Jesteś głosem mojego serca

Okładka książki Jesteś głosem mojego serca Monika Michalik
Okładka książki Jesteś głosem mojego serca
Monika Michalik Wydawnictwo: Lucky literatura obyczajowa, romans
Lucky
2023-09-13
2023-09-13

Nie spodobała mi się jakoś bardzo, ale całkiem przyjemnie się czytało. Głównie wątek romantyczny mi tutaj jakoś nie zagrał. Relacja pomiędzy Weroniką a Krzysztofem. Jednak książka nie jest całkiem zła. Wątek obyczajowy wyszedł naprawdę świetnie. Myślę, że w dzisiejszych czasach wiele kobiet mogłoby utożsamić się z postacią Weroniki. Decyzja przed którą stanęła ona na kartach tej książki prawdopodobnie towarzyszy teraz wielu ludziom posiadającym sklepy. Ale również z Antosią może utożsamić się wielu nastolatków.

Trochę dziwna to książka. Irytowała mnie tyleż samo, co zachwycała. Chwilami miałam ochotę ją rzucić i nie czytać, o denerwującej mnie matce, jednak ciekawość była silniejsza. Polubiłam córkę bohaterki, jestem matką jedynaczki i mogę się tylko cieszyć, że nie spotkało jej nic takiego, o czym pisze @monikamichalik w powieści #jesteśgłosemmojegoserca
Powieść obyczajowa, o rozwiedzionej kobiecie 40+ z córką nastolatką i wiecznie zajętym exiem, który nie ma czasu dla dziewczynki. W trakcie poznawania wydarzeń i losów postaci, przyszło mi do głowy, że każdy z nas jest takimi Weroniką i Arturem lub Krzysztofem. Antosia, mieszka w naszej latorośli, zmagamy się z szeregiem następstw naszych wyborów. Uczymy się z nimi żyć, oswajamy jak zwierzątko.
Autorka wnikliwie przedstawia emocje i trudności, tworząc realistyczny obraz życia z jego wzlotami i upadkami. Rozterki bohaterów, są nieodłącznymi elementami istnienia ludzkiego. Czasem trudno podjąć decyzję, gdy serce i rozum podpowiadają różne ścieżki. Żal po fakcie/stracie to głęboka i powszechna reakcja, na błędy, czy utracone okazje. Doceniamy, gdy utracimy, coś dla nas ważnego lub kogoś, kto był naszym słońcem. Do tego wybór matki odnośnie do bezpieczeństwa dziecka, subtelna i często trudna decyzja, przedkładana nad dobro własne. Bardzo lubię czytać o sprawach na zewnątrz błahych, a jednak mających ogromny wpływ na naszą codzienność. Stawiać się przed dylematami w prostym życiu, analizować. Niekiedy spierać sama ze sobą, prowadzić długie monologi w głowie.
Taka jest właśnie ta książka, z pozoru prosta, chwilami infantylna opowiastka o problemach miłosnych, zawodowych i wychowawczych. Wciągnęła mnie w siebie, wymusiła wsłuchanie się w rytm dnia. Spokojnie łuszczyła problem, i z cierpliwością go rozwiązywała. Pierwszy raz spotykam się z piórem autorki, myślę, że nieostatni. Jej wielkim plusem jest umiejętność rozbudzenia ciekawości i utrzymanie jej do ostatniej strony.

empikgo #reklama

Powieść obyczajowa, o...

Moje pierwsze spotkanie z Autorką i na pewno nie ostatnie.
Cudowna książka z książkami w tle.
Opowieść o przebaczaniu, drugich szansach i o tym ,że zawsze jest czas na zmiany.

Moje pierwsze spotkanie z Autorką i na pewno nie ostatnie.
Cudowna książka z książkami w tle.

Główna bohaterka Weronika jest po rozwodzie i samotnie wychowuje nastoletnią córkę Antosię. Ponadto prowadzi księgarnie, którą odziedziczyła po swoim dziadku. Niestety po otwarciu centrum handlowego jej sklepik zaczyna mieć kłopoty finansowe. Wszelkie podejmowane działania mające na celu pozyskanie nowych klientów nie przynoszą żadnego rezultatu, a zaległości w opłatach nieustannie narastają. Pewnego razu Weronika organizuje w księgarence spotkanie z miejscowym poetą Krzysztofem. Przystojny poeta zawraca Weronice w głowie, która po rozstaniu z mężem nie spotykała się z nikim. Dodatkowo okazuje się, że jej córka Antosia ma problemy w szkole. Z każdym dniem problemy Antosi narastają i nastolatka prosi rodziców by zmienili jej szkołę.
Jak Weronika rozwiąże problemy swoje i córki? Czy jej były mąż Artur w końcu zainteresuje się Antosią i jej pomoże?

