Czerwone liście

Tłumaczenie: Wojciech Kallas
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Red Leaves
Gośka

W spokojnym miasteczku Wesley też może dojść do tragedii... Przekonuje się o tym Eric Moore, kiedy jego nastoletni syn zostaje poproszony o zaopiekowanie się na kilka godzin małą córką sąsiadów. I następnego dnia rano okazuje się, że ośmioletnia Amy Giordano zaginęła. A Keith, syn Erica, staje się jedynym podejrzanym w tej dziwnej sprawie. Jakby tych nieszczęść było mało, żona Erica, Meredith,...

Jakby tych nieszczęść było mało, żona Erica, Meredith, wydaje się mieć romans z miejscowym psychologiem. A brat Warren – życiowy nieudacznik – sugeruje, że to ich ojciec mógł spowodować tajemniczy wypadek matki, by uzyskać wysokie odszkodowanie.
Te pozornie bez związku sprawy wywrą piętno na życiu Erica Moore`a.
I dopiero po latach, opowiadając komuś tę historię, otrzyma od losu tak potrzebny spokój ducha...

źródło opisu: Wydawnictwo C&T, 2011

źródło okładki: http://literacki24.pl

BliskaNieznajoma | 2018-04-01
Przeczytana: styczeń 2018

Czułam, że to będzie dobra książka! Nie będę wdawała się w fabułę (opis z tyłu książki). Powiem tylko, że jest to ponury i nostalgiczny obraz rodziny pochłonietej podejrzliwością. Co się stało z małą Amy? Czy Keith ma coś z tym wspólnego? Tego musicie dowiedzieć się sami. Znakomicie utrzymane napięcie i uczucie niepokoju, które niesie się po całej książce. To konkretna, wręcz powiedziałabym prosta w swej konstrukcji powieść. Styl autora i jego genialne pióro sprawia, że nie jest ani za dużo, ani za mało historii. Dokładnie w punkt. A zakończenie niech Was zaskoczy tak jak mnie. Polecam gorąco.

lida78 | 2018-04-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 01 kwietnia 2018

Czułam, że to będzie dobra książka! Nie będę wdawała się w fabułę (opis z tyłu książki). Powiem tylko, że jest to ponury i nostalgiczny obraz rodziny pochłonietej podejrzliwością. Co się stało z małą Amy? Czy Keith ma coś z tym wspólnego? Tego musicie dowiedzieć się sami. Znakomicie utrzymane napięcie i uczucie niepokoju, które niesie się po całej książce. To konkretna, wręcz powiedziałabym prosta w swej konstrukcji powieść. Styl autora i jego genialne pióro sprawia, że nie jest ani za dużo, ani za mało historii. Dokładnie w punkt. A zakończenie niech Was zaskoczy tak jak mnie. Polecam gorąco!

CzarneEspresso | 2016-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2016

Fabuła zostaje umiejscowiona w małym miasteczku Wesley, gdzie dochodzi do tragicznego zdarzenia. Zaginęła mała córeczka państwa Giordano, ośmioletnia Amy. Wszystko wskazuje na to, że zamieszany w sprawę jest piętnastoletni chłopiec, Keith, który tego wieczoru opiekował się dziewczynką. To wydarzenie uruchamia lawinę podejrzliwości, co z kolei sprowadza kolejne nieszczęśliwe wydarzenia.

Opowieść poznajemy z perspektywy ojca Keith'a, Erica. To on jest narratorem tej historii, opowiadanej po latach. Poznajemy poukładaną rodzinę, gdzie w małżeństwie układa się bardzo dobrze, a syn, nastolatek, jest nieco wyobcowany, nie ma przyjaciół, ale nie stwarza większych problemów. Historia zaginięcia małej Amy kładzie kres rodzinnej równowadze. W relacje między jej członkami wkradają się niedomówienia i podejrzenia, wyciągane pochopnie wnioski. Eric próbuje jakoś się w tym wszystkim odnaleźć. Na dodatek próbuje wyjaśnić dlaczego jego pierwsza rodzina (ojciec, matka i rodzeństwo) działała w...

Justyna Antoniewicz | 2015-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2015

Zaintrygował mnie bardzo ten kryminał świetnie napisany i wciągający.
Fabuła doskonała, trzymający w napięciu mocnym przez cały czas mrożył we mnie krew w żyłam wywołał u mnie świetne, dobre emocje.
Zaskoczył pozytywnie i bardzo wciągnął.
Akcja powieści rozpoczyna się w spokojnym miasteczku Wesley, gdzie może wkrótce dojść do strasznej tragedii.
Nastoletni Syn Erica i Meredith zostaje poproszony o przypilnowanie i zaopiekowanie się ośmioletnią córką sąsiadów dziewczynką Amy Gordiano.
Następnego dnia dziewczynka zaginęła.
Oskarzenia padają na Keitha jest głównym podejrzanym w tej dziwnej, tajemniczej sprawie.
Na dodatek żona Erica Meredith wdała się w romans z miejscowym samotnym psychologiem spotykają się razem.
Ciekawa i znakomita relaksująca lektura, którą nie jest łatwo odłożyć warto przeczytać polecam gorąco!!!

overweening | 2013-09-07
Przeczytana: 07 września 2013

nie spodziewałam się takiego zakończenia, książka ciekawa, szybko się czyta, polecam :)

MissZebra | 2013-03-28
Przeczytana: marzec 2013

Książka jakby idealnie stworzona pod scenariusz filmu.
Historia z życia wzięta, bez żadnych niestworzonych elementów - za co wielki plus. Czyta się szybko. Narrator ani nie przyśpiesza opowiadania ani go nie przeciąga, a jest ono dla czytelnika ciekawe i wciągające.