kAMyk 
pogodanaczytanie.blogspot.com
Żona wspaniałego męża, mama cudownych dzieci, właścicielka super kundelka, reszta to tylko dodatek:)
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 4 książki i 2 cytaty, ostatnio widziana 1 dzień temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-16 19:44:26
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione

Powieść niebanalna. Jasna i prosta w przekazie. Mądra i z dużą dawką emocji, ale nie "świąteczno - bajeczno - cukierkowych" czy moralizatorskich, tylko życiowych, budujących i stawiających do pionu. Ja dostrzegłam w niej same pozytywy. Autorka skonstruowała bohaterów, z którymi śmiało można się identyfikować. Jej treść może zweryfikować nie jedno spojrzenie, nie tylko na święta, ale na życie,... Powieść niebanalna. Jasna i prosta w przekazie. Mądra i z dużą dawką emocji, ale nie "świąteczno - bajeczno - cukierkowych" czy moralizatorskich, tylko życiowych, budujących i stawiających do pionu. Ja dostrzegłam w niej same pozytywy. Autorka skonstruowała bohaterów, z którymi śmiało można się identyfikować. Jej treść może zweryfikować nie jedno spojrzenie, nie tylko na święta, ale na życie, również otworzyć oczy na przyczyny i sposób postępowania wielu osób. "Cud grudniowej nocy", to taki nietypowy adwentowy kalendarz, dwadzieścia cztery grudniowe dni, każdy dzień coś przynosi, radość, smutek, rozpacz, nadzieję, spokój, zrozumienie, wybaczenie. Bohaterki to wspaniałe kobiety z przeogromnym bagażem doświadczeń, zarówno tych dobrych, jak i złych. Potrzebują czasu, aby w sposób mądry i dobry poukładać swoje życie, również to wewnętrzne. Czas wigilijnego spotkania w gronie rodziny jest cudowną kulminacją ich zmagań z codziennością i z demonami przeszłości.
Powieść piękna, mądra, wzruszająca, bardzo wyważona. Dziękują autorce, że nie hołduje modzie pisania o "magii świąt" i nie rozpływa się w świątecznym klimacie. Książka ładnie wydana, fajna czcionka i interlinia, okładka usztywniona i bardzo gustowna (to taki szczególik na plus).

pokaż więcej

 
2018-12-12 19:42:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

(...)"Siedem cudów" jest powieścią fajną. Bohaterami są studiujący młodzi ludzie oraz ich rodziny. Każde z nich niesie na barkach większe lub mniejsze problemy, ale wszyscy marzą już o spotkaniu w rodzinnym gronie. Przyjazd do domu dla młodych jest wytchnieniem i czasem relaksu, dla ich rodziców to czas radości w domu, który zapełnia się na nowo ukochanymi dziećmi. Czy tytułowe siedem cudów... (...)"Siedem cudów" jest powieścią fajną. Bohaterami są studiujący młodzi ludzie oraz ich rodziny. Każde z nich niesie na barkach większe lub mniejsze problemy, ale wszyscy marzą już o spotkaniu w rodzinnym gronie. Przyjazd do domu dla młodych jest wytchnieniem i czasem relaksu, dla ich rodziców to czas radości w domu, który zapełnia się na nowo ukochanymi dziećmi. Czy tytułowe siedem cudów spotkamy w powieści? oczywiście, że tak. Nie są one spektakularne i niesamowite, to cuda codzienności, czasami ograniczone do zmiany patrzenia na życie.
Powieść dla niektórych może być trudna do czytania. Jest mało dialogów, dużo opisów, niemniej jednak świetnie wchodzą w kompozycję książki i doskonale oddają nastrój. Bohaterowie są sympatyczni i "prawdziwi", w książce nie ma żadnej sztuczności czy jakiegokolwiek sztucznego podsycania klimatu. Do zaczytania, podobała mi się, korekta kiepska, druk może być.
https://pogodanaczytanie.blogspot.com/2018/12/siedem-cudow-agata-przybyek.html

pokaż więcej

 
2018-12-12 17:30:36
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Kawiarenka za rogiem (tom 1)

