Zapach pustyni

Okładka książki Zapach pustyni Monika Michalik
Okładka książki Zapach pustyni
Monika Michalik Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwa Videograf S.A.
2024-04-23
2024-04-23

#zapachpustyni #recenzja @monika.michalik_pisarka #współpracareklamowa z @videograf.sa
Miłość nie pyta...Ona po prostu przychodzi,zdarza się, rozsiada się wygodnie w naszym zyciu i niczym widz w kinie chłonie historię która z jej udziałem się tworzy.Nie ważne kim jesteśmy,gdzie się znajdujemy,jaki kolor ma nasza skóra ani jakim językiem mówimy.Gdy serce zastuka do odpowiednich"drzwi"cała reszta nie ma znaczenia.I nawet trudności stają się możliwe do pokonania.Bohaterowie tej powieści właśnie się o tym przekonali....Malwina wyjeżdża służbowo na 3 miesiące do Emiratów Arabskich.Chociaż trudno jej rozstać się na tak długo z ukochanym,wie że wyjazd jest dla niej ogromną szansą rozwoju...jedzie więc licząc że jakoś przetrwają rozłąkę.Próba ta szybko weryfikuje siłę ich uczuć.Na miejscu okazuje się,że szefem Malwiny jest Ibrahim,muzułmanin z polskimi korzeniami,który jest już o krok od przejęcia interesów ojca.Jeszcze tylko zaaranżowany ślub,fuzja firm i ...życ nie umierać.Ale czy napewno?Czy młody mężczyzna,którego w dzieciństwie porzuciła matka będzie potrafił żyć bez miłości?Tej odebranej,matczynej i tej która zdarza się w życiu tylko raz?Spotkanie Malwiny i Ibrahima od pierwszych chwil uwalnia w obydwojgu emocje...tęsknoty i to"coś"co przyciąga ich ku sobie pomimo różnic.Dziewczyna z Polski i konserwatywnie wychowany chłopak z Dubaju.Ona spontaniczna,beztroska,zachłannie kosztująca życie i on podporządkowany z gory ustalonym schematom.Dzięki Malwinie Ibrahim dostrzeże różnice pomiędzy prawdziwym uczuciem a tym które zaplanowano dla niego już wiele lat wcześniej.Czy wystarczy mu tylko jeden"kęs"prawdziwego szczęścia?A co jeśli tylko rozbudzi apetyt?Sami się przekonajcie.To historia o miłości okraszona słonymi łzami,obarczona trudnymi wyborami i tajemnicą sprzed lat.Taka,która pokazuje jak trudno żyć bez miłości...wybaczenia i z niezagojonymi ranami.Serdecznie polecam.💔

"Kiedyś wydawało im się, że pochodzą z różnych światów. Że więcej ich dzieli niż mogłoby łączyć. A przecież ziemia jest globalną wioską. Łatwo ulegać stereotypom, doczepiać ludziom łatki tylko dlatego, że urodzili się nie tam gdzie my.
Umiemy żyć obok zła, nauczmy się wreszcie żyć obok siebie... Ze sobą. Dla siebie."

Mieliście okazję poczuć kiedyś jak pachnie pustynia? Ma naprawdę niepowtarzalny, egzotyczny zapach. A jaka jest ta książka? Jest pełna emocji, namiętności i egzotyki.
Emiraty Arabskie, to miejsce, które od lat przywoływało Malwinę. Więc gdy firma wysyła ją tam na trzymiesięczny kontrakt, jest zachwycona...choć bez wątpliwości będzie tęsknić za swoim mężczyzną.
Jej przełożonym okazuje się Ibrahim, który szykuje się do ślubu z Ayeshy.
Ale czas, który spędzają ze sobą i to coś, co ich nieubłaganie do siebie przyciąga sprawia, że tych dwoje zaczyna czuć...zakazane uczucia.
Co wybiorą, co okaże się ważniejsze...serce czy rozsądek, rodzina czy własny dobrostan? Odpowiedzi tkwią pomiędzy stronami.
To pełna egzotyki opowieść o miłości, trudnej i wymagającej poświęceń. Ale jest to też historia o stereotypach, jakim ulegamy a także o tym, że serce jest najlepszym doradcą.
Zanurzyłam się w nią bez reszty, zachwyciłam pięknem Dubaju, magicznymi krajobrazami i słońcem, które tak kocham. Ale nie jest to leciutka historia, którą zaraz zapomnimy. To opowieść, która zmusza do myślenia, do zastanowienia się nad rodzinnymi więzami, skomplikowanymi relacjami. A przede wszystkim jest to historia o wyborach, których dokonywanie nie jest ani łatwe ani proste.
I te kulinarne smakołyki, których tu nie brakuje...brzmią naprawdę smakowicie.
Ta historia jest też pełna trudnych emocji, aż momentami jej czytanie sprawia ból. Nie będę Wam pisać o co chodzi, ale gdy przeczytacie, przyznacie mi rację.
Gorąco Was zachęcam, sięgnijcie po nią i Wy.

