Nie zapomnę o tobie

Okładka książki Nie zapomnę o tobie Monika Michalik Patronat LC
Okładka książki Nie zapomnę o tobie
Monika Michalik Wydawnictwo: Chilli Books Cykl: Nie zapomnę o Tobie (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Nie zapomnę o Tobie (tom 1)
Chilli Books
2021-05-19
2021-05-19
literatura polska współczesna

Okładka książki Tarnowskie Góry Romantycznie Iwona Banach, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Gil, Magdalena Grajcar, Anna Hrycyszyn, Magdalena Kucenty, Bożena Mazalik, Monika Michalik, Olga Niziołek, Lucyna Olejniczak, Bernadeta Prandzioch, Anita Scharmach, Weronika Wierzchowska, Agnieszka Włoka, Anna Zgierun-Łacina
Ocena 8,0
Tarnowskie Gór... Iwona Banach, Kryst...
Okładka książki #książkowelove - opowiadania Emilia Baczyńska-Majchrzycka, Ilona Ciepał-Jaranowska, Katarzyna Jurczyk, Kinga Kosiek, Sylwia Kubik, Agnieszka Łopatowska, Małgorzata Matysek, Monika Michalik, Olga Smolec-Kmoch, Anna Sozańska, Maja Marta Świątek
Ocena 8,7
#książkowelove... Emilia Baczyńska-Ma...

Wyróżniona opinia i

Nie zapomnę o tobie

przeczytanych książek 1529 napisanych opinii 1017

Emilka wyrusza do turystycznego, greckiego miasteczka w pobliżu Aten, aby połączyć przyjemne z pożytecznym czyli wypoczynek i pracę w trakcie wakacji.
Jakie atrakcje czekają na nią na miejscu?
A jak potoczą się losy jej mamy w Polsce?

Takiej historii jeszcze nie czytałam, a smaku dodaje miejsce gdzie rozgrywa się akcja powieści.
Po przeczytaniu pierwszej części czułam niedosyt, więc cieszę się, że od razu mogłam sięgnąć po drugi tom.

W trakcie czytania nie miałam pomysłu na to jak ta historia powinna się zakończyć. Zazwyczaj mam wizję zakończenia, ale tutaj kompletnie go nie widziałam.
Tak jak i serce Emilki było rozdarte tak samo i moje było podzielone na pół przez całą opowieść (chociaż może momentami było bliższe jednemu z wyborów).
Jednak najważniejsza w tym wszystkim nie była konieczność znalezienia tej wielkiej miłości, ale zrozumienie siebie.
I pamiętajmy, że nie zawsze są tylko rozwiązania, które widzimy na pierwszy rzut oka. Czasami trzeba spojrzeć głębiej, dalej albo...

Poza historią miłosną mamy też wiele innych wątków. Szczególnie te z drugiego tomu przykuły moją uwagę. Może dlatego, że więcej w nim było polskich akcentów...

Cudownie jest też przestawiona Grecja.
Możemy zwiedzić Ateny, czyli stolicę tego państwa, ale i małe, okoliczne miejscowości, których klimat trafił idealnie do mojego serca.

Niebanalna historia obyczajowa w cudownej scenerii, gdzie łączy się wiele światów, języków, ale najważniejsze w tym wszystkim jest znalezienie własnego szczęścia.

Jakie atrakcje czekają na nią na miejscu?
A jak potoczą się losy jej mamy w Polsce?

Po przeczytaniu pierwszej części czułam...

Oj tak!!!jak każda ksiazka tej autorki. Uwielbiam.
Czyta się niewiarygodnie lekko.
Polecam serdecznie. Już się nie mogę doczekać 7 lutego-wtedy dotrze do mnie druga część:)

Oj tak!!!jak każda ksiazka tej autorki. Uwielbiam.
Czyta się niewiarygodnie lekko.

Jak dobrze że dzięki książkom można na chwilę przenieść się w ciepłe kraje.Monika Michalik zabiera czytelniczki do słonecznej Grecji.Emilia główna bohaterka bierze udział w konkursie organizowanym przez grecki hotel na prowadzenie animacji dla turystów,lecąc już na miejsce dowiaduje się że konkurs wygrał Mateusz,a ona ma dostać inną pracę,okazuje się że dziewczyna ma sprzątać w hotelu.Na miejscu poznaje Kassandrę z którą od razu nawiązuje nić porozumienia,oraz złotą rączkę z Polski Janisa.
Fajna,lekka powieść,taka typowo wakacyjna,ale jak widać można czytać ją w zimie żeby chociaż książkowo odciąć się od zimy za oknem.Polecam!!