Jeszcze trochę i zostanę prawdziwą fanką pani Karoliny Wilczyńskiej. Szaruga jesienna zdopingowała mnie do wzięcia w ręce "Życia na zamówienie", no nie mogłam się oprzeć urokowi okładki. Jednak prawdziwą perłą książki jest jej główna bohaterka, Miłka, dziewczyna jedyna w swoim rodzaju.
Powieść można by rzec, że zwyczajna, ogromnego szału nie ma, nie czyta się z wypiekami, jednak jest w niej...
Jeszcze trochę i zostanę prawdziwą fanką pani Karoliny Wilczyńskiej. Szaruga jesienna zdopingowała mnie do wzięcia w ręce "Życia na zamówienie", no nie mogłam się oprzeć urokowi okładki. Jednak prawdziwą perłą książki jest jej główna bohaterka, Miłka, dziewczyna jedyna w swoim rodzaju.
Powieść można by rzec, że zwyczajna, ogromnego szału nie ma, nie czyta się z wypiekami, jednak jest w niej coś, co nie pozwala się od niej oderwać, jest ciepła, mądra i fajna. Poza tym główną bohaterkę polubiłam bardzo. Dopinguję jej w budowaniu nowej przyszłości, podziwiam ją i jestem z mniej dumna, bo to dziewczyna z zasadami, mądra, pracowita, skromna i przede wszystkim dobra. Miłka, jak mało kto zasługuje na szczęście.
Czekam niecierpliwie na kolejny tom. Z przykrością tylko dodam, że książka mająca tak piękną oprawę posiada niestety mnóstwo błędów literowych, korekta leży.

pokaż więcej

 
2018-11-29 20:48:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 3)

Narzekałam, że poprzedni tom był mało klimatyczny, no to teraz mam, klimacik cudny. Powrót do Złotkowa, malowniczego miasteczka w Bieszczadach, oraz jego mieszkańców to prawdziwa przyjemność. Po raz trzeci goszczę w pensjonacie Michaliny i wpraszam się do "Cynamonowych serc" aby popatrzeć i posłuchać, co nowego wydarzyło się w życiu bohaterów. Za sprawą Amelii, która chce kupić zaniedbany... Narzekałam, że poprzedni tom był mało klimatyczny, no to teraz mam, klimacik cudny. Powrót do Złotkowa, malowniczego miasteczka w Bieszczadach, oraz jego mieszkańców to prawdziwa przyjemność. Po raz trzeci goszczę w pensjonacie Michaliny i wpraszam się do "Cynamonowych serc" aby popatrzeć i posłuchać, co nowego wydarzyło się w życiu bohaterów. Za sprawą Amelii, która chce kupić zaniedbany dworek poznajemy dwie starsze panie, które otwierając przed nią swoje serca i snują opowieści o dawnych czasach.
Powieść o codzienności małej i hermetycznej społeczności, jaką tworzą mieszkańcy Złotkowa, wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą, ale jakoś fajnie się tu żyje, tworzą między sobą więzi, troszczą się o siebie, a najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że przyjmują ciepło każdego, kto pragnie odrobiny zrozumienia, wsparcia lub jest zagubiony i szuka drogi dla siebie. "Magia grudniowej nocy" to opowieść o małych, drobnych cudach, które zdarzają się codziennie, a których często nie dostrzegamy.
Powieść odprężająca, świetnie się czyta, spójna z wcześniejszymi tomami.

