z prawdziwą przyjemnością wracam na ulicę Kwiatową i zaglądam po kolei do każdej z czterech mieszkanek pewnego bloku, które tworzą jedyny w swoim rodzaju Klub Kapciowy. Dziewczyny są wspaniałe i chociaż każda praktycznie jest z innej bajki, to świetnie się dogadują, a najważniejsze, że wspaniale się uzupełniają i wspierają. Prawdę mówiąc, to w realu chciałabym mieć takie sąsiadeczki. No ale... Z prawdziwą przyjemnością wracam na ulicę Kwiatową i zaglądam po kolei do każdej z czterech mieszkanek pewnego bloku, które tworzą jedyny w swoim rodzaju Klub Kapciowy. Dziewczyny są wspaniałe i chociaż każda praktycznie jest z innej bajki, to świetnie się dogadują, a najważniejsze, że wspaniale się uzupełniają i wspierają. Prawdę mówiąc, to w realu chciałabym mieć takie sąsiadeczki. No ale wróćmy na Kwiatową. Tym razem autorka przybliża nam w sposób szczególny Różę, cichutką, skromną i wyjątkowo samotną nauczycielkę języka angielskiego, która absolutnie nie potrafi walczyć o siebie, dzieli malutkie mieszkanko z dwoma kocurami, a jej świat kręci się wokół czytanych książek, korepetycji, nielubianych wyjść do pracy i czasami wizyt miłych sąsiadek. Jednak wiosna przynosi odwilż nie tylko na ulicach, ale i w sercu Róży, a kobieta zakochana, to przecież kobieta kwitnąca. Czytelnik staje się naocznym światkiem przemiany, jaka dokonuje się w nieśmiałej kobiecie, jednak Klub Kapciowy ma pewne podejrzenia, co do uczciwości wybranka Róży.
Niby tragedia goni tragedię, jednak z każdego bagna można się wydostać, trzeba tylko w odpowiednim momencie czegoś się chwycić, a Klub Kapciowy w podawaniu kija tonącemu jest fenomenalny.
Powieść, podobnie jak poprzednie tomy, czyta się rewelacyjne, trudność może jedynie stanowić zbyt mała czcionka.

pokaż więcej

 
2018-06-20 20:58:20
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione

Lekkie pióro, lekkie czytanie, cudowne popołudnie z kolejną świetną książką. Czytanie powinno być przecież przyjemnością, a powieści pani Krystyny Mirek oferują nam jej całe naręcze.
"Obca w świecie singli" urzeka już samą okładką, jest wyjątkowo cukierkowa, pewnie nie każdemu takie cudeńko przypadnie do gusty, jednak na mnie zrobiła miłe wrażenie. Środeczek okazał się równie apetyczny, tym...
Lekkie pióro, lekkie czytanie, cudowne popołudnie z kolejną świetną książką. Czytanie powinno być przecież przyjemnością, a powieści pani Krystyny Mirek oferują nam jej całe naręcze.
"Obca w świecie singli" urzeka już samą okładką, jest wyjątkowo cukierkowa, pewnie nie każdemu takie cudeńko przypadnie do gusty, jednak na mnie zrobiła miłe wrażenie. Środeczek okazał się równie apetyczny, tym bardziej, że jednym z bohaterów jest znakomity kucharz, no i obracamy się między innymi w kręgach restauracyjno - kawiarnianych. Powieść fajnie napisana, dynamiczna, trzyma lekkie napięcie do samiuśkiego końca, pełna optymizmu i nadziei. Bohaterów niewielu, ale nakreśleni wyjątkowo sprawnie i charakternie, w problemy dorosłych wplecione dzieciaczki, a ich tok rozumowania i przeżywania adekwatny do wieku i sytuacji.
Powieść pomimo lekkości i jak niektórzy twierdzą "zwyczajności", porusza problemy młodych ludzi, którzy pragnąc tworzyć nowe rodziny, popełniają masę błędów i podejmują wiele nieprzemyślanych decyzji, odciskając piętno na długie lata, także w życiu ich dzieci.