Grecja to dla wielu wymarzony kierunek wakacyjny. Dla Emilii to szansa na poznanie innego świata oraz ciekawą pracę. Co zrobi gdy rzeczywistość z którą przyjdzie jej się zmierzyć nie będzie się pokrywać z jej planami? Jak wpłyną na jej losy nowo poznani ludzie? To właśnie z Emilią zwiedzimy urocze Greckie zakątki, poznamy smak złamanego serca, zakochamy się, a nawet znajdziemy brakujący element, który zawsze doskwierał jej w życiu. Gotowi na tę podróż? Nie ma lepszej pory na letnie klimaty niż szarość i śnieg za oknem, więc kto jeszcze nie czytał tej najnowszej propozycji od Pani Moniki Michalik, może śmiało się za nią zabrać. Bo mam nadzieję, że kontynuacja losów bohaterów pojawi się już niebawem :-)
Emilia to spokojna i wyważona dziewczyna. Marzy o studiach, jednak wie, że byłyby zbyt dużym obciążeniem domowego budżetu. Wychowywana przez matkę, która nie chce wspominać jej ojca. Wyjazd do Grecji jawi się jej jako otwarcie nowych możliwości, podszlifowanie języka, zwłaszcza, że widzi swoją przyszłość w turystyce. To ten typ młodej kobiety, do której od razu pałamy sympatią, a ona swoją niewinnością i delikatnością z miejsca wkrada się w serce czytelnika. Życie jednak szykuje dla niej duże wyzwania. Czy sobie poradzi?
Danka, mama Emi, to kobieta, która wiele przeszła. Jej złamane serce, pomimo upływu dwóch dekad, nigdy się nie zaleczyło. Gdy miłość twojego życia znika z dnia na dzień, jak można się z tym pogodzić? Danuta ciężko pracuje, i choć niewiele w swoim życiu osiągnęła, to najważniejsze dla niej jest, by jej córka wiodła lepsze życie. Nie sadziła jednak, że wyjazd Emi do Grecji będzie początkiem diametralnych zmian również i dla niej.
Tematycznie to lżejsza od poprzednich powieści książka Autorki. Z drugiej strony, nie waha się, by wplatać do fabuły tematy, nad którymi warto się pochylić. Czy mimo upływu lat można kogoś nieustannie kochać? Czy miłość może przetrwać pomimo odległości? Ponadto obrazuje również codzienność pracy zwykłych ludzi oraz tego, jak obcokrajowcy nie zawsze przychylnie są traktowani za granicą. Dużo bardziej przemówił do mnie wątek Danusi, chyba głównie dlatego, że wiek nastoletni jawi mi się już za mgłą ;-) Ale i postać Emilii jest ciekawie wykreowana, a sama dziewczyna nad wyraz dojrzała, choć na naszych oczach dopiero uczy się życia. Polecam cały dorobek Autorki, to idealny sposób na relaks, zanurzenie się w innym świecie, ale i przewartościowanie pewnych zwykłych, codziennych spraw.

Okładki książek Pani Moniki Michalik z powodzeniem mogłyby być pocztówkami wysyłanymi już niestety coraz rzadziej z urlopowych wypoczynków. Są bardzo słoneczne i wakacyjne. Podobnie rzecz ma się w przypadku treści powieści. Czytelnicy mogą spodziewać się przyjemnych, lekkich fabuł przenoszących w zupełnie inne rejony świata. Ale trzeba tutaj zaznaczyć, że nie są one pozbawione momentów przyśpieszających bicia serca.

Emilię wychowywała tylko mama. Teraz, kiedy dziewczyna jest już dorosła, chce zdjąć ciężar niewątpliwie przygniatający rodzicielkę. W tym celu nie wybiera się na studia dzienne, ale zaoczne. Nim jednak rok akademicki na dobre się rozpocznie, Emilia wyjeżdża za granicę a konkretnie do Grecji. W tamtejszym hotelu obejmie stanowisko pracownika obsługi. Brzmi dobrze, prawda? Kiedy dziewczyna pojawia się na miejscu i poznaje szczegóły zatrudnienia, uśmiech jakby maleje. Jednak nie poddaje się i kontynuuje tę drogę, na której spotyka osoby, z którymi zawiązana więź zdaje się naprawdę silna. W pięknych okolicznościach przyrody czas płynie spokojnie i tak byłoby nadal gdyby nie zdarzenie, które wytrąca główną bohaterkę z równowagi a chociaż to ona jest stroną poszkodowaną, zostaje wyrzucona z pracy. Niemniej jednak również ta sytuacja ma swoje plusy... Ogólnie rzecz ujmując wyjazd Emilii jest bardzo istotny w jej życiu co pokazuje, że zawsze warto mieć nadzieję i nigdy nie wiadomo który moment, która podróż okaże się przełomowa.

Jak tak sobie myślę o tej powieści, dochodzę do wniosku, że Pani Monika chciała Emilię oszlifować bo widzi w niej mądrą, piękną dziewczynę, która stanie się taką samą kobietą. „Nie zapomnę o tobie” to wstęp. Niebawem poznamy dalsze losy bohaterów. Przyznam, że chętnie wezmę do ręki kontynuację ponieważ niniejsza książka bardzo miło mnie zaskoczyła. Nie spodziewałam się, że moje myśli pójdą zgodnie z myślami autorki. Fakt, lubię jak nie mogę rozgryźć zakończenia historii, ale w tym przypadku naprawdę cieszę się, że wszystko wygląda właśnie tak.
Chociaż jest to tytuł zdecydowanie letni i wakacyjny, uważam, że jeżeli skuszą się Państwo na niego teraz, nie będziecie rozczarowani. Wprowadzi Was w dobry nastrój i rozświetli codzienność często już szarą i ponurą.

Współpraca z Wydawnictwem Znak.

Było to moje trzecie spotkanie z książkę Moniki Michalik i podobnie jak poprzednio również i tym razem się nie zawiodłam.
Emilia jest wychowywana przez mamę. Chcąc odciążyć ją finansowo wysyła na konkurs swój projekt animacji wolnego czasu w greckim hotelu. Zajmuje drugie miejsce, jednak i tak dostaje ofertę pracy w hotelu. W samolocie poznaje Mateusza, który został zwycięzcą konkursu. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że właściciele zaplanowali dla niej pracę w charakterze pokojówki. Wdraża ją w zakres obowiązków urocza greczynka Kasandra. W hotelu pracuje również pochodzący z Polski Janis, który stara się wspierać dziewczynę na każdym kroku. Niestety pewnego dnia jeden z gości hotelowych próbuje zgwałcić Emilkę. Dziewczyna ucieka lecz upokorzony Niemiec donosi właścicielowi lokalu, że został okradziony. Emilia zostaje wyrzucona z hotelu. Pomoc oferuje jej Kasandra i jej brat Nikias. Czy dziewczyna przyjmie wyciągniętą dłoń i pozostanie w Grecji czy też wróci do Polski?

Książka podobała mi się. Udało mi się na moment przenieść do pięknej Grecji. Emilii można na pewno pozazdrościć wspaniałych relacji z mamą. Biorąc pod uwagę fakt, że ta nie otrzymywała żadnych alimentów a sama pracowała jako sprzątaczka wiadomo, że w domu się nie przelewało i trzeba było liczyć się z każdym groszem. Tym niemniej Emilia nie wyrosła na rozkapryszoną dziewczynę, której wszystko się należy i nie obwiniała za ten stan mamy, a wręcz przeciwnie wspierała ją jak mogła. Zarówno Emilia jak jej mama Danka na pewno zasługiwały na szczęście, dlatego też bardzo im kibicowałam.
Książkę polecam.

1942

Od pierwszych stron poznajemy przebojową Dankę i jej corkę Emilię. Danka wspiera córke, która chce studiować zaocznie by pracoać i odciążyć finansowo rodzinę. Dziewczyna zgłosiła swój projekt animaci hotelowych i wygrała staż w Grecji. Jej towarzyszemlotu jest n=bucowaty, flirtujący z ni Mateusz. o dziwo jest drugim zwycięzca i jadą do tego samego hotelu. Na miejscu Emilia jest deprymowana, gdyż właściciele obsadzają ją w roli pokojówki. Najgorsza fizyczna praca, a do tego nachalny pijany Niemiec próbował ją zgwałcić. Zamiast współczuć dziewczynie, okropny hotelarz ją wyrzuca. Znajomośc z uroca Kassandrą i starszym facetem Janisem stanowi jedyne światełko w tunelu. Niezobowiązujacy flirt z Mateuszem kończy się, gdy Emilia przyłapuje go jak ten prowadza się z innymi laskami. Głęboki niesmak pozostaje.
janis zwierza jej sie, jak bardzo 20 lat temu kochał pewną kobietę, Duśkę, ale jedną błędną decyzją zaprzepaścił ich szczęście. Wyjechał by dobrze zarobić, wdał się w bójkę a facet zmarł, więć trafił na kilkanaście lat do więzienia. Emilia dopinguje go,by wrócił do Polski i odszukał dawną miłość.
W międzyczasie Danka traci pracę, a Kassandra i jej brat Nikias załatwiają jej pracę w firmie rodziców. Już wiadomo ,jak się to potoczy,a Emilia znajdzie swój raj na ziemi.

Czy mieliście już okazję czytać powieść Moniki Michalik - Nie zapomnę o tobie? Jeśli nie, to serdecznie Was do tego zachęcam. To doskonała książka na ostatnie dni sierpnia. Autorka zabiera nas w podróż do słonecznej Grecji, gdzie pewnie każdy z nas chciałby się teraz znaleźć. Kiedy ją czytałam za oknem padał deszcz, ale ja tego nie zauważałam, bo dzięki autorce byłam w zupełnie innym, odległym kraju :).
Główną bohaterką powieści jest 19-letnia Emilia, która dopiero co ukończyła liceum i zdała maturę. Dziewczyna zastanawia się jak dalej pokierować swoim życiem. Bierze udział w konkursie organizowanym przez grecki hotel. Wprawdzie nie wygrywa, ale zajmuje w nim drugie miejsce. Dzięki temu może rozpocząć kilkumiesięczny staż w owym hotelu, który gwarantuje jej zakwaterowanie. Już w drodze do Grecji poznaje Mateusza, który o zgrozo, wygrał konkurs, w którym Emilia brała udział. Dziewczyna na początku nie pała do niego ogromną sympatią i stara się go unikać. Kiedy już dociera na miejsce poznaje Kassandrę, dziewczynę, z którą ma dzielić pokój. Następnego dnia okazuje się, że Emilia nieco myliła się, co do swoich obowiązków hotelu. Dziewczyna myślała, że zostanie recepcjonistką, jej zadaniem jest jednak sprzątanie pokojów hotelowych.
Emilia szybko zaprzyjaźnia się z Kassandrą i Janisem, hotelowym ogrodnikiem. Zbliża się także do Mateusza, który staje się jej coraz bliższy. Niestety chłopak swoim zachowaniem traci zaufanie dziewczyny, a późniejsze wydarzenia zmuszają ją do opuszczenia hotelu. Dzięki uprzejmości Kassandry i jej rodziców Emilia rozpoczyna pracę w ich piekarni. Zamieszkuje w pokoju swojej przyjaciółki i rozpoczyna przyjaźń z jej bratem, Nikiasem. Chłopak od pierwszego spotkania nie ukrywa, że Emilia wpadła mu w oko i próbuje zdobyć jej sympatię. Emilia postanowiła, że już nigdy nie zaufa żadnemu mężczyźnie, ale czy za sprawą Nikiasa zmieni zdanie? Tego dowiecie się sięgając po książkę Nie zapomnę o tobie...
Opis tej powieści ogromnie mnie zaintrygował, więc kiedy dzięki uprzejmości autorki oraz wydawnictwa Chilli Books jej przeczytanie stało się możliwe, byłam bardzo szczęśliwa. Przeczytanie książki zajęło mi kilka godzin, ponieważ pióro autorki jest lekkie, a historia przez nią stworzona wciąga czytelnika bez końca.
Bardzo polubiłam główną bohaterkę, która zmaga się z wieloma dylematami. Doskonale rozumiem jej zachowanie. Największy plus jednak zdobyła u mnie za to, jak traktowała swoją matkę. Ze stron powieści wręcz biła ich wzajemna miłość oraz troska.
Drugą z bohaterek powieści, którą bardzo polubiłam jest właśnie matka Emilki, Danuta, która po odejściu ukochanego sama musiała wychować córkę. Podziwiam ją za jej wytrwałość. Dla córki zrezygnowała ze sowich marzeń, postawiła ją na pierwszym miejscu. Na szczęście i jej historia zasługuje na happy end. W jej życiu pojawia się mężczyzna sprzed lat, którego nadal kocha. Czy jednak zdoła mu wybaczyć?
Z ogromną przyjemnością czytałam kolejne strony powieści Nie zapomnę o tobie, która pozostawiła po sobie ogromny niedosyt. Z niecierpliwością wyczekuję kontynuacji książki, bo jestem przeogromnie ciekawa jak potoczą się losy bohaterów.
Nie mogę zapomnieć także o okładce książki, która zdobyła moje serce. Moim zdaniem jest cudowna i oddaje klimat powieści. Kiedy na nią patrzę widzę Grecję i czuję lato, a autorce chyba o to właśnie chodziło :).

Książki Moniki Michalik kojarzą mi się z lekkimi, przyjemnymi, wakacyjnymi opowieściami, chociaż autorka nie unika poruszania w nich tematów trudnych. Laureatka konkursu „Jak zostać ulubioną pisarką Polek?” w maju wydała swoją trzecią powieść. Po debiutanckiej „Bądź moim marzeniem” i „Zaczekaj na mnie” przyszła kolej na „Nie zapomnę o Tobie”.
Emilia nie wierzy w miłości, po tym jak jej ojciec je porzucił mama wychowuje ją sama. Na każdym kroku powtarzając córce, że ma być niezależna i podążać za marzeniami. Dlatego gdy dziewczynie trafią się możliwość pracy w magicznym greckim miasteczku nie waha się ani chwilę. Już w samolocie jednak sprawy trochę się komplikują, spotyka Mateusza, który udaje się w to samo miejsce do tej samej pracy. Spełnienie marzeń dziewczyny więc trochę się oddala, ale wbrew przeciwnościom losu zostaje i postanawia zawalczyć o swoje szczęście. Nieoczekiwanie zbliża się z początkowo nielubianym Mateuszem, poznaje też tajemniczego Nikiasa. Czy któryś z nich zawładnie jej sercem? Jak zakończy się przygoda Emilii w Grecji? W tym czasie w Polsce jej mama Danka spotyka się z miłością swojego życia i wbrew rozsądkowi postanawia dać mu drugą szansę? Czy wejście po raz drugi do tej samej rzeki może skończyć się inaczej? Czy los szykuje dla matki i córki miłą niespodziankę?

Powieść czyta się bardzo przyjemnie i szybko. Malowniczy klimat, urokliwego greckiego miasteczka, wakacyjny klimat, luzu, swobody, emocji… sprawił, że sama zapragnęłam znaleźć się w miejscu akcji i trochę się rozmarzyłam. Autorka bowiem wspaniale oddała urok greckiego miasteczka, greckiego jedzenia, kultury, muzyki, ludzi… Wakacyjna, swobodna aura wręcz bucha z kart tej książki i sprawia, że lekturze przez większość czasu towarzyszy uśmiech, luz i pozytywne nastawienie do życia. Chociaż Emilia na początku trochę mnie drażniła, może powiedzieć, że przeszła przyspieszony kurs dorastania. Mamy okazję obserwować jak się zmienia ,dopełnia, podejmuje własne decyzje. Ciekawym zabiegiem było też wplecenie wątki miłosnego jej mamy. Bardzo podobała mi się ich historia. Tak dobrze się czułam przy czytaniu tej książki, że bez wahania sięgnę po jej kontynuację „Odnajdę Cię”, która zgodnie z zapowiedzią z ostatnich stron książki już wkrótce.

Emilia nie wierzy w miłości, po...

Chętnie przeczytam druga część.

Chętnie przeczytam druga część.