Czerwone liście

C&T Crime & Thriller
2011-11-08
2011-11-08
Wojciech Kallas

Czułam, że to będzie dobra książka! Nie będę wdawała się w fabułę (opis z tyłu książki). Powiem tylko, że jest to ponury i nostalgiczny obraz rodziny pochłonietej podejrzliwością. Co się stało z małą Amy? Czy Keith ma coś z tym wspólnego? Tego musicie dowiedzieć się sami. Znakomicie utrzymane napięcie i uczucie niepokoju, które niesie się po całej książce. To konkretna, wręcz powiedziałabym prosta w swej konstrukcji powieść. Styl autora i jego genialne pióro sprawia, że nie jest ani za dużo, ani za mało historii. Dokładnie w punkt. A zakończenie niech Was zaskoczy tak jak mnie. Polecam gorąco.

Czułam, że to będzie dobra książka! Nie będę wdawała się w fabułę (opis z tyłu książki). Powiem tylko, że jest to ponury i nostalgiczny obraz rodziny pochłonietej podejrzliwością. Co się stało z małą Amy? Czy Keith ma coś z tym wspólnego? Tego musicie dowiedzieć się sami. Znakomicie utrzymane napięcie i uczucie niepokoju, które niesie się po całej książce. To konkretna, wręcz powiedziałabym prosta w swej konstrukcji powieść. Styl autora i jego genialne pióro sprawia, że nie jest ani za dużo, ani za mało historii. Dokładnie w punkt. A zakończenie niech Was zaskoczy tak jak mnie. Polecam gorąco!

Fabuła zostaje umiejscowiona w małym miasteczku Wesley, gdzie dochodzi do tragicznego zdarzenia. Zaginęła mała córeczka państwa Giordano, ośmioletnia Amy. Wszystko wskazuje na to, że zamieszany w sprawę jest piętnastoletni chłopiec, Keith, który tego wieczoru opiekował się dziewczynką. To wydarzenie uruchamia lawinę podejrzliwości, co z kolei sprowadza kolejne nieszczęśliwe wydarzenia.

Opowieść poznajemy z perspektywy ojca Keith'a, Erica. To on jest narratorem tej historii, opowiadanej po latach. Poznajemy poukładaną rodzinę, gdzie w małżeństwie układa się bardzo dobrze, a syn, nastolatek, jest nieco wyobcowany, nie ma przyjaciół, ale nie stwarza większych problemów. Historia zaginięcia małej Amy kładzie kres rodzinnej równowadze. W relacje między jej członkami wkradają się niedomówienia i podejrzenia, wyciągane pochopnie wnioski. Eric próbuje jakoś się w tym wszystkim odnaleźć. Na dodatek próbuje wyjaśnić dlaczego jego pierwsza rodzina (ojciec, matka i rodzeństwo) działała w sposób na pozór normalny, a jednak nieco dysfunkcyjny. Cieniem na ich życiu kładzie się charakter i nieudane inwestycje ojca, tragiczna śmierć najpierw siostry, potem matki. okazuje się, że nie wszystko jest tak proste i poukładane jak się wydaje.

Nieczęsto czytam kryminały skonstruowane w taki sposób. Mimo, że osnową całej opowieści jest zaginięcie Amy to jednak autor skupia się bardziej na przeżyciach rodziny chłopca podejrzanego o dokonanie zbrodni, a konkretnie ojca Keith'a. Widzimy, jakie naprawdę relacje i uczucia panują w tej rodzinie. Odkrywamy to co ukryte, widzimy budzącą się podejrzliwość, nie tylko w stosunku do syna. Było to bardzo ciekawe i dość oryginalne. Tym bardziej podobało mi się, że oszczędzono mi krwistych szczegółów. Brakowało mi jednak trochę analizy uczuć samego Keith'a. Nie wiemy co on tak naprawdę przeżywał, choć możemy się tego domyślać. Niemniej, dzięki temu, powoli odkrywamy zagadkę. Spory nacisk położono na przeżycia Erica, dzięki czemu widzimy w jaki sposób funkcjonuje rodzina dotknięta podejrzeniami. Czy można naprawdę poznać drugiego człowieka? Jakie tajemnice ukrywa bliska osoba?

Czerwone liście to ciekawa, dobrze napisana powieść kryminalna. Temat został ujęty w niebanalny sposób, który przypadł mi do gustu. Polecam.

Zaintrygował mnie bardzo ten kryminał świetnie napisany i wciągający.
Fabuła doskonała, trzymający w napięciu mocnym przez cały czas mrożył we mnie krew w żyłam wywołał u mnie świetne, dobre emocje.
Zaskoczył pozytywnie i bardzo wciągnął.
Akcja powieści rozpoczyna się w spokojnym miasteczku Wesley, gdzie może wkrótce dojść do strasznej tragedii.
Nastoletni Syn Erica i Meredith zostaje poproszony o przypilnowanie i zaopiekowanie się ośmioletnią córką sąsiadów dziewczynką Amy Gordiano.
Następnego dnia dziewczynka zaginęła.
Oskarzenia padają na Keitha jest głównym podejrzanym w tej dziwnej, tajemniczej sprawie.
Na dodatek żona Erica Meredith wdała się w romans z miejscowym samotnym psychologiem spotykają się razem.
Ciekawa i znakomita relaksująca lektura, którą nie jest łatwo odłożyć warto przeczytać polecam gorąco!!!

Zaintrygował mnie bardzo ten kryminał świetnie napisany i wciągający.
Zaskoczył pozytywnie i bardzo wciągnął.
Nastoletni Syn Erica i...

Książka jakby idealnie stworzona pod scenariusz filmu.
Historia z życia wzięta, bez żadnych niestworzonych elementów - za co wielki plus. Czyta się szybko. Narrator ani nie przyśpiesza opowiadania ani go nie przeciąga, a jest ono dla czytelnika ciekawe i wciągające.

Książka jakby idealnie stworzona pod scenariusz filmu.

nie spodziewałam się takiego zakończenia, książka ciekawa, szybko się czyta, polecam :)

No i trafiła mi się tzw. perełka kryminalna . Dla mnie ta książka jest rewelacyjna . Przede wszystkim bardzo tragiczna i smutna . Fajnie się czytało i szybko - króciutka . Polecam .

• 9DK
  • Chcę kupić!
  • Książki poruszające
  • Prawdziwe Historie

Dodaj cytat z książki Czerwone liście