pokaż więcej

 
2018-06-18 23:24:32
Ma nowego znajomego: Edi_Edi
 
2018-06-18 23:03:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Jak to z reguły bywa z powieściami Richarda Paula Evansa, człowiek bierze książkę do ręki, otwiera pierwszą stronę i rzeczywistość znika, a kiedy na nowo do niej wraca, to czyta końcowe podziękowania. Tak też się dzieje w przypadku "Sprzedawcy marzeń", powieści przypominającej trochę "Listy pisane w drodze". Tu również mamy motyw drogi, potrzebę przejścia jakiegoś etapu, przemiany,... Jak to z reguły bywa z powieściami Richarda Paula Evansa, człowiek bierze książkę do ręki, otwiera pierwszą stronę i rzeczywistość znika, a kiedy na nowo do niej wraca, to czyta końcowe podziękowania. Tak też się dzieje w przypadku "Sprzedawcy marzeń", powieści przypominającej trochę "Listy pisane w drodze". Tu również mamy motyw drogi, potrzebę przejścia jakiegoś etapu, przemiany, odnalezienia na nowo tego, co ważne, zmycia z siebie brudu oszustwa i zaślepienia. Autor stworzył bohatera na miarę Ameryki, tylko tam można przecież dojść do milionów zaczynając z niczym (podobno), jednak ta amerykańskość dla mnie jest troszkę porażająca. Z jednej strony Charlesa (bohatera) polubiłam, pewnie przez jego porąbane dzieciństwo, z drugiej strony jest dla mnie typowym oszustem, domokrążcą, który mając niezłe gadane nabija ludzi w butelczyny i bezwstydnie się bogaci. Tak naprawdę nic nie sprzedaje, a banda idiotów to "nic" kupuje, bo promocja, i to jest to słowo wytrych. Charles nie miał nic do stracenia, w pogoni za marzeniami, pełen determinacji wspiął się bardzo wysoko, zyskał wiele, niestety po drodze zgubił drogocenną perłę. Na szczęście spotyka osoby, które dają mu do zrozumienia, że postępuje źle, dostaje szansę na ogromną zmianę. I tu pozostaje mi tylko czekać na kolejną część i ponowne zatopienie się w lekturze.

pokaż więcej

 
2018-06-18 23:02:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 2)

https://pogodanaczytanie.blogspot.com/2018/06/zamarzniete-serca-karolina-wilczynska.html

 
2018-06-11 22:09:00
Ma nowego znajomego: Pollyanna
 
2018-06-11 21:34:40
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 1)

https://pogodanaczytanie.blogspot.com/2018/06/wedrowne-ptaki-karolina-wilczynska.html
Nie tak dawno czytałam "Przytulajkę", to taki zbiór opowiadań (znanych autorek), których bohaterami są zwierzęta, i tak się złożyło, że było tam opowiadanie Karoliny Wilczyńskiej, które dosłownie powaliło mnie na kolana, płakałam, byłam ogromnie wzruszona, opowiadanie siedzi we mnie do tej pory. I tak sobie...
https://pogodanaczytanie.blogspot.com/2018/06/wedrowne-ptaki-karolina-wilczynska.html
Nie tak dawno czytałam "Przytulajkę", to taki zbiór opowiadań (znanych autorek), których bohaterami są zwierzęta, i tak się złożyło, że było tam opowiadanie Karoliny Wilczyńskiej, które dosłownie powaliło mnie na kolana, płakałam, byłam ogromnie wzruszona, opowiadanie siedzi we mnie do tej pory. I tak sobie pomyślałam, że osoba z tak nieprzeciętną wrażliwością i tak wnikliwie postrzegająca rzeczywistość musi pisać świetne opowiadania. Wybór padł na cykl "Rok na Kwiatowej" i stało się. "Wędrowne ptaki" wciągnęły mnie do wyczarowanej przez panią Wilczyńską rzeczywistości i śmiało mogę powiedzieć, że mam wspaniałe sąsiadki w bloku na ulicy Kwiatowej i bardzo wygodnie mi się tam mieszka. Oczywiście czytam już kolejną część. Wracając do "Wędrownych ptaków", to łatwo się już po mojej pisaninie domyśleć, że powieść "podpasowała" mi wyjątkowo, prawdziwie rasowa obyczajówka z górnej półki. Poznajemy cztery kobiety, różni je wszystko, wiek, status społeczny, zdolności finansowe, gust, życiowe wybory, chyba nawet nastawienie do świata i ludzi. Mamy matkę-Polkę, bizneswoman, artystkę i zahukaną nauczycielkę angielskiego. Pewnego dnia te cztery kobiety cudownym zrządzeniem losu spotykają się w windzie, która staje między piętrami, chcąc nie chcąc babki skazane są na siebie przez jakiś czas, a konsekwencją tego "spotkania" jest zawiązanie nieformalnego grona znajomych z bloku, które przeradza się z czasem w "klub kapciowy".

