Demony

Literatura polska horror zbiór opowiadań opowiadania grozy
horror
Po zmroku
Literatura polska horror zbiór opowiadań opowiadania grozy

Nie jest to książka, która wprawia mnie jakoś w zachwyt ale robi robotę, jest kilka naprawdę fajnych opowiadań- tych zaskakujacych jak i tych niesmacznych, które również wpasowuja sie w ogólny klimat. Proszę nie sugerować się okładką podczas wyboru, nie będzie tutaj scen rodem z "egzorcyzmów" :)

Niesamowite opowieści - grozą wieje jak w opowiadaniach Edgara Allana Poe, krew się czasem leje jak u Mastertona. Bardzo dobrze mi się czytało :)

Mimo, że niektóre opowiadania były przewidywalne, czytało się je przyjemnie i szybko. Z ciekawością przeczytałabym kolejne, podczas jazdy autobusem, bądź nudnego i zimnego wieczoru.

Lubię opowiadania, te małe formy które na paru kartkach zawierają w sobie całe wszechświaty , emanują paletą skrajnych emocji, poniewierają umysł i zostawiają w totalnym zaskoczeniu, zmuszają niekiedy do dopowiedzenia sobie zakończenia, uskrzydlają i miażdżą, przerażają i zostawiają pustkę po sobie, a czasem jakieś odejdzie w zapomnienie bo nie wydrze serca, bo słabsze, bo...

Niektóre dobre, ale reszta przeciętna, nie porywająca.

Hm.. Jest to dzieło polskiego autora. Czasem lubię przeczytać książki, których autorem jest Polak i przekonać się, czy jest warta uwagi. I niektóre są to naprawdę godne książki, a inne już nie. Tak jest z resztą ze wszystkimi książkami. Tym razem jest to polski horror. Ale czy książka jest dobra?
Więcej na:

Znajdą się tu lepsze i gorsze opowiadania. Całość oceniam na dobrą.

"Demony" czyli zbior 12 opowiadan przeczytalam wciagnal mnie szczegolnie "Dekatheix" z tego bardzo ciekawego opowiadania mozna napisac dobra ksiazke. Podobalo mi sie 7 historii, wszystkie natomiast skladaja sie w jedna calosc ktora sugeruje jedno- jak z ksiazki " Efekt Lucyfera" P. Zimbardo, (ktorego uwielbiam), ludzie nie rodza sie z natury zli lub dobrzy, wszystko zalezy...

Dwanaście opowiadań grozy rodzimego autora. Strach i trwoga jest bardzo widoczna w tych historiach. Łukasz Śmigiel stworzył ciekawe opowieści, które zmrożą krew w żyłach nie jednemu czytelnikowi. W większości opowiadań nie mamy prostych zakończeń, wielu trzeba się domyśleć, ale są one tak skonstruowane, że jest to możliwe. Tematyka opowiadań jest różnorodna, ale motywem...

Całkiem ciekawy zbiór :)

• Fantastyka