Nielat

Piotr Kościelny Wydawnictwo: Czarna Owca kryminał, sensacja, thriller
Czarna Owca
2024-01-24
2024-01-24

Przede wszystkim caly czas mialem wrazenie kopiuj-wklej. Te same potaci, te same zachowania, te same odzywki. Autor zwyczajnie powielil schemat ze swoich innych ksiazek. Jednoczesnie probowal poruszyc bardzo ciezki temat, lecz zamiast tego skupil sie na sledztwie zamiast na dramacie nastolatka. Tak jakby przeszedl nad tym do porzadku dziennego. I porwal czytelnika ze soba. Tu nie ma szoku, jest obojetnosc. Jedynie zakonczenie moglo wstrzasnac, bo bylo zwyczajnie obrzydliwe.
Kilka zbednych watkow, bohaterowie strasznie jednowymiarowi, jezyk prosty, choc jeszcze nie prostacki, co zdarza sie w tego typu ksiazkach.
Mam silen wrazenie zmarnowanego czasu.

Trudna tematyka.

Trudna tematyka.

Ostatnio po każdej książce Kościelnego muszę od Niego na dłużej odpocząć. Odkąd zaczął pisać więcej o tym, jak okropnie życie obchodzi się z dziećmi i nastolatkami jest to coraz trudniejsza dla mnie lektura. Działa na czytelnika, a chyba o to chodzi. Nie chciałabym , aby takie historie działy się gdziekolwiek naprawdę. Jak zawsze na minus styl-nie widzę progresu, wciąż męczą mnie te proste i krótkie zdania oraz często nienaturalne dialogi.

Mocne, bolesne i wkurzające. Najgorsze jest to, że nie odbiega za wiele od tego co dzieje się często w realu mimo, że na końcu jest napisane o tym, że to fikcja. Niedowierzanie i szok. Działania służb nieakceptowalne pod każdym względem.
Jeśli masz mocne nerwy to polecam w innym wypadku nie sięgaj po tę pozycję.

Jeśli masz mocne nerwy to polecam w innym wypadku nie sięgaj po tę pozycję.

przyznam, że nie spodziewałam się aż tak trudnej i emocjonalnie wymagającej lektury 🔥

książka porusza tematy, o których wolelibyśmy nie myśleć..
a nawet udawać, że nie istnieją w naszej rzeczywistości..

znajdziemy tu naprawdę mocne, odrażające fragmenty obrazujące brutalizm, z którym mierzą się najmłodsi ⚡

w książce najbardziej wstrząsający jest ten realizm opisywanych wydarzeń, nie jesteśmy w stanie wmówić sobie, że to czysty wytwór wyobraźni autora i takie rzeczy nie dzieją się w naszym świecie 🤯

książkę czyta się w błyskawicznym tempie (chodź nie bez oporów),historia wciąga nas w swój wir, przez co trudno jest nam wypuścić książkę z rąk 🌪
to idealna pozycja dla fanów mocnych wrażeń 🔥

książka porusza tematy, o których wolelibyśmy nie myśleć..
a nawet udawać, że nie istnieją w naszej rzeczywistości..

w książce najbardziej wstrząsający jest ten realizm opisywanych...

BARDZO trudna i wstrząsająca książka.
cięzko ją czytać bo porusza tematy o których wolelibyśmy nie wiedzieć.
Niestety to się dzieje na naszych oczach.;-(
Wykorzystywane ,zaniedbane dzieci muszą sobie radzić.
Błądzą i oddają się za pieniądze ,życie ich nie oszczędza. Główny bohater jest przykładem dobrego dziecka ,ale bardzo skrzywdzonego przez los.
wstrząsająca

BARDZO trudna i wstrząsająca książka.
cięzko ją czytać bo porusza tematy o których wolelibyśmy nie wiedzieć.
Niestety to się dzieje na naszych oczach.;-(
Wykorzystywane ,zaniedbane dzieci muszą sobie radzić.
wstrząsająca

Piotr Kościelny - z urodzenia wrocławianin. Prywatnie detektyw i pisarz. Prowadzi własne biuro detektywistyczne na terenie Wrocławia i Głogowa. Autor powieści z pogranicza kryminału, thrillera i sensacji, ceniony przez czytelników za mocne pióro i realizm. Miłośnik zwierząt, posiada trzy koty i psa rasy bokser. Autor 17 książek, wśród których czytelnicy znajdą takie tytuły jak "Wybór", "Nagonka", "Układ", "Decyzja", "Sidła" czy "Zakon".

