Barry Trotter i bezczelna parodia

Okładka książki Barry Trotter i bezczelna parodia Michael Gerber
Okładka książki Barry Trotter i bezczelna parodia
Michael Gerber Wydawnictwo: Mag Cykl: Barry Trotter (tom 1) fantasy, science fiction
Barry Trotter (tom 1)
Barry Trotter and the Shameless Parody
Mag
2006-01-06
2006-01-06
Paulina Braiter-Ziemkiewicz
młodzież magia przygodowe parodia

Humor nie jest wysokich lotów ale może być. Harry...Barry trochę z innej perspektywy....jedyne zdanie które zapamiętałem z tej książki to cytuję; " Powiedzmy, że jestem dzieciakiem, który obejrzał film i sięga po książkę. Czyim dziełem będą wówczas obrazy? Filmowców"
Nawet parodię warto przeczytać (o ile ma się na to czas :) ).
W kolejce czekają jeszcze 2 części :)

Nawet parodię warto przeczytać (o ile ma się na to czas :) ).
W kolejce czekają jeszcze 2 części :)

(u mnie jest, że z roku 2005)

Mój brat sprowadził ją do domostwa. Dużo się na nią patrzyłam.

Ja nie przeczytałam nawet połowy książek o "Harrym Potterze"...
Na pewno sięgnęłam po "...Kamień Filozoficzny", to mogła być jedyna, którą przeczytałam w całości...

Ogólnie to myślałam, że jest nowsza; teraz czytałam pierwszy raz.

Oderżnęłam gwiazdkę, bo nie powinna była ujrzeć światła dnia.

(u mnie jest, że z roku 2005)

Mój brat sprowadził ją do domostwa. Dużo się na nią patrzyłam.

Ja nie przeczytałam nawet połowy książek o "Harrym Potterze"...

Ogólnie to myślałam, że jest nowsza; teraz czytałam pierwszy raz.

Oderżnęłam gwiazdkę, bo nie powinna była ujrzeć...

Pewnie są na świecie jakieś osoby, w których poczucie humoru trafi ta książka. Myślę, że jest ich niewiele.

Lektura na wolny wieczór. Trudno przekonać się do stylu w którym jest ta książka napisana. Nawet sam autor napisał że wszelkie błędy są specjalnie. Mnie nie przekonuje. Zostaje dalej fanką Harrego Pottera. Daje 2 gwiazdki za ukazanie przemysłu filmowego takim jaki jest.

Książkę czytałam bardzo dawno temu, ale do dziś pamiętam, aby nigdy więcej po nią nie sięgać.

Nie spodziewałam się niczego wybitnego, ale książka i tak zawodzi. W zasadzie sparodiowanie cyklu to samograj, tam jest cała masa głupot i absurdów, Gerberowi brakowało jednak pomysłu (nie sztuką jest wrzucać w usta bohaterów jakieś kompletne bzdury). Wiele śmieszności to po prostu przekręcanie nazw (co ok, 2 razy było zabawne, ale to w zasadzie najniższa półka humoru),co jednak najgorsze, historia jest po prostu nudna, nie dzieje się absolutnie nic co warto śledzić. Przyznaję bez bicia, nie doczytałam do końca, po prostu szkoda mi było życia na coś co jest tak bardzo bez pomysłu (by jednak doświadczyć parodii świata Pottera polecam przeróbki na youtube - nawet te z Ivoną wydają się być jakieś bardziej przemyślane). Jestem za tym, by cykl JK. parodiować, by się nabijać z wątków i postaci, ale nie w taki sposób, pozbawiony zupełnie pomysłu.

Mam wrażenie, że wiele osób oceniających tę książkę nie wiedziało za co się bierze. To jest parodia z typowo absurdalnym poczuciem humoru. Czasem dość płytkim, a czasem nieco głębszym. W każdym razie jest specyficzna.
W mój gust trafiła bardzo. Uwielbiam niektóre cytaty. W dużym stopniu to zasługa świetnego tłumaczenia. Tłumacz dobrze zrozumiał sens i klimat książki.
Przyczepić się można do poziomu fabuły. W pierwszej części daje radę, ale szału nie ma. W kolejnych jest chyba gorzej.
Podsumowując: Polecam, ale jeśli nie lubisz absurdalnego humoru to może do Ciebie nie trafić.

Było wiele okazji żeby się pośmiać, jednak poziom absurdu jest tak wysoki, że czasami trudno zrozumieć fabułę.

Mimo ,że mam strasznie napięty terminarz jeśli chodzi o książki ,to znalałem czas na Barrego Trottera i to był błąd. Bo czas na to był jakieś 10 lat temu ,a ocena byłaby wyższa napewno.
Długo rozkminiałem ,czy zabrać się za to bo oceny tego dzieła tutaj są nieszczególne ,ale niektórzy bardzo je chwalili. Jak sam się nie przekonasz ,to się nie dowiesz ,no nie ?
Tak więc książka jest denna ,nudna ,niezrozumiała no i oczywiśće legendarne zakończenie. Nawet nie chciało mi się dumać co autor miał na myśli pisząc takie gówno i będąc tego w pełni świadomym. Może to taka metafora ,że ludzie zbyt wszystko na poważnie biorą i troche dystansa trzeba mieć ,bo i tak wszystko skończy się na cmentarzu. Jeśli chcesz się pośmiać to nie z tą książką.

Tak więc...

Straszna. Niszczy psychikę. Okropna, nie doczytałam do końca. Jest ona tak żenująco żenująca, że ciężko to ubrać w słowa. Nudna i ani odrobinę nie śmieszna. NIE POLECAM, chyba że ktoś ma ochotę obrzydzić sobie Harry'ego.

• Książki