Mieliście okazję poczuć kiedyś jak pachnie pustynia? Ma...

⚜️Jest to cudowna i pełna ciepła historia,która przenosi czytelnika do gorącego Dubaju.
Tam zostajemy wrzuceni w zakazaną relację,która z góry skazana jest na porażkę.Bo nie da się walczyć z tradycjami,zasadami i nakazami rodziców,którzy planują dzieciom przyszłość.Oprócz rozwijającego się uczucia pomiędzy bohaterami możemy z nimi zwiedzać piękne miejsca w Dubaju,które oszałamiają swoim wyglądem i wielkością.Dzięki opisom spokojnie mogłam je sobie wyobrazić.Jest przepych,nowoczesność oraz miasto o stu twarzach.

⚜️Przybliżone są również zasady panujące w rodzinie muzułmańskiej.Spotkania przyszłych małżonków,relacje nowożeńców jak również pragnienie poczucia prawdziwego uczucia.
Skrywane tajemnice przeszłości rozbudowały fabułę sprawiając,że historia staje się nieodkładana!

⚜️Książka jest obrazem walki z zasadami,kulturą i swoim sercem,które chce kochać tą jedyną.Czy uda się bohaterom stawić czoło przeciwnościami losu?O tym przekonacie się sięgając po lekturę.
P O L E C A M

,,Gdyby ją teraz zapytano, czym pachnie pustynia, odpowiedziałaby, że spalonym przez słońce piachem i przesuszonym sianem. I czymś słodkim. Zupełnie jakby ktoś uprażył ten piach na ogromnej patelni z dodatkiem cukru i ziół. Pobudzający zmysły cytat pochodzi z najnowszej powieści Moniki pt. ,,Zapach pustyni", uwodzącej czytelnika subtelną nutą orientu wprost z zachwycającego Dubaju.

Bywa, że miłość przychodzi nieproszona i bezceremonialnie rozgaszcza się w sercu, za nic mając nasze poukładane życia, marzenia i plany. Nie inaczej było w przypadku Malwiny, która do niespodziewanej szansy zawodowej w formie intratnego kontraktu w Dubaju, podchodzi z rozdartym sercem. Czy wymarzona praca w miejscu łączącym arabską tradycję i nowoczesny styl życia nie zagrozi udanemu związkowi, który przez najbliższe miesiące zmuszony będzie funkcjonować na odległość? Czas pokaże...

Nie mam wątpliwości, że Monika Michalik po raz kolejny podbije serca czytelniczek opowieścią o uczuciu, które na przekór różnicom kulturowym i stereotypom, rodzi się i rozkwita w cieniu metropolii zbudowanej na gorącym, pustynnym piasku. Rozkwita nie w szaleńczym tempie, oszołomiona bogactwem, przepychem i nieograniczonymi możliwościami, ale stopniowo, z wyczuciem, jako wypadkowa wspólnych doświadczeń i ulotnych wrażeń, więzi zawiązywanej na bazie wzajemnej ciekawości, otwartości i szacunku - nieodłącznych części składowych przyjaźni.

