Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/varia/7692/w-dzien-spadajacego-liscia

W Dzień Spadającego Liścia

4 wartościowy tekst

Kilka lat temu jeden z mieszkańców Zielonej Góry, Jerzy Szewczyk, wymyślił nowe święto – Dzień Spadającego Liścia. Zachęcał, by 23 września zebrać spadające liście, wręczyć przyjaciołom i życzyć im pogodnej jesieni. Pomyśleliśmy, że my zaproponujemy Wam bukiet z jesiennych książek. Oto zestawienie tytułów wydanych w liściastych aranżacjach.

Utopce, Katarzyna Puzyńska

Kup książkę

Upalne lato tysiąc dziewięćset osiemdziesiątego czwartego roku na zawsze pozostanie w pamięci mieszkańców odciętej od świata wsi Utopce. To wtedy ofiarą krwiożerczego wampira padły dwie osoby. Wśród przepastnej puszczy pełnej leśnych duchów łatwo jest uwierzyć w działanie sił nadprzyrodzonych. Czy gwałtowna śmierć obu ofiar naprawdę jest dziełem upiora? A może to któryś z mieszkańców wsi miał swoje powody, żeby zabić? 
Trzydzieści lat później sprawę rozwikłać muszą Daniel Podgórski i kontrowersyjna Klementyna Kopp. Perturbacje w życiu prywatnym śledczych utrudniają dotarcie do prawdy. Czy uda im się odkryć tożsamość mordercy? A może tylko obudzą przyczajonego przez lata wampira i nic nie będzie już w stanie powstrzymać nadchodzącego zła?

Księga jesiennych demonów, Jarosław Grzędowicz

Kup książkę

Wierzysz w demony? Większość ludzi nie wierzy.
Niesłusznie. Demony istnieją. I potrafią zniszczyć twoje życie. Tylko dlatego, że na kogoś musiało paść. A może kiedyś wszedłeś w ich sfery lub po prostu zwróciłeś na siebie ich uwagę zbytnim optymizmem? Może uśmiechnąłeś się w złym momencie? A teraz dziwisz się, że życie wali ci się na głowę...
„Księga jesiennych demonów” to książka o wszystkim, co niezwykłe; o wszystkim, co nie powinno się zdarzyć w życiu normalnego człowieka. A jednak się zdarza.
Proste rozwiązania są dla prostych problemów. Dla ciebie jest Księga.

Pożegnanie jesieni, Stanisław Ignacy Witkiewicz

Kup książkę

„Pożegnanie jesieni” to najsłynniejsza powieść Stanisława Ignacego Witkiewicza, w której autor kreśli katastroficzno-erotyczną wizję upadku dekadenckiego świata w literacko brawurowy sposób. W obliczu zbliżającej się rewolucji bohaterowie Witkacego usiłują nadać sens swemu kończącemu się życiu – poszukując tajemnicy Istnienia, szamocą się między sztuką a życiem, erotyką, narkotykami a filozofowaniem. Głównym tematem powieści są, wg słów samego autora, przeżycia bandy zdegenerowanych byłych ludzi na tle mechanizującego się życia.

Droga do domu, Yaa Gyasi

Kup książkę

Epicka opowieść rozpisana na siedem pokoleń i rozpięta pomiędzy dwa kontynenty.
XVIII wiek, Ghana, zachodnie wybrzeże Afryki. Dwie przyrodnie siostry mieszkają w odległych wioskach, nigdy się nie spotkały, nie wiedzą nawet o swoim istnieniu.
Pierwsza z nich, Effia, poślubia angielskiego kolonizatora, dowódcę twierdzy Cape Coast Castle i żyje u boku kochającego męża. Druga, Esi, trafia do twierdzy w dramatycznych okolicznościach. Uprowadzona, wrzucona do lochu, zostaje następnie wysłana za ocean i sprzedana jako niewolnica.
Yaa Gyasi, nowa gwiazda literatury amerykańskiej, z ogromnym wyczuciem i talentem opowiada dalsze losy bohaterek i ich potomków. Efektem jest niezwykła powieść, rozciągnięta w czasie na niemal 300 lat. Mroczne czasy niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych, europejska kolonizacja Afryki, walka czarnych Afroamerykanów o równouprawnienie, marzenie o awansie społecznym, rodzinne tragedie, zawiść, zazdrość, chwile szczęścia i w końcu miłość - Droga do domu to wciągająca saga i prawdziwa eksplozja emocji. Powieść bardzo amerykańska, a jednocześnie pełna afrykańskiej magii.