Książka nie jest zła, jednak mi w tej pozycji czegoś zabrakło. Jakoś trudno było mi zrozumieć zachowanie Weroniki, która wydawała się strasznie zagubiona i nieporadna życiowo. Odkładanie kolejnych kopert informujących o zadłużeniu do szuflady zupełnie niczego nie zmienia i bardziej pasuje do zachowania dziecka niż osoby dorosłej. Zresztą z jednej strony mówimy o zadłużeniu, z drugiej zaś Weronika nie ma kłopotu z zamknięciem księgarni i wyjazdem w góry, tak jakby wyjazd był darmowy. Także jej interwencje w szkole córki są trochę dziwne. Idzie do szkoły zdecydowana a wychodzi pokonana. Mogłam tylko współczuć jej córce, która zwierza się mamie ze swoich problemów jednak nie ma z jej strony pomocy.
Książkę oceniam na niepełne 7 pkt.

"Jesteś głosem mojego serca" Monika Michalik

Nie znałam wcześniej twórczości tej autorki, a chęć poznania jej książek wzbudziły we mnie opinie o tej książce. Od razu przeszukałam Legimi i cieszę się, że od tego zaczęłam, bo mając w domu nastolatkę w podobnym wieku co główna bohaterka, mogłam z łatwością wejść w jej skórę i przeżywać rozterki matki.

To była pełna emocji podróż przez życie Weroniki, która prowadzi księgarnię odziedziczoną po swoim dziadku. Od samego początku obserwowałam trudności, z jakimi musi się mierzyć - kłopoty finansowe, problemy z córką i brak pomocy byłego męża. To co nastąpiło po spotkaniu autorskim zorganizowanym w księgarni stało się dla Weroniki źródłem nadziei na lepsze jutro i odskocznią od codziennych problemów. Jednak, jak to w życiu bywa, wszystko się pogmatwało.

Podobało mi się pokazanie przez autorkę siły matczynej miłości, dobro córki stawiane na pierwszym planie, choć ciężko było jej dotrzeć do nastolatki borykającej się zarówno z problemami w szkole, jak i hejtem ze strony rówieśników.

Autorka poruszyła tematy trudne, skłaniając do refleksji nad relacjami rodzinnymi i walką o szczęście swoich najbliższych. Postać poety Krzysztofa momentami mnie denerwowała, ale to właśnie dzięki niemu autorka budowała napięcie i dynamikę.

Polecam tę książkę tym, którzy szukają głębszych przemyśleń na temat życiowych wyborów i relacji międzyludzkich. Mam już w planach kolejną książkę autorki.

"Jesteś głosem mojego serca" Monika Michalik

To była pełna emocji...

To książka tak życiową, że aż trudno w to uwierzyć...

Weronika prowadzi księgarnie odziedziczoną po dziadku, jednak interes nie idzie tak dobrze jakby chciała. Do tego młoda kobieta samodzielnie wychowuje córkę, która mierzy się że szkolnymi problemami. Były mąż umywa ręce i nie wykazuje się zainteresowaniem. Dość sporo zmartwień jak na jedną osobę, prawda?

Weronika żeby ratować księgarnie postanawia zorganizować spotkanie autorskie z miejskim poeta. Jak się pewnie domyślacie, bardzo przystojny ten poeta. Czy zdobędzie on serce głównej bohaterki? I o co ciągle chodzi z tym byłym mężem?

No powiem Wam, że mocno mnie ta książka zaskoczyła, szczególnie zakończenie. I to zaskoczyła tak pozytywnie oczywiście. Autorka pokazała mi, że czasem pozory mogą bardzo mylić!

Bo w gruncie rzeczy jest to powieść o trudach życia, o samotności, o relacjach rodzinnych, o walce i nadzieji.
Monika Michalik stworzyła mądrą powieść o silnej bohaterce, a do tego nie bała się poruszyć wielu niełatwych tematów.

Warto przeczytać i przekonać się czy Weronika poradzi sobie ze wszystkimi przeszkodami i czy pozwoli sobie na miłość od nowa... Tutaj nic nie jest oczywiste.