pokaż więcej

 
2018-11-29 19:58:48
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Bądź przy mnie zawsze (tom 3)

https://pogodanaczytanie.blogspot.com/2018/11/dlaczego-od-ciebie-odeszam-agata.html
(...)
Autorka zafundowała nam całą gamę skomplikowanych bohaterów, którzy stając przed dylematem "przyjaźń czy kochanie" czekają nie wiadomo na co, prym w zastanawianiu się na własną egzystencją niewątpliwie wiedzie Ada, własnego serca nie słucha a nad rozumem się zastanawia - nieźle brzmi, taka trochę...
https://pogodanaczytanie.blogspot.com/2018/11/dlaczego-od-ciebie-odeszam-agata.html
(...)
Autorka zafundowała nam całą gamę skomplikowanych bohaterów, którzy stając przed dylematem "przyjaźń czy kochanie" czekają nie wiadomo na co, prym w zastanawianiu się na własną egzystencją niewątpliwie wiedzie Ada, własnego serca nie słucha a nad rozumem się zastanawia - nieźle brzmi, taka trochę wyrachowana księżniczka. Nic bardziej irytującego.
Dla mnie prawdziwą perełką w powieści jest historia opowiadana Oldze przez prababcię właścicielki małego bucika. Staruszka wspomina swoje dzieciństwo i młodość, która przypadła na okrutny czas wojny. Ten cudowny wiatrak z okładki w jej opowieści ma bardzo duże znaczenie.
Powieść trochę trudna, otwiera się przed czytelnikiem powoli, Ada irytuje okrutnie, natomiast Olga i staruszka wprowadzają do powieści mnóstwo ciepła i dobra.

pokaż więcej

 
2018-11-29 18:01:42
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

(...)Powieść taka trochę "blada", schemat powtarzalny wielokrotnie w tego typu literaturze. Ala, Łucja i Rozalia jako studentki mieszkały wspólnie. Po zakończeniu edukacji każda poszła w swoją stronę, jednak po paru latach ponownie się spotkały. Zdradzona przez męża Ala wprowadza się ponownie do starego "studenckiego" mieszkania, chce wszystko zacząć od nowa, Łucja ucieka przed rzekomym... (...)Powieść taka trochę "blada", schemat powtarzalny wielokrotnie w tego typu literaturze. Ala, Łucja i Rozalia jako studentki mieszkały wspólnie. Po zakończeniu edukacji każda poszła w swoją stronę, jednak po paru latach ponownie się spotkały. Zdradzona przez męża Ala wprowadza się ponownie do starego "studenckiego" mieszkania, chce wszystko zacząć od nowa, Łucja ucieka przed rzekomym bandytą i znajduje schronienie w mieszkaniu Ali, w krótkim czasie dobija do nich również Rozalia, która ma dość współlokatorki w wynajmowanym mieszkanku. I tak trzy dojrzałe kobiety zaczynają "nowe" życie. Ala musi znaleźć źródło utrzymania, Łucja będąc dziennikarką zawsze może pracować jako wolny strzelec i szukać swojego "tematu życia", natomiast Rozalia ma stałą pracę i jest popularną blogerką, a jej recenzje książek są bardzo cenione. Jednak mieszkanie błaga o remont a pieniędzy brak. Do trzech kobiet wprowadza się przyjaciel Łucji, i jak dla mnie, robi świetną robotę w całej tej trochę "bladej" historii. Autorka ukazuje go jako totalnego nieroba i darmozjada, który nawet ciuchy pożycza z szafy współlokatorek, jednak on jest prawdziwym złotym rodzyneczkiem w całej historii. Efektem wspólnego mieszkania jest powstanie czasopisma "Trzykrotka", które niesamowitym trafem robi niezłą furorę.
Powieść lekka, zabawna, nieprawdopodobna, ale nieźle się czyta.

pokaż więcej

 
2018-11-15 14:46:15
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Wszystkie pory uczuć (tom 4)

