Harry Potter and the Sorcerer's Stone

J.K. Rowling Wydawnictwo: Scholastic Cykl: Harry Potter (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
fantastyka, fantasy, science fiction
angielski
harry potter magia

Opinie [3 995]

A ja się pytam: na czym polega fenomen Harrego Pottera? Ot, kolejna książka fantasy jakich wiele. Kiedy się za nią zabrałam sądziłam, że będzie to coś zupełnie innego biorąc pod uwagę szum jaki ta seria wywołała. Jednak do mnie przygody czarodzieja nie trafiły jakoś szczególnie i nie będę kontynuować przygód w magicznej szkole. Dobre na wieczorne odmóżdżenie, ale nic więcej

Chyba nie ma osoby, która nie lubi tych książek

Pierwsza część jednej z najbardziej rozpoznawalnych dzieł fantasy. Oczywistą rzeczą jest że dosyć sporo różni się od samego filmu i posiada wiele dodatkowych ciekawostek albo wątków które nie zostały poruszone.

Harry Potter wywołał we mnie sine emocję. Bardzo pokochałam tą serię, chociaż przyznam szczerze - pierwszy rozdział strasznie mnie znudził. Mimo wszystko, Harry Potter to seria do której mam sentyment. Myślę jednak, że nigdy nie przeczytam tego tomu jeszcze raz.

Niezaprzeczalne pierwsze miejsce wśród książek mojego dzieciństwa

Podobało mi się, ponieważ było w niej dużo magii. Dzięki tej książce zacząłem czytać książki

ulubiona

Uwielbiam wszystkie książki z serii H.P.|
J.K.Rowlnig jest niesamowitą kobietą...
Gorąco polecam! Dzięki tej serii zaczęłam czytać książki

"Nie ma czegoś takiego jak dobro i zło, jest tylko władza i potęga...I mnóstwo ludzi zbyt słabych, by osiągnąć władzę i potęgę". (str.303)

W życiu przeciętnej rodziny nadchodzi dzień odbiegający od codzienności. Pojawia się dziwny kot, latające w dzień sowy, ludzie w pelerynach, meteoryty i siostrzeniec, którym muszą się zaopiekować po śmierci jego rodziców.
Mija dziesięć...

Kocham Harrego Pottera, mimo że czytałam go wiele razy to i tak za każdym razem jak zaczynam to uwielbiam tak samo. Te nowe okładki są PRZEPIĘKNE aż słów mi brakuje, jak śliczne i piękne są one.
Książką ukazuje więcej faktów, wątków i przede wszystkim akcji. Jedynie co mogę napisać to inne są dialogi niż w filmie, niestety, jako że film oglądam często to jednak książki...

Dyskusje

97 540