Sekretne życie drzew, Peter Wohlleben

Kup książkę

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.

Mysia Straż: Jesień 1152, tom 1, David Petersen

Kup książkę

„Mysia Straż" to epicka rycerska saga osadzona w realiach średniowiecza. Głównymi bohaterami, jak nie trudno domyślić się, są przedstawiciele mysiego gatunku, którzy należą do Straży. W dawnych czasach, o których nie opowiada się na łamach komiksów, strażnicy walczyli żelaznym orężem o wytyczenie granic mysiego królestwa, a następnie bronili go przed wrażymi wojskami ("słynna" wojna zimowa z roku 1149 z łasicami). Aktualnie Mysia Staż broni szlaków handlowych, strzeże i eskortuje cywili, prowadząc ich przez lasy i pola, które nadal zamieszkiwane są przez naturalnych wrogów małych gryzoni: sowy, węże czy lisy. Rzeczywistość, w której przyszło im żyć jest realna, a nie sielankowa. Dodatkowo ukazano ją w skali makro: drzewa są monstrualne, śnieżyca jest skrajnie niebezpieczna, sowa jest latającym zabójcą etc.

Widzicie na swoich półkach książki z liśćmi na okładkach? Dodajcie je do naszego zestawienia w komentarzach.


Pokaż wszystkie varia
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 5  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2033
LubimyCzytać
23-09-2016 11:43
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 3811
BagatElka
23-09-2016 12:48
Szczęścia też chodzą paramiMiłość w kasztanie zaklętaNiech w końcu coś się zdarzyLewa strona życiaMiej trochę wiaryDom wiatruPieśni Umierającej ZiemiStrażnik tajemnic Szczęścia też chodzą paramiMiłość w kasztanie zaklętaNiech w końcu coś się zdarzyLewa strona życiaMiej trochę wiaryDom wiatruPieśni Umierającej ZiemiStrażnik tajemnicSwobodna
pokaż więcej
książek: 6125
Róża_Bzowa
23-09-2016 13:52
Poczucie kresu Poczucie kresu

Dolina Muminków w listopadzie Dolina Muminków w listopadzie

Rok z Linneą Rok z Linneą

Jesień na ulicy Czereśniowej
Poczucie kresu Poczucie kresu

Dolina Muminków w listopadzie Dolina Muminków w listopadzie

Rok z Linneą Rok z Linneą

Jesień na ulicy Czereśniowej Jesień na ulicy Czereśniowej
pokaż więcej
książek: 828
Jolanta
23-09-2016 17:49
Przeminęło z wiatrem - tom 1Sen nocy letniejDziecko Noego
Wiersze
Dolina IssyDruga przestrzeńWstańcie, chodźmy!Tajemnice Ostrowa Tumskiego
książek: 3737
Aksamitt
23-09-2016 19:54
To ja ograniczę się do okładek "liściastych" w duchu jesieni;)

MagnoliaZłoty senNa zakręciePuste krzesłoOgród kościŚpiąca królewnaJest takie miejsce...Duchy przeszłości
To ja ograniczę się do okładek "liściastych" w duchu jesieni;)

MagnoliaZłoty senNa zakręciePuste krzesłoOgród kościŚpiąca królewnaJest takie miejsce...Duchy przeszłościOliwkowe drzewoJesienna sonataBallada o ciotce MatyldzieOstatni listJesień w kuchni Pięciu Przemian. Przepisy wegetariańskieJesień liścia Jasia. Opowieść o życiu dla małych i dużychCzerwone liścieOstatni na liście
pokaż więcej
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Ja, kibic

Ciekawa książka,opowiada o tajnej przykrywce policjanta, który przez dwa lata "udawał" stadionowego chuligana. Książka wciąga, zakończenie z...

zgłoś błąd zgłoś błąd