Jestem oczarowana pomysłem na sposób prowadzenia powieści, bowiem czytelnik staje się swego rodzaju powiernikiem każdej bohaterki, niewątpliwie jako czytelniczka stałam się jednocześnie przyjaciółką każdej z nich. To one prowadzą ze mną rozmowę, odpowiadają na pytania, które niewypowiedziane przeze mnie nasuwają się w mojej głowie samoistnie w trakcie lektury. Powieść wciąga, wykreowana rzeczywistość pochłania i prawdę mówiąc jest mi w niej bardzo wygodnie. Razem z bohaterkami przeżywam ich problemy, smutki, radości i w pewnym sensie doradzam oraz wspieram w trudnych wyborach.
Powieść o codzienności, o marzeniach, problemach, tragediach, trudnych wyborach, o ludzkiej naturze, o potrzebie bycia rozumianym, potrzebnym i akceptowanym.

pokaż więcej

 
2018-06-11 20:31:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

pogodanaczytanie.blogspot.com
W "Ławeczce pod bzem" poznajemy szaloną Igę, która na spółę z koleżanką wygrywa grube miliony w totka, i tak szaleje i kombinuje w swoim nieprzeciętnym życiu, że ławeczkę pod bzem zdobywa również w realu, jednak w całej tej historii mamy niewiele informacji o przyjaciółce Igi, która dostaje połowę z ogromnej fortuny. "Cała w fiołkach" to właśnie opowieść o tej...
pogodanaczytanie.blogspot.com
W "Ławeczce pod bzem" poznajemy szaloną Igę, która na spółę z koleżanką wygrywa grube miliony w totka, i tak szaleje i kombinuje w swoim nieprzeciętnym życiu, że ławeczkę pod bzem zdobywa również w realu, jednak w całej tej historii mamy niewiele informacji o przyjaciółce Igi, która dostaje połowę z ogromnej fortuny. "Cała w fiołkach" to właśnie opowieść o tej drugiej "bogatej" dziewczynie. Agata to taki trochę życiowy, albo bardziej uczuciowy popapraniec. Wiecznie się zakochuje i odkochuje, szuka tej jedynej w życiu miłości, ale niestety trafia na samych dziwolągów. Marzy o szczęśliwej rodzinie, domku z ogródkiem, gromadce dzieci i wielkiej miłości, a jej pragnienia dają się tak bardzo we znaki, że w końcu idzie do psychologa, chce znaleźć przyczynę swoich powtarzających się życiowych błędów i tu zaczyna się cała pogmatwana historia. Za radą psychologa i wielkim wsparciu przyjaciółki, Agata zaczyna porządkować swoje życie, a to łatwo niestety nie przychodzi. Zadawnione rany trzeba zdrapać i na nowo uleczyć, i tak jak kiedyś Iga, to teraz Agata musi budować życie na nowo, już nie na domysłach i niedomówieniach, tylko na prawdzie i zrozumieniu. Po drodze znajduje również miłość, na którą warto było czekać.
Powieść utrzymana w podobnym klimacie co "Ławeczka pod bzem", czyta się szybko i bardzo przyjemnie.