Czwarty tom dość mocno powiązany jest z tomem pierwszym, gdyż w nim poznajemy bardzo blisko Joasię, która jest główną bohaterką tomu czwartego. Dziewczyna z bidula, jej życie to pasmo nieszczęść, złych wyborów, wiecznej gonitwy za "lepszym, szczęśliwym życiem", ale szczęście jest tak naprawdę dla niej czymś nieznanym i trudno dostępnym. Pierwszy tom ukazuję Joasię jako zagubioną dziewczynę,... Czwarty tom dość mocno powiązany jest z tomem pierwszym, gdyż w nim poznajemy bardzo blisko Joasię, która jest główną bohaterką tomu czwartego. Dziewczyna z bidula, jej życie to pasmo nieszczęść, złych wyborów, wiecznej gonitwy za "lepszym, szczęśliwym życiem", ale szczęście jest tak naprawdę dla niej czymś nieznanym i trudno dostępnym. Pierwszy tom ukazuję Joasię jako zagubioną dziewczynę, która nie potrafi zbudować szczęśliwych i trwałych relacji z kolejnymi mężczyznami, i chodź wspierana przez jedyną prawdziwą przyjaciółkę, walczy o szczęście nie tak, jak powinna. Czwarty tom "Lato" w pełnej już krasie i zupełnie w całości poświęcony jest Joasi. To co narodziło się zupełnie przypadkiem jesienią trwa, i wydawać się może nareszcie prawdziwym szczęściem. Wszystko jest cudownie do momentu, gdy Joasia zachodzi w ciążę. Jest szczęśliwa, miłość kwitnie, jednak czy przeszłość potrafi dać o sobie zapomnieć? Rodzą się wątpliwości, czy aby na pewni Asia umie być dobrą matką? Sama sobie zaczyna zadawać mnóstwo pytań, stawiać przed sobą cele i wytyczać plany działania, a każde odejście od nich w konsekwencji pogrąża ją w rozpaczy. Misternie utkany plan o słodkim macierzyństwie, cudownym porodzie i rozkosznej opiece nad dzieckiem niestety się rozpada, a Joanna popada w poporodową depresję.
Czytelnik poznaje skrupulatnie myślenie i postępowanie Joanny, oraz poznaje środowisko, które ją otacza, osoby, dzięki którym zaczyna wychodzić na prostą.
Depresja poporodowa to prawdziwa plaga, a tak mało o niej wiedzą przyszłe mamy, które karmiąc się kolorowymi pisemkami budują mit cudownego macierzyństwa, bez bólu, bez niewyspanych nocy, bez zmęczenia i bez braku czasu na troskę o siebie.
"Wszystkie pory uczuć" to wspaniały i bardzo mądry cykl świetnie napisanych powieści, które ukazują i uwrażliwiają na różne problemy, oraz otwierają oczy na oczywistości, które istnieją i funkcjonują, a są przez społeczeństwo niedostrzegane lub nieodpowiednio traktowane.

pokaż więcej

 
2018-11-15 13:55:53
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Bądź przy mnie zawsze (tom 2)

Książka, jak ja to czasami określam, która "fajnie wchodzi", czyli to coś więcej niż, że "dobrze się czyta". Powieść mająca gładką i jasną historię, z pogranicza fajnego romansu, ale jednak poruszająca w człowieku pewne struny, jak myślenie, które mam wrażenie, że ostatnio jest niemodne, sumienie, ostatnio spychane gdzie się da i wrażliwość, która odbierana jest jako słabość, i z którą należy... Książka, jak ja to czasami określam, która "fajnie wchodzi", czyli to coś więcej niż, że "dobrze się czyta". Powieść mająca gładką i jasną historię, z pogranicza fajnego romansu, ale jednak poruszająca w człowieku pewne struny, jak myślenie, które mam wrażenie, że ostatnio jest niemodne, sumienie, ostatnio spychane gdzie się da i wrażliwość, która odbierana jest jako słabość, i z którą należy walczyć. Jak to napisano na okładce "to emocjonalna powieść o wyborach z gatunku tych najtrudniejszych", ja dopisuję jeszcze z pełną świadomością, że to powieść o priorytetach, bo to one tak naprawdę rządzą naszym życiem. Poznając dwie bohaterki łatwo odgadniemy jakie są w środku, każda ma marzenia, potrzebę miłości, ale różnią je priorytety, co w konsekwencji w niesamowity sposób przekłada się na ich postępowanie i ich życiowe wybory. Raz podjęte decyzje zmieniają wszystko i rzutują na dalsze życie, mogą położyć się ogromnym cieniem lub oświetlić promieniami szczęścia.
Powieść bardzo dobra, troszkę mała czcionka, ale interlinia nadrabia na plus. Zaliczana do cyklu "Bądź przy mnie zawsze" jako tom drugi, ale to zupełnie osobna powieść, w żaden sposób nie związana z poprzednim tomem cyklu.