Zaskakująca i przyjemna pozycja, polecam! 💚

To książka tak życiową, że aż trudno w to uwierzyć...

Weronika żeby...

Weronika przejęła księgarnie po dziadku. Był już schorowany i chciał pozbyć się książek. Ona od zawsze kochała to miejsce i nie wyobrażała sobie, aby go zamknąć. Interes szedł słabo mimo to zainwestowała ostatnie oszczędności w odświeżenie lokalu i nowe książki. Każdego dnia stawiała czoło codzienności, zbuntowanej nastolatce i problemom w pracy. By nie dopuścić do bankructwa organizuje spotkanie autorskie z miejskim poetą. Przystojny mężczyzna szybko zdobywa serce kobiety. Z jakimi problemami i wyborami będzie musiała stawić czoła Weronika?

#jesteśgłosemmojegoserca to książka, która zmusza do refleksji, nad życiem, wyborami ale również relacjami z nastolatkami. Chwyta za serce i funduje wzruszenie. A co najważniejsze ta powieść uczy jakich błędów nie popełniać i że warto słuchać i przyglądać się swoim pociechom. Warto rozmawiać i nie bagatelizować problemów w szkole dzieci.

Nie znajdziecie w książce przerysowanej fabuły ani różowych ciasteczek. Autorka poprzez swoich bohaterów pokazuje, że zawsze jest nadzieja na lepsze jutro. Że warto walczyć i się nie poddawać. To bardzo życiowa, utkana z emocji, budująca lektura po którą warto sięgnąć.

📚Recenzja: 109/2023
📚Autor: Monika Michalik - pisarka
📚Tytuł: "Jesteś głosem mojego serca"
📚Wydawnictwo: LUCKY Wydawnictwo
📚Ocena: 8/10

"Wierzę. Nie poddam się. Zawalczę.
Jesteś głosem mojego serca"

Weronika od lat prowadzi księgarnię odziedziczoną w spadku po dziadku. Gdy w pobliskiej galerii handlowej otwiera się sieciówka, obroty w sklepiku Weroniki gwałtownie spadają. Kobieta robi wszystko, by przyciągnąć klientów. Wpada na pomysł urządzenia spotkania z lokalnym poetą, Krzysztofem, który od razu, ze wzajemnością, wpada jej w oko.
Ale księgarnia to nie koniec kłopotów w życiu Weroniki.
Jej córka Antosia nie radzi sobie w szkole, nie jest tolerowana przez rówieśników, opuszcza się w nauce.
W dodatku, były mąż, Artur, nie interesuje się córką i unika spotkań.
Jak młoda kobieta poradzi sobie z problemami?
Kto będzie dla niej największym wsparciem?
Czy wśród wszystkich zmartwień, Weronika znajdzie w końcu czas dla siebie i pomyśli o swoim szczęściu?
"Jesteś głosem mojego serca" to historia o bardzo silnej kobiecie i samotnej matce, Weronice, której życie trochę się pokomplikowało. Bardzo ją podziwiam za to, że mimo przytłaczających ją problemów, szuka rozwiązania i nie poddaje się. Potrafi z podniesioną głową wyjść na prostą, a każde odbicie od dna, sprawia, że staje się silniejsza.
Nasza bohaterka potrzebuje kogoś bliskiego, dlatego decyduje się na romans z poetą. Mi, tak między nami, Krzysztof od pierwszych stron nie przypadł do gustu. Ciesze się, ze sposobu, w jaki Autorka wyprowadziła wątek "Krzysztof-Weronika- Artur", ponieważ takiemu rozkładowi sił kibicowałam.
Autorka pięknie pokazuje siłę matczynej miłości. Weronika stawia dobro swojej córki na pierwszym planie. Chce dla niej jak najlepiej i próbuje na wszystkie sposoby dotrzeć do zbuntowanej nastolatki.
Książkę czyta się szybko, jest napisana lekkim stylem, jednak poruszone w niej problemy skłaniają do przemyśleń. Emocje są tak codzienne i prawdziwe, że łatwo można wejść w skórę bohaterów, by przeżyć historię razem z nimi. A to najbardziej cenię w powieściach obyczajowych.
To było wspaniałe i bardzo udane pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Książka Pani Moniki Michalik podziałała na mnie otulająco jak kocyk, kojąco jak plaster przyklejony na ranę. Pokazała, że mimo trudności, warto cierpliwie poczekać na chwilę, gdy los się odwróci, a każde niepowodzenie możne być podwaliną sukcesu.
Polecam tę powieść, ten promyk słońca w zimowy czas.
Do zaczytania.
Molly📖.

