Bezpieczna bajka

Okładka książki Bezpieczna bajka
Grażyna BąkiewiczBeata Ostrowicka Wydawnictwo: Nasza Księgarnia nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Nasza Księgarnia
2011-05-18
2011-05-18
978-83-10-11944-5
bajki bezpieczeństwo nauka dzieci ostrzeżenie opieka

Książka zawiera dwanaście krótkich, rewelacyjnie napisanych bajek, które bawią i uczą, a ich motywem przewodnim jest bezpieczeństwo. Dzięki nim dzieci poznają między innymi telefony alarmowe, jak być dzielnym i kochanym, co zrobić kiedy zgubią się w tłumie, poznają niebezpieczeństwo wirtualnego świata i co zrobić, kiedy nagabuje ich nieznajomy. Każda bajka zaopatrzona jest w rady eksperta oraz komentarz bajkoterapeutyczny.
Książka idealna do czytania na zajęciach w szkole, ale przede wszystkim w domu do wspólnego czytania z rodzicem.

Pomocna dla wszystkich, którzy mają kontakt z małym człowiekiem, niezbędna dla tych, którzy go wychowują:) w ostatnich latach na polskim rynku literatura dla dzieci/o dzieciach bujnie się rozwinęła, jednak wiąże się to niestety z zalewem tzw. tanich filozofii, zarówno jeśli chodzi o przekazywane wartości jak i o podejście do dziecka. Dlatego tak ważne są dobre, sprawdzone źródła, a ta książka na pewno do nich należy.

Dodaj cytat z książki Bezpieczna bajka