Zaklinacze samotności

Wydawnictwo: Bliskie
978-83-930558-0-7
Ag2S

Młoda kobieta utrzymująca się ze sponsoringu. Alkoholik wychodzący z choroby. Dziewczyna z domu dziecka. Studentka pragnąca zwrócić na siebie uwagę ojca. Pracoholik wspomagający się narkotykami. Czy ci i pozostali bohaterowie książki "Zaklinacze samotności" mają szansę na udany związek? Magdalena Kuydowicz przedstawia ich historie, a terapeuta Wiesław Sokoluk opatruje je celnym, niebanalnym komentarzem

Alicya Oss | 2014-08-12

Samotność to od początku istnienia ludzka bolączka. Przerobiona, opracowana i przetworzona na miliardy sposobów. Skoro napisano i stworzono w tej materii już tak wiele, to ogromną trudność sprawia zrobienie tego w oryginalnej formie. No i niestety autorom nie udało się nadać tematowi ciekawego, nowego kształtu. Mimo, iż wielobarwność i - powiem to - PIĘKNO tej emocji, próbowali pokazać pod różnymi kątami, to efekt pozostał mizerny. Powstał kolejny poradnik o tym, że robimy sobie wzajemnie krzywdę. A właściwie, to głównie sami ją sobie robimy, bo nie umiemy ze sobą rozmawiać i w porę nie zauważamy, że jesteśmy społecznie nieprzystosowani.

Całość na: http://alicyawkrainieslow2.blogspot.com/2014/08/i-musza-byc-lody-nie-sorbet-bo-sorbet.html

sophie21 | 2013-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Książkę czyta się dość szybko, choć z przerwami na refleksję, czy też autorefleksję. Nawet jeśli nie jesteśmy podobni do wymienionych tam postaci, myślę że każdemu w mniejszym czy większym stopniu uda się odnaleźć jakąś cząstkę siebie. A nawet jeśli nie to i tak warto przeczytać. Historie bohaterów - "Zaklinaczy" tudzież "oswajaczy" samotności - brzmią przekonująco. Każda opatrzona jest komentarzem seksuologa Wiesława Sokoluka. Komentarze te czytałam z wielkim zainteresowaniem, często przyznając im rację, choć żadnym fachowcem w tym obszarze nie jestem, więc mogę się mylić. Najbardziej przemówił do mnie fakt, że pan Sokoluk nie ocenia wskazanych mu postaci, a po prostu analizuje ich postępowanie i w sposób przystępny wyjaśnia gdzie tkwi przyczyna ich problemów. Szczególnie istotne jest też wskazanie, w jaki sposób możliwe jest rozwiązanie tych problemów.
Moim zdaniem książka zdecydowanie warta przeczytania.

eli | 2011-11-02
Przeczytana: 30 października 2011

Jest, w mojej ocenie dobra, ze względu na pomysł, aby pod każdym opowiadaniem znalazł się komentarz psychologa. I to bez względu na trafność Jego oglądu.

książek: 1941
Anna | 2013-03-11
Przeczytana: 04 marca 2013

'Zaklinacze samotności' przyszli do mnie sami. Od lat ludzie zwierzają mi się, opowiadają całe swoje życie, a właściwie dzieje niespełnionych uczuć i oczekiwań wobec mężczyzny, przyjaciela, brata, matki… Te historie żyły we mnie i trochę nie dawały mi spokoju. Pewnego dnia postanowiłam je uwolnić i spisać.

Ten cytat pochodzi z okładki książki, spodobał mi się tak bardzo, że postanowiłam go tutaj podać.

Poznajemy tu ludzi, prawdziwych, z realnymi problemami, z radościami i smutkami, z tajemnicami, których się wstydzą, boją wyjawić, mają za sobą niewesołą przeszłość, przeżycia, nie potrafią się uporać z relacjami z matką czy inną bliską osobą, potrzebują kogoś, kto ich wysłucha, doradzi, stąd też po każdej opisanej przez autorkę historii dowiadujemy się, co myśli o tej sytuacji terapeuta. Prawda, że ciekawie napisana książka? Zupełnie inna niż wszystkie, jej forma zachęca do zapoznania się z nią, bo wiele możemy zrozumieć, odnaleźć być może samych siebie wśród bohaterów? Kto...

Małgorzata | 2016-02-18
Przeczytana: 11 lutego 2016

Kilka historyjek o ludziach, niby to prawdziwych, ale jakoś bez przekonania. Po każdej z opowieści opinia specjalisty na temat postaci i ich sytuacji. Jakby utożsamić sobie któregoś z bohaterów ze znanymi sobie osobami to można przeczytać analizę i hop! zabawić się w psychologa i poradzić mu jak ma żyć.

Ania | 2011-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2011

Można powiedzieć, że jest to książka która czyta się lekko i szybko. Nie jestem fanem opowiadań, bo jak tylko wejdę w klimat i w postacie bohaterów to już się kończy i znowu od nowa muszę się "aklimatyzować". Niemniej podobała mi się.

jaga700 | 2010-09-02
Przeczytana: 02 września 2010

Książka ta spełnia wszelkie moje kryteria dotyczące literatury psychologicznej. Można ją zaliczyć do przeczytanych jednym tchem.

Fragile | 2011-12-01
Przeczytana: 05 grudnia 2011

dobrze się czyta – to jedyna zaleta tej książki, ale nie spodziewam się odkrywczych treści; analiza postaci moim zdaniem powierzchowna, bez wysilania się na coś więcej - jakby autorzy (zwłaszcza p. Sokoluk) nie dowierzali inteligencji czytelnika… a szkoda. Komentarze na poziomie kącika porad kuchennej gazety , zmarnowany temat

Katarzyna | 2013-08-07

Zwykłe historie, zwykłych ludzi, którym nie brak problemów, opatrzone dodatkowym komentarzem, którego celem było interpretacja, wyjaśnienie motywów zachowania. Komentarze te czasami budziły moje wątpliwości.

Aschawi | 2013-07-30

smutne życiowe historie,rożne jak ludzie