Jeśli obawiacie się, że to kolejna historia młodej, naiwnej Polki, uwiedzionej wizją luksusowego życia u boku zniewalającego szejka, który dopiero po zamknięciu jej w złotej klatce, rozpoczyna grę w otwarte karty, jesteście w błędzie. To zdecydowanie inna bajka, choć i tutaj odnotujemy mało rozsądne posunięcia w wykonaniu bohaterki. Ilustrują je świetnie poniższe słowa:
,, - Ech! Miłość! Czymże jest wobec niej zdrowy rozsądek?
- A co to jest rozsądek? - Malwina rozłożyła ręce i również się zaśmiała."

To także przepełniona emocjami opowieść o wzrastaniu w poczuciu straty czegoś niezwykle istotnego - miłości matki oraz życiu w nieświadomości wielkiej rodzinnej tajemnicy, której odkrycie, pomimo pierwotnych obaw i niechęci, przynosi radość, ukojenie, szczęście.

Autorka pięknie odmalowuje krajobraz Dubaju - tajemniczość i piękno pustyni, urodę nadmorskiej plaży, panoramę ,,miasta ze złota" w poświacie zachodzącego słońca. Uchyla przy tym kotarę, za którą skrywa się inne, mocno kontrastujące z popularnym wizerunkiem, oblicze miasta - ubogie dzielnice zamieszkiwane przez rzesze ludzi przybywających do Dubaju w poszukiwaniu pracy i szansy na lepszą egzystencję.

,,Zapach pustyni" to zatem coś więcej niż romans, to przemyślana powieść obyczajowa, dająca wgląd w świat pełen kontrastów. Pisana barwnym, lekkim językiem żywo oddziałuje na emocje i zmysły. Pozwól się jej uwieść, oczarować aromatem kardamonu i szafranu, oderwać od codzienności...

Opinia pochodzi z mojej strony Zapiski przy Kawie.
Monika Michalik jest autorką wielu ciepłych książek obyczajowych, po które zawsze sięgam z przyjemnością. 📝☕🌷 Dlatego też bez namysłu zdecydowałam się objąć patronatem medialnym jej ostatnią powieść pt. "Zapach pustyni". 🐪🐪🐪
Tym razem Pisarka zabiera swych czytelników do Dubaju, miasta, które jednych oczarowuje, innych rozczarowuje. Jak mówi Autorka: "Dubaj wywarł na mnie ogromne wrażenie. To zadziwiające, że jeszcze trzydzieści lat temu, to była mała osada rybacka, a teraz na piaskach pustyni piętrzą się najwyższe budynki świata. Co ciekawe, nawet w środku tej metropolii można odpocząć, usłyszeć szept wiatru."
W powieści poznajemy 28- letnią Malwinę, która zostaje wysłana przez firmę na trzymiesięczny kontakt do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kobieta z trudem podejmuje decyzję o wyjeździe, gdyż w Polsce musi zostawić ukochanego chłopaka Marcina. A wiadomo, co z oczu , to z serca...
Mimo wszystko Malwina podejmuje wyzwanie, a piękno Dubaju ją oczarowuje! Co więcej w odkrywaniu jego tajemnic pomaga kobiecie jej nowy tajemniczy szef Ibrahim...
"Zapach pustyni " to piękna, pełna emocji, skąpana w złotym słońcu Dubaju opowieść.
Pisarka świetnie poprowadziła akcję i wykreowała swoich bohaterów. Romans czyta się z wielką przyjemnością.
Monika Michalik zwraca uwagę czytelnikom, że jeśli kogoś naprawdę się kocha, to nie liczą się różnice kulturowe, różnice w wierze czy w statusie majątkowym.
Bo jak mówi Autorka:
"Każdy człowiek, niezależnie od tego, skąd pochodzi i jaki ma majątek, pragnie tylko jednego.
Szczęścia.
I miłości."
Zachęcam Was serdecznie do sięgnięcia po "Zapach pustyni". Czekają tam na Was kłębiące się uczucia, trudne decyzje bohaterów, nieoczekiwanie zwroty akcji i gama emocji. Jestem pewna, że ta piękna opowieść oczaruje i Was!
Polecam serdecznie 💙 😘

Opinia pochodzi z mojej strony Zapiski przy Kawie.

• Do zdobycia
  • Monika Michalik

Dodaj cytat z książki Zapach pustyni