"Nielat" to jedna z najnowszych książek autora. Powieść ukazała się w styczniu 2024 roku nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Książka należy do gatunku kryminału i liczy sobie 424 strony.

Wrocław, lata dziewięćdziesiąte. Szara rzeczywistość i bieda. Nastoletni Michał musi poświęcić wiele, by przetrwać w otaczającym go świecie.
Policjanci z wydziału zabójstw komendy miejskiej we Wrocławiu prowadzą sprawę zabójstwa znanego aktora. Mężczyzna został znaleziony w melinie w centrum miasta. Komisarz Nawrocki zwany „Chartem” nie ma pojęcia, że będzie to najtrudniejsze śledztwo w jego dotychczasowej karierze. Równocześnie wydział prowadzi śledztwo w sprawie znalezionych zwęglonych zwłok nastolatka.
Co łączy te dwie sprawy? Jaką tajemnicę zabrał do grobu aktor? Co sprawiło, że Michał musiał podjąć najtrudniejszą w życiu decyzję?

Głównymi bohaterami "Nielata" jest grupa wrocławskich śledczych z wydziału zabójstw: komisarz Andrzej Nawrocki zwany Chartem, jego partner aspirant Waldemar Tomczyk "Waldi" oraz czworo gliniarzy pracujących w dwóch mieszanych parach - sierżant Agnieszka "Mrówa" Mrówczyńska, aspirant Grzegorz Kłosek zwany Griszką oraz aspirant Małgorzata "Margo" Konieczna z sierżantem Pawłem Jasicą, ksywka Pablo. Śledczy prowadzą sprawę tajemniczej śmierci znanego aktora. Wkrótce dochodzi kolejna sprawa - grupa dzieci odkrywa zwęglone zwłoki. Ofiara wygląda na nastolatka. Czy te dwie sprawy coś łączy? Co wspólnego z nimi ma historia 11-letniego chłopca, która zaczęła się już cztery lata wcześniej? Czy te wszystkie wątki cokolwiek łączy? Przed śledczymi zapowiada się trudne zadanie...

Pan Kościelny jak zwykle ukazał brutalny świat dzieci i dorosłych. W jego powieściach próżno szukać tylko i wyłącznie szczęśliwych zakończeń. Autor po raz kolejny stworzył mroczny ale jakże prawdziwy świat z bezkompromisowymi postaciami. Ta książka jak i pozostałe autora wciąga i uzależnia. Mimo swoich ponad 400-stronicowych rozmiarów jest to powieść dosłownie na dwa dni. Czyta się ją szybko, wciąga błyskawicznie a główni bohaterowie uzależniają czytelnika od siebie. Po raz kolejny autor stworzył historię dla ludzi o mocnych nerwach - pan Kościelny nie stroni od przemocy i brutalnych opisów, których ofiarami padają najmłodsi. "Nielat" to mocna i wstrząsająca opowieść, która z pewnością spodoba się fanom mocnych historii. Jej zakończenie mocno mnie zaskoczyło i jednocześnie dało ukryty przekaz, że może powstać nowa seria. Oby, bo zapowiada się bardzo ciekawie.

Książkę polecam fanom autora i amatorom brutalnych kryminałów. Jak zwykle mocna pozycja.

Kolejna książka autora, która jest mocna, bolesna i ciężka do przebrnięcia. Poruszane wątki niestety nie są wytworem tylko wyobraźni pana Kościelnego.

Obrzydliwe. Nie dałam rady przebrnąć. Doczytałam do 5 rozdziału i odpadłam.
Książka nie ma ani wdzieku, ani pomysłu ani poczucia humoru. Postacie płaskie. Akcja idiotyczna, Pedofile i alkoholicy, z przewagą pedofili. I nic więcej.
Mam wrażenie, że ostatnio jak jakiś autor kryminałów nie ma zupełnie żadnego pomysłu na opowieść to wrzuca do książki kilku pedofilii, bo ten temat jakoś teraz jest strasznie na topie w kryminałach. Szczególnie tych słabych.

Mniej więcej połowa tekstu (do 5 rozdziału ) to pamiętnik dziecka wykorzystywanego seksualnie. Napisany płasko i idiotycznie. W tle jakaś akcja policyjna, ale postacie koślawe; i wszystko takie obrzydliwe.

Obrzydliwe. Nie dałam rady przebrnąć. Doczytałam do 5 rozdziału i odpadłam.

Nie dałam rady skończyć książki. Potencjał z samego początku został zmarnowany. Szkoda.

• Przeczytane 2024