Pamiętnik narkomanki

biografia, autobiografia, pamiętnik
2008-01-01
narkotyki toksykomania uzależnienie dziennik narkomania

Opinie [1 175]

Poruszająca, podoba mi się forma pamiętnika. Im bliżej końca tym niestety nudniejsza :(
Historia zdaję się nie przekazywać 100% prawdy o nałogu.

Kiedyś w liceum byliśmy na podstawie tej ksiazki przedstawieniu teatralnej i od tamtej marzyłam żeby przeczytać ta książkę.
Nie zawiodłam się jest według mnie świetna napisana powieść prawdziwa. Bo są to jej osobisty przeżycia życiowe.

Wstrząsająca historia. Dobra. Polecam

Z pewnością wartościowa pozycja - i mam nadzieję - przerabiana w szkole, bo w dzisiejszych czasach nastolatkom przyda się spojrzenie z tamtej strony. Oczywiście brakuje tu trochę do "My dzieci z dworca ZOO", ale na pewno to ważny, polski głos w sprawie tak ważnego problemu. Lektura niełatwa ze względu na temat.

Nie wierzę, że napisała to osoba mająca do czynienia z nałogiem kiedykolwiek, a już na pewno nie osobiście. W kółko lanie tej samej wody, nieciekawa, nudna, przewidywalna, na dodatek absolutnie nie ukazuje ani rzeczywistości osoby uzależnionej, ani jej toku myślenia. Wygląda to tak, jakby autorka posłuchała jednym uchem człowieka uzależnionego od alkoholu, po czym skleciła...

Była to lektura szkolna. Bardzo mocna, ale też ważna.

Przychodzę do was z recenzja tej oto pozycji. Mam totalnie mieszane uczucia. Z jednej strony byłam ciekawa tej historii ,a z drugiej trochę mnie momentami nudziła. Wydaje mi się, że jest za mocno podkoloryzowana. Jeżeli szukacie historii o narkomanach to się zawiedziecie. To taka lektura ,która nic nie wniesie do waszego życia w tym temacie jeżeli was interesuje temat....

Z początku mieszał się we mnie szok i przerażenie podczas tej lektury. Temat narkotyków jest sam w sobie ciężki, a ta książka miała być przestrogą. Jednak było w niej dużo niejasności. I zakończenie jakieś takie nijakie.
Nie wiem co o niej myśleć. Początek był ciekawy, ale później to sama nie wiem.

Pamietam, jak wielkie wrazenie zrobila na mnie ta ksiazka, gdy czytalam ja majac -nascie lat, tematyka narkomanii niesamowicie mnie wtedy interesowala, na zasadzie zakazanego owocu.

Ta trudna historia przedstawiona w formie pamietnika, ukazuje bol autorki i otaczajacych ja osob, trudy zmagania sie z potwornym nalogiem i ciaglego tracenia i odzyskiwania honoru oraz...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To nie była lekka książka. Pokazuje "od środka" prawdziwą historię nastolatki, która popada w uzależnienie od narkotyków. Możemy obserwować jak na przestrzeni lat dojrzewa. Co ciekawe, okazuje się, że trudnością jest nie samo rzucenie nałogu, a nie powrócenie do niego.

Dyskusje

26 588