Utopce

Okładka książki Utopce Katarzyna Puzyńska Patronat LC
Okładka książki Utopce
Katarzyna Puzyńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lipowo (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Lipowo (tom 5)
Prószyński i S-ka
2015-11-03
2015-11-03
literatura polska

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Z odznaką wśród krwiopijców

Link do recenzji

28 1 62

Mogła by być lepsza.
Jak dla mnie za dużo Klementyny.
Pomysł z wampirem naciągany.
Oraz rozwiązanie trochę nudne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To już piąta część serii o Lipowie. Tym razem akcja książki dzieje się jednak nie w Lipowie, ale w malutkiej wsi Utopce, położonej na krańcu świata, ale nieopodal Lipowa. Autorka dobrze oddała klimat tej małej miejscowości, taki trochę mroczny, tajemniczy, rodem z horroru. A to stanowi doskonałe tło dla wydarzeń, jakie tam będą miały miejsce.

Mamy lata osiemdziesiąte i na...

Niezła intryga... Nie wpadłabym na takie zakończenie. ALE!! Klementynę w dalszym ciągu uwielbiam! :D

Bardzo dobra, wielowątkowa opowieść. Do końca nie mogłam się domyślić rozwiązania. Nie mogłam się oderwać

Na półkach: , , , ,

Cykl "Lipowo" to świetnie napisana seria, ciekawa i wciągająca. Łatwo jest wejść w rzeczywistość wykreowaną przez Katarzynę Puzyńska, ale znacznie trudniej z niej wyjść. Oczywiście jedne tomy są trochę lepsze, inne ciut gorsze, ale bez wątpienia całość jest warta uwagi.

Trzydzieści lat temu dwie osoby padają ofiarą krwiożerczego... wampira 🦷 Tylko czy na pewno to był wampir? Jeśli tak, to skąd się wziął w maleńkiej wsi Utopce?

Klementyna, Emilia i Daniel starają się rozwiązać tę sprawę, żeby ochronić komisariat w Lipowie. Tylko sprawy prywatne sprawiają, że nie mają do końca jasnego umysłu 🧠

Bardzo dobra część, trzymała w napięciu do...

Kolejna część sagi o policjantach z Lipowa. Jak zawsze, autorka nie zawiodła i tym razem. Polecam

Kolejna świetna książka Katarzyny Puzyńskiej, rewelacyjna akcja, nie przewidywalne zakończenie. Super się czyta.

Trzymała mnie w napięciu prawie do końca, jednak słabe zakończenie, jakby na siłę.

Utopce czyli piąty tom cyklu o Lipowie. Po poprzedniej części był to naprawdę dobrze spędzony czas.
Trzydzieści lat temu we wsi Utopce ofiarą krwiożerczego wampira padły dwie osoby, ale czy na pewno był to wampir? Czy ktoś tylko postarał się o to żeby wszyscy tak myśleli? Jak to w takich sprawach bywa nie wszystko jest takie jakie mogło by się wydawać. Stare śledztwo...

5 155
    1 636