Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Okładka książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny J.K. Rowling
Okładka książki Harry Potter i Kamień Filozoficzny
J.K. Rowling Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Harry Potter (tom 1) Ekranizacje: Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2002) fantasy, science fiction
Harry Potter (tom 1)
Harry Potter and the Philosopher's Stone
Media Rodzina
2002-01-01
2002-01-01
Andrzej Polkowski
Ekranizacje:
Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2002)

“Harry Potter i Kamień Filozoficzny” to pierwsza książka z serii o młodym czarodzieju, która zyskała ogromną popularność na całym świecie. Autorka, J.K. Rowling, stworzyła fascynujący świat pełen magii, przygód i niezwykłych postaci, który przyciąga czytelników w każdym wieku.
Książka opowiada o jedenastoletnim chłopcu, który dowiaduje się, że jest czarodziejem i zostaje wysłany do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Tam Harry poznaje swoich najlepszych przyjaciół - Ronalda Weasleya i Hermionę Granger, a także staje przed wyzwaniami, które sprawdzają jego odwagę i charakter.

J.K Rowling z niezwykłą umiejętnością tworzy świat, który jest zarówno fantastyczny, jak i realistyczny, pełen szczegółów, które sprawiają, że czytelnik czuje się częścią opowieści. Jej płynny i obrazowy styl pisania sprawia, że strony książki przewracają się same, a emocje bohaterów są namacalne.
“Harry Potter i Kamień Filozoficzny” to nie tylko książka o magii, to także opowieść o przyjaźni, odwadze i poszukiwaniu własnej tożsamości. To lektura, która uczy empatii i pokazuje, że dobro zawsze zwycięża nad złem.

Jako wielka fanka filmowej serii, z przyjemnością sięgnęłam po literacki pierwowzór, aby poznać historię Harry’ego od samego początku. Wychowana na filmach, nigdy wcześniej nie miałam okazji zanurzyć się w książkowe opowieści Rowling, ale już od pierwszych stron pierwszego tomu czułam, że to była słuszna decyzja. Książka nie zawiodła moich oczekiwań, wręcz przeciwnie - pozwoliła mi jeszcze głębiej zrozumieć postacie i świat, który tak bardzo pokochałam. To była prawdziwa przyjemność odkrywać Hogwart na nowo, tym razem przez pryzmat słów, które tak mistrzowsko splatają się w opowieść pełną ciepła, humoru i magii.

Najgorsza z tego cyklu. Mało fabuły dużo wyjaśniania

Najgorsza z tego cyklu. Mało fabuły dużo wyjaśniania

Przyszedł czas na mnie. Muszę się Wam przyznać, że filmy znam na pamięć. W szczególności pierwsze trzy części, które z córką oglądamy na okrągło. Ale nie przeczytałam książki. Aż do dzisiaj.

Świetna, boska, porywająca. Kiedy pojawiła się w Polsce pierwsza część długo zastanawiałam się za czym tak ludzie szaleją. Próbowałam przeczytać, ale to nie była moja bajka. Minięty lata, Liwia podrosła i wspólnie zaczęliśmy oglądać w telewizji. Zakochałam się i od tej pory jestem wierna fanką Harrego. Mamy marzenie w tym roku pojechać do Londynu aby zwiedzić studio Warner Bros. Może się uda. Trzymajcie kciuki.😘

O fabułę nie będę odpowiadać bo chyba każdy zna, słyszał. Powiem tylko, że było kilka znaczących albo i nie, różnic między filmem a książka. Nie byłam zdziwiona bo słyszałam od znajomych, ale Liwia w pewnych momentach to, aż krzyczała. Mamo, ale to tak nie było. Musiałam wytłumaczyć dziewięciolatce, że to film jest na podstawie książki i to w książce mają rację. Była naprawdę zdziwiona.

Polecam 💪💪💪
Wierna fanka HP ♥️♥️♥️♥️

Bardzo przyjemna książka. Szybko się czyta. Fani filmów o HP muszą koniecznie przeczytać!

Czytałam w wersji angielskiej by trochę podszkolić język. W tym celu nadaje się znakomicie.
Czuć zdecydowanie vibe książki dziecięcej, ale nie jest dziecinna. To dobra przygodówka która cały czas trzyma poziom. Miło wrócić do ulubionych bohaterów. Wiele szczegółów zapomniałam a znając już całą historię odkrywam w tej części wiele smaczków.

Za każdym razem jak czytam uświadamiam sobie jak bardzo kocham ten świat!

Za każdym razem jak czytam uświadamiam sobie jak bardzo kocham ten świat!

Harry Potter to dla mnie seria niezwykle ważna, ponieważ w dużej mierze przez nią pokochałam czytanie książek. Teraz wracam do tych książek po niemal 10 latach, jeśli dobrze liczę... i cóż, widać, że obecnie targetem już nie jestem. A jednocześnie ani trochę się nie dziwię, że Harry Potter stał się książką tak kultową dla młodzieży. Mimo że jest to pozycja przerażająca z punktu widzenia osoby dorosłej w pewnych momentach. I są to momenty kompletnie inne niż kiedyś.
Książka wywołała we mnie rollercoaster emocjonalny, ponieważ zapomniałam już, że chłopiec, który przeżył, był ofiarą tak okrutnego znęcania się ze swojej rodziny. A w tym samym czasie nie mogę pozbyć się podziwu dla tego, w jak ciekawy sposób został wykreowany świat przedstawiony. I mimo że jest to książka prosta, w sam raz dla młodego nastolatka, to po tylu latach dobrze się przy niej bawiłam.

Co tu dużo mówić - kocham Harrego Pottera od najmłodszych lat. Do tej pory mam całą serię w swojej kolekcji i często wracam z sentymentu przeczytać chodź kilka wersów.

Oczywiście kocham!
I dziękuję, że mogłam zakochać się na nowo w tej historii (tak pierwszy raz czytałam Harrego🫣)

HAGRID I Love You stary

Oczywiście kocham!

HAGRID I Love You stary

Ile razy bym to tej książki i serii nie wracała zawsze odkryję w nich coś nowego

• Harry Potter

J.K. Rowling Harry Potter i Kamień Filozoficzny (Wydanie ilustrowane) Zobacz więcej
J.K. Rowling Harry Potter i Kamień Filozoficzny Zobacz więcej
J.K. Rowling Harry Potter i Kamień Filozoficzny Zobacz więcej