Bajki pomagają dzieciom

Kindern helfen mit marchen
83-7311-116-6
bajki, terapia, dziecko, problem
dziwnakacha

Opowieści które uzdrawiają, pocieszają i dodają odwagi. Książka dla tych dzieci, które borykają się z problemami i dla tych, które po prostu lubią ciekawe opowieści. Książka nie rozwiązuje problemów, nie jest gotową receptą na dziecięce lęki, ale pomaga w oswojeniu i załagodzeniu wszelkich nowych, czasami brutalnych doznań - śmierć bliskiej osoby, brak akceptacji u rówieśników - z którymi nawet My dorośli mamy problem. Na zakończenie każdego opowiadania, są dodane wskazówki dla rodziców, które są bardzo pomocne.

Aksamitt | 2013-09-20

Bajki,które pomogą nie tylko dzieciom ale ułatwią rozwiązywanie pewnych problemów rodzicom.Są to tzw.opowieści uzdrawiające,czyli pomagające dzieciom zmierzyć sie z ich lękami,ale też gdy ma gorszy dzień czy chwile zatroskania.Traktują o rzeczach codziennych ale i bardzo ważnych wydarzeniach w życiu dziecka. Przybliżają temat,oswajają z sytuacją.
Te opowieści mogą służyc dziecku od rana do wieczora,na każda porę.

Po każdej z bajek następują wskazówki dla rodziców,jak pomóc dziecku i sobie w zaistniałej,problematycznej sytuacji.Zachęcają do rozmowy z dzieckiem.Trzeba podkreślić,że te bajki mogą stanowić świetny wstęp do rozwiązania problemu,dają podstawę do dalszej rozmowy,bo czasem najtrudniej jest zacząć.

Książeczka jest podzielona na kilka rozdziałów grupujących różne problemy np: pierwsze doświadczenia w grupie, sytuacje szkolne,pierwsze przyjaźnie, codzienne kłopoty,sytuacje rodzinne,dotyczące problemów z zasypianiem czy wstawaniem. Polecam.

Juta | 2011-06-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 17 października 2010

Bardzo dobra książka dla dzieci i rodziców! Wszystkie opowieści poruszają ważne dziecięce problemy i "uwalniają" strachy. Pokazane są z perspektywy kogoś innego, co bardzo ułatwia dziecku wyobrażenie sobie sytuacji, utożsamienie się z bohaterem oraz daje poczucie, że dziecko nie jest odosobnione w danym problemie. Po każdym opowiadaniu jest nota do rodziców, aby ułatwić mu zadanie, rozmowę z dzieckiem.
Po skończonej lekturze nawiązuje się naturalna rozmowa między dzieckiem i rodzicem. Rozmowa odbywa się na temat bohatera, problemu, który go spotkał, ale nie na temat naszego dziecka (to jest jakby gdzieś z boku). W ten sposób rodzic dowiaduje się o lękach dziecka, o tym jak mu pomóc. Książka pozwala dziecku mówić, a mówić chce, bo przeczytany problem dotyczy też jego, więc ma na ten temat swoje zdanie, ukryte obawy, o których łatwiej mu opowiadać.

wkwiatki | 2011-05-30

Zapomniałam zupełnie o tej książce. Czytałam ją fragmentami, kiedy byłam jeszcze małą Asią. Niektóre opowiadania, historie- jak zwał, tak zwał, szczególnie utkwiły mi w pamięci. Zwłaszcza „Opowieść o Skarpetce, Okruszku i Zuzi” oraz „Opowieść o Wstążkowej Księżniczce”. Polecam, polecam.

| 2012-10-23

Bajki psychologiczne, pomagające dzieciakom zrozumieć takie zjawiska jak śmierć czy cierpienie, a także ułatwiające zasypianie i poranne wstawanie.

Eveleen | 2011-07-03

Obowiązkowa pozycja dla rodziców :d