pokaż więcej

 
2018-11-15 12:51:37
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 4)

Jak ja lubię te baby z Kapciowego Klubu, będę bardzo za nimi tęsknić, bo wychodzi na to, że czwarty tom kończy przygodę z mieszkankami pewnego bloku. Cieszę się, że po tylu różnych przykrych wydarzeniach każda z nich odnajduje wreszcie swoje szczęście i przysłowiowe miejsce na ziemi.
Po raz czwarty czytelnik, jako przyjaciel, zjawia się w mieszkaniu każdej z nich. Jest ciasto, kawusia, dobra...
Jak ja lubię te baby z Kapciowego Klubu, będę bardzo za nimi tęsknić, bo wychodzi na to, że czwarty tom kończy przygodę z mieszkankami pewnego bloku. Cieszę się, że po tylu różnych przykrych wydarzeniach każda z nich odnajduje wreszcie swoje szczęście i przysłowiowe miejsce na ziemi.
Po raz czwarty czytelnik, jako przyjaciel, zjawia się w mieszkaniu każdej z nich. Jest ciasto, kawusia, dobra herbatka, ale przede wszystkim opowieści. Każda uzewnętrznia siebie, opowiada o swoich troskach, obawach, radosnych wydarzeniach i sukcesach, małych triumfach i niesamowitych odkryciach. Dajmy na to taką Wiolettę, mamę trójki dzieci, typową kurę domową, utytłaną w codzienny domowy kierat. Jej nadwaga i niskie poczucie własnej wartości niejedną wpędziłyby w depresję, jednak ona postanawia wziąć byka za rogi. Wiele nie podskoczy, sytuacja finansowa i trójka uczepionych jej kiecy dzieci na niewiele jej może pozwolić. Wioletta jednak odkrywa osiedlową siłownię na świeżym powietrzu, starsze dziecko bawi się w piaskownicy, maluchy słodko śpią w wózku, a Wiola wyciska poty na darmowym sprzęcie. Robi to tak systematycznie i skutecznie, że zauważają to inne mamy i dołączają do niej.
Czy parkowa siłownia może za sobą pociągnąć prawdziwy sukces i z zakompleksionej dziewczyny stworzyć prawdziwego przywódcę? Proponuję zatopić się w lekturze, naprawdę warto. Książkę czyta się rewelacyjnie, a zaglądając do pozostałych babeczek z Kapciowego Klubu możemy się wielu wspaniałych rzeczy nauczyć, chociażby, że na miłość macierzyńską nigdy nie jest za późno, albo że tajemnice rodzinne nie zawsze muszą umierać nieodkryte, przekonamy się także, że szczęście może zawitać w najmniej spodziewanym momencie, a podejrzenia mogą być przyczyną wielu bezsensownych trosk.

pokaż więcej

 
2018-11-05 20:26:53
Ma nowego znajomego: Barbara Bereżańska
 
2018-11-05 20:07:23
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Wszystkie pory uczuć (tom 3)

To już trzecie spotkanie z niezwykle uczuciowym cyklem. Pierwszy tom co prawda mnie nie powalił, drugi nieźle oszołomił, ale w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu, natomiast trzeci jest dość nietypowy i jestem pod ogromnym wrażeniem.

Autorka niesamowicie rzetelnie wgryzła się w temat, a owy do banalnych nie należy. Bohaterami jest małżeństwo, które decyduje się adoptować dziewięcioletniego...
To już trzecie spotkanie z niezwykle uczuciowym cyklem. Pierwszy tom co prawda mnie nie powalił, drugi nieźle oszołomił, ale w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu, natomiast trzeci jest dość nietypowy i jestem pod ogromnym wrażeniem.