📚Recenzja: 109/2023
📚Autor: Monika Michalik - pisarka
📚Tytuł: "Jesteś głosem mojego serca"
📚Wydawnictwo: LUCKY Wydawnictwo
📚Ocena: 8/10

"Wierzę. Nie poddam się. Zawalczę.
Jesteś głosem mojego serca"

Dziś po krótkiej przerwie przybywam do Was z recenzją książki pt. Jesteś głosem mojego serca. Jest to piękna książka o heroicznej walce z problemami i wyzwaniami, które spadły na jedną kruchą kobietę 😊😊😊

Weronika prowadzi klimatyczną księgarnie odziedziczoną po dziadku. Mimo swego uroku miejsce nie przyciąga już tłumów ponieważ tuż obok powstała pewna sieciówka z książkami. Weronika, mierzy się z samotnym macierzyństwiem, a jej córka zupełnie nie radzi sobie emocjonalnie i ma duże problemy w szkole. Problemy z hejtem że strony kolegów i koleżanek. W dodatku były mąż Artur unika spotkań z córką. Córka marzy aby przenieść się do nowej szkoły... Cierpienie dziewczynki się pogłębia. Czy problemy Antosi uda się rozwiązać? Czy rodzice zauważą wreszcie z jak wielkim problemem mierzy się ich córka? Czy razem staną do walki o Antosię i jej honor?

Problemem do rozwiązania jest także problem księgarenki. By ją ratować kobieta postanawia zaprosić na spotkanie miejskie Krzysztofa lokalnego poetę. Między dwojgiem szybko zaczyna iskrzyć, a mężczyzna szybko kradnie serce kobiety.... I wtedy do walki o Weronikę staje także Artur... Każdy z mężczyzn ma inny sposób na tę walkę... Kto wyjdzie z niej zwycięsko? Czy serce Weroniki zapomniało o byłym mężu? Czy nowa miłość jest w stanie zgasić inne uczucia?

Mnie ten lokalny poeta strasznie irytował, drażnił, był mega bezczelny i kibicowałam eks mężowi 😊😊😊 czy słusznie? Zapraszam do książki.

Polecam 😍😊 Cudowna książka z nutką romansu zarazem bardzo klimatyczna i życiowa 😊😊😊 czytajcie 🦋 ❤️ 🦋

💚 "Jesteś głosem mojego serca" to piękna i wzruszająca powieść.
Życie przynosi nam radość, ale też i łzy o czym przekonuje się Weronika. Kobieta prowadzi rodzinną księgarnię, która niestety w ostatnim czasie nie przynosi żadnych zysków. By nie dopuścić do upadłości swojej spuścizny Weronika organizuje spotkanie z miejscowym poetą, który niespodzianie zawładnie jej sercem. Sen z oczu Weroniki spędzają też kłopoty szkolne jej córki Antosi. Były mąż nie bardzo interesuje się córką i jej problemami. Dlatego też cały ciężar wychowania spada na matkę. Jak Weronika poradzi sobie z przytłaczającymi ją problemami?
Czy nowy znajomy okaże się wsparciem w tych trudnych chwilach?
💚 Ta historia pokazuje, że nasze życiowe wybory nie zawsze są tymi właściwymi.
I to, że czasem warto pójść do przodu nie oglądając się za siebie. Bo to "nowe" może okazać się tym czego najbardziej teraz potrzebujemy.
Główna bohaterka swoją postawą pokazała, że porażkę można przekuć w szczęście.
💚 "Jesteś głosem mojego serca" to historia o życiu, które nie szczędzi ciosów i o nadziei, która trwa pomimo wszystko. Ta powieść zawojowała moje serce. Urzekła mnie historia, zauroczyli bohaterowie, którzy z moich oczu wycisnęli niejedną łzę. Przeczytaj. Warto!!!💚

💚 "Jesteś głosem mojego serca" to piękna i wzruszająca powieść.

• 2.obycz/rom
  • Proza
  • Lektury dorosłości
  • Przeczytane w 2023

Dodaj cytat z książki Jesteś głosem mojego serca