Harry Potter i Kamień Filozoficzny

J.K. Rowling Cykl: Harry Potter (tom 1) literatura młodzieżowa 324 str.
Harry Potter and the Philosopher's Stone

literatura młodzieżowa
magia przygoda Mary Grandpre

Porównaj ceny i

Opinie [3 890]

cała seria czytana wielokrotnie, całą serię przeczytała nawet moja siostra, która z książkami ma niewiele wspólnego -to znaczy lubi ale nie czyta :) teraz mając 10 letnią córkę w końcu miałam wymówkę, żeby zgromadzić serię w domu - Ona tez się wciągnęła, a ja Jej czasem podbieram :)

Harry dawał radę, ale zawsze bardziej kibicowałem Draco. Czarne charaktery od zawsze bardziej mnie interesowały.

Bardzo przyjemna. Niestety najpierw widziałem film, a potem czytałem książkę więc opinia jest raczej mało rzetelna. Kilka wątków, których nie było w filmie na pewno na plus.

Rewelacyjna, chociaż brakuje mi w niej chwilami dłuższych opisów, chociażby pierwszych lekcji w Hogwarcie. Przeznaczona dla nieco młodszych czytelników, jednak i tak czyta się całkiem nieźle i jako fan serii mogę jedynie zostawić pozytywną opinię ;)

W końcu zabrałam sie za ten cykl, ktory zalega mi od podstawówki na półce hańby i zdecydowanie wole pare zabiegów filmowych od tych z książki, ale za to wątek smoka poprowadzono tu znacznie ciekawiej, a także fajne bylo to dodanie zadania od Snape'a.

Świetna! Jest to jedna z tych książek od których nie da się oderwać, a po przeczytaniu ostatniej strony ciągle czuje się niedosyt.

Po całą serię Harre'go sięgam regularnie co kilka lat i pomimo uplywu lat reaguję na Jego przygody identycznie gdy byłam dzieckiem. Niezmiennie wciąż oczekuję na swoj list z Hogwartu ;). Książka napisana w sposób łatwy i przyjemny, lekkim językiem i każdy chociaż raz powinien spróbować przeżyć swoją własną przygodę ze światem magii.

Mimo iż wielką fanką fatasy nie jestem po przeczytaniu słynnego dzieła Pani Rowling jak najbardziej rozumiem jego fenomen. Przepiękna historia której nikomu nie trzeba przedstawiać. Postaci są po prostu rozkoszne, lekko zagubione w wielkim świecie jednocześnie potrafiące podejmować dojrzałe decyzje. Moje serce w szczególności ujął rudowłosy Ron który niczym promyczek...

Mocno wpływa na wyobraźnie, pozwala swobodnie przenieść się w kraj magii i czarodziejów. Warto przeczytać bez względu na wiek.

"Harry Potter" to seria, która od razu wciągnęła mnie w swój świat magii. Postacie ciekawe, każda z nich różniła się, stawiając między trójką bohaterów wysoki mur. Jednak razem pokonali go jedną rzeczą, która ich łączyła - odwagą.

Dyskusje

95 088