Utopce

Patronat LC
Katarzyna Puzyńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lipowo (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
literatura polska
Lipowo (tom 5)
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Z odznaką wśród krwiopijców

42 Link do recenzji

Pani Katarzyna nie zawiodła mnie...kolejny raz. Z przyjemnością odkrywam kolejne mroczne sekrety z małego miasteczka...zaprzyjaźniam się bardziej z głównymi bohaterami. Lektura w sam raz na wakacje :)

Naprawdę uwielbiam całą tę serie. W tej części brakowało mi tylko mojej ulubionej postaci, Kamińskiego :)

No cóż mogę powiedzieć? Kolejna fantastyczna część sagi o policjantach z Lipowa. Sprawa wampira, który definiował życie mieszkańców Utopców, powróciła ze zdwojoną siłą po ponad trzydziestu latach. Wątek retrospekcji znów bardzo mi się podobał, idealnie dopełniał wątek kryminalny. Aż do ostatnich stron nie byłam przekonana, kto jest sprawcą. Z jednej strony zawód miłosny, z...

Kolejna część serii,która zaskakuje postaciami,zakończeniem itd.

SPOILER

Jedyny wątek,który mi się nie podobał to ten z Czesławą i Klementyną-trochę za bardzo odjechany jak dla mnie. No i ciekawią mnie konsekwencje tego co zrobił Daniel..
Z końcem każdej książki autorki,nie mogę doczekać się następnej.

"Utopiec - podstępny demon wodny z mitologii Słowian".

W 1984 roku ofiarami krwiożerczego Wampira pada ojciec i syn.
Daniel, Emilka i Klementyna usiłują rozwiązać zagadkę sprzed lat.

To jak dotąd jedna z ciekawszych pozycji jeśli chodzi o sagę Lipowską. Udało się stworzyć całkiem zabawne studium postaci.
Niestety im więcej czytam Puzyńskiej tym mniej zachwytów się we mnie...

książka dobra, po prostu.

Miła lektura. Długo na nią czekałam przez pomyłkę lub z braku na półce przeczytałam ,, Dom czwarty". I tak dowiedziałam się co się wydarzy. Zwrot akcji robi wrażenie. Pomysł jak zwykle u tej autorki polega na zaskoczeniu, kto jest mordercą. Nastrój grozy został dobrze oddany. Polecam.

To właśnie wtedy niewielka wioska i jej mieszkańcy doświadczyli szokującego wydarzenia. Upalne lato podgrzało atmosferę nie tylko za sprawą wysokich temperatur, ale także przez dziwne i przerażające, wręcz mistyczne zjawisko. Dwie osoby padły ofiarą tajemniczego, krwiożerczego wampira grasującego w okolicy
Już dawno mi się nie zdarzyło, abym pochłonęła cały cykl ciągiem i...

Na początku książka jest dość nudna. Akcja przyspiesza i robi się coraz ciekawiej dopiero pod koniec. Faktycznie, klimat tej książki jest bardziej mroczny niż poprzednich.
Postać Klementyny Kopp jak zwykle najciekawsza. Mam nadzieję, że w związku z tym jak zakończyły się jej losy, mimo wszystko ta postać będzie obecna w następnych częściach.

Po bardzo dobrych czterech książkach, piata część jest dla mnie przeciętna.
Nie przekonała mnie fabuła z całą tą utrzymywaną trzydzieści lat tajemnicą. Ludzie czasem znikają, dużo trudniej, zwłaszcza za PRL-u, było pojawić się znikąd, a nie zostało to nijak wyjaśnione. Plus podrzucanie policji tropów, choćby takich które miały wieść na manowce, w sytuacji gdy dużo prościej...

Dyskusje

4 204