pokaż więcej

 
2018-05-23 19:23:05
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Sam tytuł sugeruje, że może być trochę groteskowo i śmiesznie, ale do końca tak nie jest. Książka rzeczywiście jest napisana dość humorystycznie, czyta się szybko, lekko, miło, przyjemnie, jednak do komedii bym jej nie zaliczyła. Tytułowych "domowych kogutów" jest wbrew pozorom coraz więcej, nie każdy jednak potrafi podołać temu zadaniu. Nasz bohater, z wykształcenia bankowiec traci pracę, po... Sam tytuł sugeruje, że może być trochę groteskowo i śmiesznie, ale do końca tak nie jest. Książka rzeczywiście jest napisana dość humorystycznie, czyta się szybko, lekko, miło, przyjemnie, jednak do komedii bym jej nie zaliczyła. Tytułowych "domowych kogutów" jest wbrew pozorom coraz więcej, nie każdy jednak potrafi podołać temu zadaniu. Nasz bohater, z wykształcenia bankowiec traci pracę, po prostu zredukowali etaty i padło między innymi na niego, żyje w przekonaniu, że źle nie będzie, że to tylko przejściowe, ale póki co, trzeba z czegoś żyć. I tu następuje, taka trochę chwilowa zamiana ról. Żona podejmuje pracę na pełny etat a mąż zajmuje się domem i ogarnia trzy córeczki, niby nic, a jednak na początku pada ze zmęczenia na przysłowiowy "pysk" . Jednak jak się chce, to się to potrafi. Bohater poznaje nowych przyjaciół, świetnie reorganizuje domowe życie a na koniec staje się również dla swojej żony prawdziwym supermenem. Koguty przecież to potrafią!!!
Świetne czytanie, fajna zabawa, sporo życiowej mądrości.

pokaż więcej

 
2018-05-23 18:59:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

No i mamy kolejną fajną powieść, tym razem autorka zabiera nas do Szkocji, w końcu za pracą wyjechało tam tylu młodych ludzi, że ta "zielona wyspa" to prawie jak Polska. Główna bohaterka, mimo wykształcenia i silnej więzi z mamą, nie może znaleźć odpowiedniego dla siebie zajęcia i zmuszona jest szukać szczęścia daleko w świecie, jedynym plusem tego wyjazdu jest zmiana otoczenia, która ma pomóc... No i mamy kolejną fajną powieść, tym razem autorka zabiera nas do Szkocji, w końcu za pracą wyjechało tam tylu młodych ludzi, że ta "zielona wyspa" to prawie jak Polska. Główna bohaterka, mimo wykształcenia i silnej więzi z mamą, nie może znaleźć odpowiedniego dla siebie zajęcia i zmuszona jest szukać szczęścia daleko w świecie, jedynym plusem tego wyjazdu jest zmiana otoczenia, która ma pomóc Ani wyleczyć serce pogruchotane nieszczęśliwą miłością. Poznaje nowych ludzi, zawiera fajne przyjaźnie, nabiera doświadczenia i ogłady, awansuje w pracy, jednak ciągle siedzi w niej ból, żal. Po raz kolejny pozostawia za sobą wszystko i zaczyna od nowa. Podejmuje nową pracę, poznaje lady Abigail, a wraz z nią opowieść o nieszczęśliwej miłości, tym razem nie swojej, ale tak bardzo przejmującej, że czytelnik czyta książkę do bladego świtu i zapomina, że rano trzeba iść do pracy. Cóż jeszcze mogę dodać, chyba tylko to, że kobiety naprawdę potrafią w życiu doświadczyć wiele bólu i nadal kochać, wbrew wszystkiemu, nawet zdrowemu rozsądkowi.

pokaż więcej

 
2018-05-12 09:19:15
Ma nowego znajomego: zaczytanapatka
 
Moja biblioteczka
359 284 2422
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (62)

Ulubieni autorzy (15)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (15)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd