Wieczność

Łukasz Haciuk Wydawnictwo: Łukasz Haciuk kryminał, sensacja, thriller
Łukasz Haciuk
2024-04-01
2024-04-01

Poznajemy losy kilku bohaterów, których wątki po czasie zaczynają się ze sobą łączyć.

Jacek to młody człowiek, który został wplątany kiedyś przez przyjaciela narkomana i egocentryka w różne nielegalne substancje i walczy ze sobą, żeby z tym skończyć.

Pojawia się ofiara morderstwa. Policja zatrzymuje podejrzanego Jacka. Jednak czy będzie w stanie sobie przypomnieć prawdziwy przebieg dramatu, który rozegrał się w mieszkaniu kumpla?

Dodatkowo w powieści pojawia się postać tajemniczego starca, który wie między innymi o przyszłych zdarzeniach. Kim jest starzec?

Strony książki przewijały mi się niczym obrazy na granicy rzeczywistości i fikcji. Mnóstwo tu mocnych opisów postaci pod wpływem narkotyków, alkoholu i czarnych myśli, wizji, urojeń. Wszystko mamy jeszcze okraszone mocniejszą muzyką w tle.
To naprawdę mocny debiut. Barwny i wręcz poetycki styl pisania to ogromny plus tej książki.
Do tego otwarte zakończenie, które skłania do refleksji nad życiem. Na pewno nie jest to łatwa i lekka lektura ale warta uwagi niebanalna historia. Podczas czytania towarzyszyło mi mnóstwo emocji i o to na pewno chodzi w każdej dobrej książce.

“Wieczność” to książka, która zaciera granicę między rzeczywistością, a fikcją. Prowadzi nas w kierunku szaleństwa. Obłędu. Nie należy do najłatwiejszych. Czytając ją, odnosiłam momentami wrażenie, że zaraz sama zwariuje. A mówię tutaj o książce, która ma raptem ~210 stron, a czytałam ją 2 dni. Choć odniosłam wrażenie, że dłużej…

Głównymi bohaterami są Jacek i wspominany przez niego stary przyjaciel - Rafał. Choć słowo przyjaciel wobec zapatrzonego w siebie manipulatora, wydaje się być lekko nie nie na miejscu. Rafał jest narkomanem uzależnionym od haju, jakie dają mu leki. Narkomanem, który niszczy każdego, kogo spotyka na swojej drodze.

To taka trochę retrospekcja. Opowiadanie o jednym bohaterze przez pryzmat odczuć, obaw, lęków towarzyszy jego życia. Przepleciona dziwnymi wydarzeniami, przepowiedniami. Czymś co wyciąga z nich emocje, które starają się ukryć przed światem, jak i przed sobą. A spotkanie z tym wyrzuca je na wierzch, jakby człowiek był w jakimś transie…

To była lektura spoza moich kręgów zainteresowań, mimo że czytam prawie wszystkie gatunki.
Ciężar książki trochę męczył, powodował częste zagubienie. Jeśli jednak lubicie niebanalne historie, to śmiało sięgnijcie po ten tytuł.

Głównymi bohaterami są Jacek i wspominany...

• Przeczytane 2024

Dodaj cytat z książki Wieczność