Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei

Okładka książki Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei Katarzyna Kasia, Grzegorz Markowski
Okładka książki Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei
Katarzyna KasiaGrzegorz Markowski Wydawnictwo: Znak publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Znak
2023-10-09
2023-10-09

Okładka książki Znak nr 825 (2) / 2024 Michał Cichy, Diana Dąbrowska, Ivan Davydenko, Wojciech Engelking, Kamil Fejfer, Olga Gitkiewicz, Katarzyna Kasia, Karol Kleczka, Piotr Kosiewski, Dominika Kozłowska, Małgorzata Lebda, Anna Mateja, Lech M. Nijakowski, Janusz Poniewierski, Katarzyna Prot-Klinger, Ishbel Szatrawska, Ola Szmida, Joanna Tokarska-Bakir, Redakcja Miesięcznika ZNAK, Bogdan de Barbaro
Znak nr 825 (2... Michał Cichy, Diana...

Nie czytałem, ale słuchałem w formie audio, zdecydowanie warto

Nie czytałem, ale słuchałem w formie audio, zdecydowanie warto

„Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei” to w mojej ocenie książka dobra na dzisiejszy dzień i nie tylko. Polsce życzyć trzeba odwagi, trzeba życzyć przyszłości i niepodległości. Śmiechu, spokoju, bogactwa i - a może przede wszystkim - szacunku. Tego właśnie życzą rozmówcy/współautorzy tej książki. Podkreślają oni nie tylko potrzebę politycznych zmian, ale też potrzebę krytycznej oceny stanu środowiska czy nas samych, naszego podejścia do świata i ludzi.

Na pewno nie znajdą tu miejsca osoby z drugiej strony politycznej przepychanki, bo krytyka przemijającej już władzy widoczna jest na każdej stronie. Ale argumenty są zdroworozsądkowe, poparte faktami z którymi nie sposób dyskutować. Zaproszeni do rozmowy zostali m.in. Jurek Owsiak, Agnieszka Holand i Dorota Masłowska. Ważne słowa padają z ust prof. Szymona Malinowskiego, dr Jarosława Kuisza, prof. Andrzeja Ledera i prof. Joanny Tyrowicz.

Warto przeczytać „Siedem życzeń”, warto dyskutować na własnych, małych polach z najbliższymi. Warto mieć świadomość co dzieje się nie tylko z naszym krajem. Serdecznie polecam każdemu.

Na pewno znalazłem odpowiedź na pytanie dlaczego my Polacy jesteśmy ponurakami zdolnymi do pięknych czynów. Dobrze wyjaśnione w jakim miejscu (historii) się znajdujemy. Ponadto, dziś żyjemy w takim chaosie, że dzięki tym 7 spojrzeniom można dobrze nastroić własną psychikę i upewnić w swoim quo vadis.
Polecam też audiobook! Lubię jak z opowiadania emanuje pasja – w sensie namiętności – tutaj patrz: Jurek Owsiak (szczególnie),Jarosław Kuisz, ale też Dorota Masłowska ujawnia swój niebanalny koloryt.

Polecam też audiobook! Lubię jak z opowiadania emanuje pasja – w sensie...

Siedem życzeń, siedem rozmów.
Nie ma co dużo pisać, po prostu trzeba przeczytać. Uważam, że warto.
Moja ulubiona to ta z Dorotą Masłowską o śmiechu. Dorota Masłowska ze swoją twórczością do mnie nie trafia i nie rozumiem jej fenomenu, ale w wywiadach jawi się jako bardzo wrażliwa i inteligentna osoba.
Jedna z rozmów pomogła mi zrozumieć dlaczego samospalenie jednego człowieka na znak protestu przeciwko polityce Pis nie odbiło się w społeczeństwie szerokim echem i ostatecznie nic nie przyniosło poza rozpaczą dla jego bliskich.
Niezwykle ciekawa jest też rozmowa z Prof.Joanną Tyrowicz, ekonomistką. Dużo rozjaśnia.
Ku refleksji.
Warto też sięgnąć po inne rzeczy, które tworzy pani Katarzyna Kasia, choćby jej podkasty. Cudownie się jej słucha.

Siedem życzeń, siedem rozmów.
Nie ma co dużo pisać, po prostu trzeba przeczytać. Uważam, że warto.
Jedna z rozmów pomogła mi zrozumieć dlaczego samospalenie jednego...

Ciekawe punkty widzenia i wnioski. Polecam

Ciekawe punkty widzenia i wnioski. Polecam

Wspaniałe wywiady z niezwykłymi osobami. Jestem oczarowana tą książką.

Wspaniałe wywiady z niezwykłymi osobami. Jestem oczarowana tą książką.

• Wypożyczone komuś
  • Filozofia i Polityka