Państwowe szkolnictwo gimnazjalne w Krakowie

Okładka książki Państwowe szkolnictwo gimnazjalne w Krakowie
Maria Stinia Wydawnictwo: Historia Iagellonica powieść historyczna
268 str. 4 godz. 28 min.
Kategoria:
powieść historyczna
Wydawnictwo:
Historia Iagellonica
Data wydania:
2004-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2004-01-01
Liczba stron:
268
Czas czytania
4 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788388737121
Średnia ocen

                8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
119
9

Na półkach: , ,

Wiele książek opisywało działalność gimnazjów w Krakowie, jednak żadna z nich nie opisała w sposób kompletny, tj. Nauczycieli, uczniów, organizacji nauczania, oraz podstaw materialnych szkolnictwa. Książka Pani Marii robi to w sposób moim zdaniem kompletny. Dzięki tej książce dowiemy się na przykład: jakie kompetencje musieli spełniać nauczyciele aby móc uczyć, dowiemy się szczegółów dotyczących uczniów, wyznania, liczebności oraz narodowości. Autorka opisuje sposób organizacji nauczania, opisuje sumiennie oraz dokładnie każdy przedmiot. Ostatni rozdział stanowi o podstawach materialnych, czyli o finansowaniu szkolnictwa, o budynkach szkolnych oraz bibliotekach i ich zasobach. W książce można wydobyć różne ciekawe informacje np. o tym, że nauczyciele pochodzenia chłopskiego często zmieniali nazwiska, na bardziej „szlacheckie”, „polskie”. Wielu uczniów nie ukończyło gimnazjów z różnych powodów, w klasach byli uczniowie, którzy mieli różny wiek. Autorka ciekawie opisuje rozwój organizacji uczniowskich oraz tzw. "Scauting". Możemy także prześledzić różne losy zarówno nauczycieli jak i uczniów. Podsumowując książka dla każdego, kto interesuje się szkolnictwem w okresie autonomii galicyjskiej. Książka obfituje w tabele, na końcu jest kilka ilustracji.

Wiele książek opisywało działalność gimnazjów w Krakowie, jednak żadna z nich nie opisała w sposób kompletny, tj. Nauczycieli, uczniów, organizacji nauczania, oraz podstaw materialnych szkolnictwa. Książka Pani Marii robi to w sposób moim zdaniem kompletny. Dzięki tej książce dowiemy się na przykład: jakie kompetencje musieli spełniać nauczyciele aby móc uczyć, dowiemy się...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Genealogia
    1
  • Posiadam
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Państwowe szkolnictwo gimnazjalne w Krakowie


Podobne książki

Przeczytaj także