Autorka niesamowicie rzetelnie wgryzła się w temat, a owy do banalnych nie należy. Bohaterami jest małżeństwo, które decyduje się adoptować dziewięcioletniego chłopca w FAS. Dla mało zorientowanych, a niedawno i ja do takowych należałam, FAS to alkoholowy zespół płodowy.(...)
https://pogodanaczytanie.blogspot.com/2018/10/wszystkie-pory-uczuc-wiosna-magdalena.html

pokaż więcej

 
2018-11-05 19:25:10
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

https://pogodanaczytanie.blogspot.com/2018/10/dziewczynka-z-parku-barbara-kosmowska.html

 
2018-11-05 18:31:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Kolejna świetna powieść pani Krystyny Mirek. Oczywiście tradycyjnie najpierw urzekła mnie okładka, jednak oczarowanie przyszło wraz z tekstem. Główna bohaterka ma ułożone życie, dobrą pracę, wykształcenie, wynajmuje eleganckie mieszkanie, oczekuje narodzin bliźniaków, a jej "partner" wydaje się szczerze w niej zakochany. Ten sielski układ ulega jednak zmianie, jedna chwila zapomnienia pociąga... Kolejna świetna powieść pani Krystyny Mirek. Oczywiście tradycyjnie najpierw urzekła mnie okładka, jednak oczarowanie przyszło wraz z tekstem. Główna bohaterka ma ułożone życie, dobrą pracę, wykształcenie, wynajmuje eleganckie mieszkanie, oczekuje narodzin bliźniaków, a jej "partner" wydaje się szczerze w niej zakochany. Ten sielski układ ulega jednak zmianie, jedna chwila zapomnienia pociąga za sobą lawinę nieszczęść. Justyna traci dzieci, popada w depresję, w konsekwencji traci pracę, jej wieloletni związek się rozpada. Wydaje się, że gorzej być nie może. Pakuje cały swój dobytek w walizę i wyjeżdża do dawno nieodwiedzanej babci. Po drodze jednak zdarza się kolejna nieprzewidziana sytuacja, która staje się początkiem ciężkiej próby i jednocześnie kołem ratunkowym do dalszego życia.
Nic tak nie leczy własnego nieszczęścia jak dostrzeżenie nieszczęścia innych i dobrowolne zatracenie się w bezinteresownej pomocy.
Historia piękna, wraz z Justyną przezwyciężałam wszelkie trudności i walczyłam o szczęście bohaterów. Powieść wciąga niesamowicie, czyta się wspaniale, czcionka i interlinia idealna.

pokaż więcej

 
2018-10-10 20:06:45
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Ulubione
Cykl: Siedem sióstr (tom 4)

Celaeno D'Apliese, czwarta adoptowana córka Pa Salta to wyjątkowa dziewczyna. Całe swoje dzieciństwo i dorastanie kurczowo związana była ze Star, starszą siostrą, z którą rozumiała się bez słów. Były nierozłączne, jednak decyzja Star o odnalezieniu własnych korzeni rozluźniła ich relację. CeCe czując osamotnienie podejmuje decyzję o odnalezieniu również swoich krewnych. Wskazówki Pa Salta... Celaeno D'Apliese, czwarta adoptowana córka Pa Salta to wyjątkowa dziewczyna. Całe swoje dzieciństwo i dorastanie kurczowo związana była ze Star, starszą siostrą, z którą rozumiała się bez słów. Były nierozłączne, jednak decyzja Star o odnalezieniu własnych korzeni rozluźniła ich relację. CeCe czując osamotnienie podejmuje decyzję o odnalezieniu również swoich krewnych. Wskazówki Pa Salta kierują ją do Australii.
I tu czytelnik zaczyna swoją niesamowitą przygodę z "czerwonym" kontynentem.(...)
Powieść czyta się fantastycznie, jest rewelacyjna, trudność stanowi jedynie dość mała czcionka i ciasna interlinia, ale fabuła wciąga od pierwszej strony i tak trzyma do ostatniego zdania. Czekam na kolejny tom!

pokaż więcej

 
2018-10-07 17:24:41
Ma nowego znajomego: Agnieszka Rzońca
 
Moja biblioteczka
383 308 2878
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (64)

Ulubieni autorzy (15)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (15)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd