Kiedy kwitną oliwki

Okładka książki Kiedy kwitną oliwki Monika Michalik
Okładka książki Kiedy kwitną oliwki
Monika Michalik Wydawnictwo: Wydawnictwa Videograf S.A. literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwa Videograf S.A.
2023-11-09
2023-11-09
literatura polska miłość uczucia Grecja

Cudowna opowieść tocząća się w Grecji. Jest tu miłość,dramat przeszłość jak i przyszłość .Są dwa światy i ich dwoje :Ona i On :)
Czytało się fenomenalnie.

Czytało się fenomenalnie.

“Kiedy kwitną oliwki” to książka, która zabiera nas w podróż do słonecznej Grecji, gdzie zakwitają drzewa oliwne, a na plażach składają jaja żółwie. To tam Aurelia, młoda kobieta z Polski, próbuje uciec od swojej bolesnej przeszłości i znaleźć nowy sens życia. Na Zakynthosie poznaje Jorgusa, syna swojej nowej koleżanki. Między nimi rodzi się uczucie, które musi pokonać wiele przeszkód i nieporozumień.
Monika Michalik @monika.michalik_pisarka pisze z pasją i wrażliwością o miłości, przyjaźni i poszukiwaniu siebie. Jej bohaterowie są wiarygodni i sympatyczni, a ich problemy i emocje bliskie czytelnikowi. Autorka zna i kocha Grecję, co widać w jej pięknych opisach krajobrazów, kultury i kuchni tego kraju. Czytając tę książkę, można poczuć się jak na wakacjach, podziwiając zachody słońca nad Morzem Jońskim i delektując się oliwkami i fetą. Książka porusza też ważny temat ekologii i zagrożenia dla żółwi, które są symbolem Zakynthosu. Autorka pokazuje, jak ważna jest troska o przyrodę i zwierzęta, które są częścią naszego świata 🐢.
“Kiedy kwitną oliwki” to książka, która sprawi, że się uśmiechniesz, wzruszysz i zainspirujesz. To idealna propozycja dla tych, którzy lubią ciepłe i romantyczne historie z egzotycznym tłem. Polecam! 😏

,,Kiedy kwitną oliwki” to ciepła i wzruszająca powieść obyczajowa z nutką romansu i szczyptą ludzkich dramatów. Fabuła książki wciągnęła mnie od pierwszej strony. Mimo że akcja powieści jest niespieszna, to absolutnie nie przeszkadzało mi to w czytaniu.Strona po stronie zżywałam się z bohaterami, angażując się w ich relacje. Historia została przemyślana i dopracowana, przez co czytałam ją z ogromnym zainteresowaniem, śledząc losy bohaterów, których ścieżki przecinają się w najmniej spodziewanym momencie: gdy Ona wyrusza w nieznane, by zapomnieć o tym, czego doświadczyła – tysiące kilometrów od domu spotyka Jego, samotnika z wyboru.

,,Kiedy kwitną oliwki” to życiowa historia o ludziach, ich troskach i doświadczeniach, które mają wpływ na dokonywane wybory. To opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na świecie. To także historia o poznawaniu siebie na nowo, odkrywaniu własnych słabości i radzeniu sobie z problemami. To w końcu opowieść o stracie, zdradzie, rozczarowaniu. To też historia o poszukiwaniu szczęścia, miłości, budowaniu zaufania i szeroko pojętych relacjach.

,,Kiedy kwitną oliwki” to mądra, wciągająca i przyjemna lektura, z którą spędziłam miło czas. Napisana jest lekkim językiem, przez co czyta się doskonale. Nie brakuje w niej prawdziwych emocji, trudnych doświadczeń z przeszłości i skrywanych tajemnic. To opowieść o rodzącym się uczuciu, nowych szansach i wyzwaniach, które są warte ryzyka. Zmusza do refleksji, porusza i wzrusza. Ukazuje, jak przypadkowe spotkanie może odmienić losy ludzi. Historia mnie zauroczyła i miło zaskoczyła.

Poza tym, gdy za oknem biało, z przyjemnością przeniosłam się za sprawą książki na słoneczne Zakynthos, by razem z bohaterami spacerować piaszczystymi plażami, kąpać się w ciepłym morzu, zwiedzać zakątki wyspy, zajadać się greckimi smakołykami i obcować z naturą. Oczami wyobraźni widziałam to, co kilka lat temu miałam przyjemność doświadczyć. I… podobało mi się to.

Aurelia po burzliwym rozstaniu z chłopakiem postanawia uciec od świata. Ląduje na greckiej wyspie Zakynthos, znanej jako miejsce wędrówek żółwi. Tam dzięki poznanej w sklepiku Greczynce trafia do nieczynnego pensjonatu, prowadzonego przez syna Grety, Jorgosa. Od straty żony mężczyzna mieszka jedynie z córką, ośmioletnią Eleni. Maria była miłością jego życia i wciąż nie przestał jej opłakiwać. Jego matka pragnie, by syn ponownie otworzył się na ludzi i na miłość.

Nikt nie wie kim naprawdę jest Aurelia, znana w Polsce jako Aura. Wydawało jej się, że na małej wyspie skutecznie ukryje się przed rodakami. Niestety, Zakynthos jest miejscem często wybieranym przez polskich turystów.

Między Aurelią a Jorgosem zaczyna iskrzyć i nawet sam los im sprzyja, zatrzymując na noc w ustronnym zakątku.

Bliskość ojca z inną kobietą nie podoba się Eleni, która dotąd była centrum jego świata.

Nad relacją Polki i Greka zbierają się ciemne chmury. Ona została odnaleziona i znów musi uciekać a on poznał jej tajemnicę z innych ust. Dochodzi do sprzeczki i zdaje się, że już po majowym romansie.

Jorgos nie pierwszy raz pokazał swój temperament. Już wcześniej, na plaży żółwi, naskoczył na nieświadomą sytuacji Aurelię. Łatwo ponosi go złość i nie przebiera wtedy w słowach a po niewczasie żałuje kłótni. Już raz stracił ważną dla niego osobę przez bezsensowną awanturę.

Miłość łatwo rozkwita pośród oliwkowych gajów i lśniących plaż, ale później do akcji wkracza zwykła codzienność, pojawiają się obiekcje innych ludzi i trzeba się zastanowić czy jest o co walczyć i czy warto zmieniać całe swoje życie.

Dodatkowym utrudnieniem jest nieznajomość języka polskiego, przez co Jorgos może wyciągnąć błędne wnioski.

Są także osoby, które celowo wprowadzają w błąd, by wybić się na wzmiance o Aurze.

Do końca nie możemy być pewni czy nastąpi happy end. Książka wciąga od początku. Dzięki lekkiemu stylowi autorki przez strony się płynie wśród pięknych greckich krajobrazów i rozleniwiającej filozofii siga siga.

Aurelia jest znaną i lubianą piosenkarką. Ma też mężczyznę, który wydaje się, że jest jej drugą połówką. Niestety pewnego razu kobieta przyłapuje ukochanego na zdradzie. Jednak nie może zaznać spokoju by wyleczyć się ze złamanego serca, bo plotkarskie media śledzą każdy jej krok. Zdesperowana Aurelia wsiada w pierwszy lepszy samolot. Przypadek sprawia, że trafia na Zakythos. Tam będzie mogła od nowa odnaleźć siebie i odpowiedzieć sobie na pytanie, co tak naprawdę jest dla niej w życiu najważniejsze.
Właściwie ta książka trafiła dla mnie przez pomyłkę. Ot, ktoś z wydawnictwa źle zaadresował ją nie do tej osoby, co trzeba. Na tym mogła skończyć się moja przygoda z tą książką, ale na szczęście nie skończyła… Zachęcona ciepłymi słowami o zawartej w środku historii postanowiłam się z nią zapoznać, gdy tylko będę miała chwilę wolnego czasu… Czas się znalazł a książka okazała się strzałem w dziesiątkę…. Kiedy zakwitną oliwki wciągnęła mnie już od pierwszej strony… Może nie było w niej spektakularnych zwrotów akcji czy dramatów, ale fabuła szczerze zauroczyła mnie niepowtarzalnym klimatem, cudownymi opisami greckiej wyspy i emocjami, które delikatnie muskają każdego, kto zdecyduje się sięgnąć po tę książkę. To wszystko sprawiło, że nie dało się nie dać porwać tej z pozoru prostej i spokojnej historii.
Kiedy zakwitną oliwki to ciepła, przyjemna i lekka historia a przy tym pozwala zastanowić się nad wieloma kwestiami, które są fundamentalne dla naszego życia. Przy okazji pokazuje jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne, które często jest bezmyślnie niszczone przez współczesnego człowieka. Szczerze powiedziawszy nie sądziłam, że ta książka tak bardzo przypadnie mi do gustu. Naprawdę miło mnie zaskoczyła. Dlatego polecam ją z ręką na sercu.

To ciepła opowieść o poszukiwaniu i odkrywaniu siebie na nowo. O otwieraniu się na drugiego człowieka. O miłości, której niestraszne są kilometry. To też próba zwrócenia uwagi na ekologię. Na to, jak człowiek bardziej lub mniej świadomie sprawia, że morskie stworzenia giną. To też zachęta, jak w poprzednich książkach autorki, by odwiedzić grecką wyspę i zweryfikować swoje wyobrażenia o niej.
Akcja toczy się wiosną, kiedy na Zakynthosie zakwitają drzewa oliwne, a nocą na plażę wychodzą żółwie, by złożyć jaja. Ciekawostką, która stanowi kanwę tej powieści, jest to, że samice składają jaja na tej samej plaży, na której się urodziły. Zawsze. Trochę jak ludzie, którzy wcześniej czy później – chcą wrócić do domu.
W tej scenerii, przy akompaniamencie szumu Morza Jońskiego, pomiędzy dwojgiem ludzi z zupełnie innych światów narodzi się uczucie.

Zakhyntos...to tam zabiera Nas autorka swojej powieści, w której główną rolę grają Aurelia i Jorgos oraz ich rozterki miłosne. Ona - piosenkarka, która ucieka na wyspę po nieudanym związku by zapomnieć o bólu. On - właściciel prywatnego domu, w którym zatrzymała się Aurelia, też z ranami na sercu. Ta dwójka walczy nie tylko o swoją przyszłość, ale również ze swoją przeszłością. Dzięki swojej obecności ich życie nabierze innego koloru...ciepłego, słonecznego niczym kwitnące oliwki. Czy twa dwójka ma szansę na wspólną przyszłość? Czy zaryzykują i dadzą sobie szansę na miłość?

Na początku przyznam się szczerze miałam problemy z wciągnięciem się w historie, na szczęście w miarę upływu kartek zaczęłam chłonąć książkę aż do ostatniej strony.. Prócz przyjemnego wątku miłosnego mamy ciekawe opisy wyspy, które dodają smaku całej książce i sprawia, że robi Nam się cieplej i mamy wrażenie, że sroga zima za oknem to tylko Nasze złudzenie. Choć chwilowe ale piękne jest się móc przenieść w tak słoneczne greckie klimaty.
Cieszę się, że mogłam przeczytać ,,Kiedy kwitną oliwki''. Bardzo fajna książka na wieczory ale i nie tylko. Lekka, przyjemna, pokazująca siłę miłości, prawdziwe emocje, cudowne krajobrazy Zakynthos.
Lektura godna polecenia :)

Do sięgnięcia po książkę zachęciły mnie bardzo dobre opinie na lubimyczytac.

I przyznam szczerze, że mocno się zawiodłam. Historia była składna, poprawna, ale nie porwała mnie.
Zabrakło mi większych emocji, trochę bardzie skomplikowanych relacji. Opisy greckiej wyspy też nie były jakieś nadzwyczajne.

Podsumowując: dla mnie przeciętna, przewidywalna i bez fajerwerków.

Ale polecam przeczytać i samemu wyrobić zdanie o historii Aurelii, bo jak widać po innych opiniach - wielu czytelników urzeka.

Do sięgnięcia po książkę zachęciły mnie bardzo dobre opinie na lubimyczytac.

Podsumowując: dla mnie przeciętna, przewidywalna i bez fajerwerków....

Kochani przychodzimy do Was z ostatnią recenzją tego roku!

Książka @monika.michalik_pisarka pt. „Kiedy kwitną oliwki” wydawnictwo @videograf.sa to książka lekka i przyjemna. Czyta się ją ekspresowo.

Książka opowiada o podróży Aurelii na Zakynthos, ale nie tylko. Jest to również podróż w poszukiwaniu samej siebie, sensu życia oraz o otwarciu się na ludzi. Piękne opisy przyrody sprawiają, że człowiek marzy o wyjeździe na Zakynthos.

Aurelia w Polsce jest znaną piosenkarką, która chce usiec od sławy, od paparazzi, od niemiłych wspomnień ze swoim ex. Odnajduję spokój w małym miasteczku na Zakyntosie gdzie poznaje Gretę, jej syna i wnuczkę- i to właśnie u nich zamieszkuje. Jak potoczą się ich losy? Czy od nienawiści urodzi się miłość czy tylko przyjaźń? Kim jest tajemnicza postać z plaży w białej sukience…?
Tego wszystkiego dowiedziecie się po przeczytaniu tej książki!

Widzieliście jak oliwki kwitną? 😍😍😍

Polecam serdecznie
Ogólna ocena: 8/10
[współpraca barterowa]

Kochani przychodzimy do Was z ostatnią recenzją tego roku!

KIEDY KWITNĄ OLIWKI
@monika.michalik_pisarka
@videograf.sa

"Miłość czasami jest jak skała. Nawet jeśli potężny sztorm próbuje ją roztrzaskać na kawałki, ona trwa niewzruszona."

Zakyntos-piekna Grecka wyspa, na której spotkają się dwie zranione i poszarpane przez życie osoby. Aurelia, po zdradzie swojego partnera wsiada w pierwszy lepszy samolot i ląduje tutaj. I na tej przepięknej wyspie, która wiosna powoli budzi się do życia poznaje Jorgosa- greka mieszkającego na wyspie od urodzenia, a który nie może poradzić sobie po stracie swojej ukochanej żony. Czy to tylko przypadek, że tych dwoje się spotyka?
A może własnie tak miało być?

Dzięki autorce oraz cudownym opisom wyspy i zwyczajów tam panujących, mam ogromną ochotę na wakacje udać się właśnie na Zakyntos. Urzekła mnie atmosferą, stylem życia stałych mieszkańców no i oczywiście samym morzem, a historia o żółwiach sprawiła, że ja też bym chciała zobaczyć te malutkie stworzonka kroczące do wody. Ale oprócz cudownych widoków, zaserwowala nam ogrom emocji. Jest to powieść przede wszystkim o odnajdywaniu samego siebie, swojej drogi w życiu, szczęścia. Czasami przygniecieni przez życie szukamy najlepszego wyjścia dla nas. Czasami jest to wyjazd, czasami zaszycie się gdzieś blisko, ale tak naprawdę tylko odpowiedni człowiek potrafi sprawić że po burzy wychodzi słońce. Jest to książka oraz historia, którą pochłania się w ekspresowym tempie. Ilość przeżyć, emocji, radości oraz smutków sprawiła że historia ta porwała moje serce i bardzo kibicowałam bohaterom. Także kochani, jeżeli chcecie poczuć cudowne pierwsze promienie wiosennego słońca to zapraszam na Zakyntos.

KIEDY KWITNĄ OLIWKI
@monika.michalik_pisarka
@videograf.sa

Aurelia jest w Polsce znaną piosenkarką. Po burzliwych wydarzeniach w życiu prywatnym, chcą uciec przed ciekawską prasą, wyjeżdża z kraju. Jej wybór pada na malowniczą wyspę Zakynthos. Czy kobieta odnajdzie tam spokój i samą siebie? A może los ma dla niej jeszcze jakąś niespodziankę? Przekonajcie się sami...
Jakaż to była przyjemna lektura. Za oknem śnieg, a ja przeniosłam się do pięknej, ciepłej Grecji. Poznajemy historię Aurelii, nieco zagubionej i nieszczęśliwej, która na nowo chce odnaleźć siebie. Na greckiej wyspie odkrywa piękno przyrody, a także miłość. To wspaniała opowieść o poznawaniu siebie, ale także innych ludzi. Bardzo emocjonalna, poruszająca nie tylko problem zagubienia i samotności, ale mówiąca także o żałobie, radzeniu sobie ze stratą, otwieraniu się na nowo na drugiego człowieka... Bardzo podoba mi się też wątek ekologii i zwrócenie uwagi na żółwie - symbol wyspy. Po tej lekturze chętnie bym ją odwiedziła, właśnie wiosną - gdy kwitną oliwki...

Jakaż to była przyjemna lektura. Za oknem śnieg, a ja przeniosłam...

• Współpraca
  • Moje NAJ <3
  • Literatura obyczajowa romans
  • 0 0 Nowości na LEGIMI
  • PATRONAT

Dodaj cytat z książki Kiedy kwitną oliwki