Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Okładka książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny
J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2000-04-10
Andrzej Polkowski
magia przygoda Mary Grandpre

więcej Więcej

Wiem, że wiele osób jest zafascynowanych tą powieścią, ale ja nie należę do tego grona. Zbyt abstrakcyjne były te wydarzenia.

Czyta się ekspresowo, wciąga. Wiem, że dzieckiem nie jestem już bardzo dawno ale bawiłam się przy niej świetnie.

Co tu dużo pisać - najlepsza książka i mój największy sentyment czytelniczy - wychowałam się na Harrym Potterze. Pierwszą część przeczytałam teraz po raz ósmy? Dziesiąty? Magiczna w każdym znaczeniu tego słowa. Tym razem czytałam przepiękne (nie widziałam lepiej wydanej książki) wydanie od Minalima po angielsku.

swietna 👏👏👏 czekam na drugom czensc

Jestem wielką fanką świata magii i czarodziejstwa. Większość ludzi wie o czym jest ta książka, jak i cała seria więc nie będę się tutaj rozpisywać. Pozycja ma trochę braków w plocie i nieścisłości, ale z drugiej strony dzięki temu powstała cała masa FF (coś za coś).

Cóż nowego mogę powiedzieć? Pewnie nie za wiele. Oczywiście jako dziecko najpierw oglądałam ekranizację i dopiero teraz w wieku 25 lat sięgnęłam po książkę. Jestem zachwycona. Książka wręcz uroczo napisania, czyta się z lekkością i pogodą ducha. Książka zabiera nas w zupełnie inny świat, pozwala zapomnieć o trudniach dnia codziennego. Zdecydowanie Książka lepsza niż film! :)

Uwielbiam takie powroty 😍 Zaklęcia powtórzone, mogę czytać kolejny tom 🤭

Warto przeczytać aby zobaczyć różnice pomiędzy książka a filmem

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" To chyba pierwsza książka fantasty jaką przeczytałam, i mimo że uważam, że istnieją lepsze, to i tak mam do niej ogromny sentyment. Uwielbiałam przygody Harry’ego, Rona i Hermiony w Hogwarcie, oraz wyobrażać tam samą siebie. Jednak ocena jest 7/10. Co mi przeszkadzało? Dłuuugie opisy. Miałam wrażenie że Autorka chwilami chciała "na...

Fajnej się to czyta. Prosty język z humorem (czasami). Opisy miejsc i postaci ciekawe. Gratulacje dla autorki za wyobraźnię. Raczej bym się nie skusil na Harry'ego ale jak zobaczyłem te piękne wydania to nie mogłem się powstrzymać. Bardzo fajne dodatki do książki.

106 961
    27 600