Księga Cierpienia

MATEUSZ ROZYNEK Wydawnictwo: Kaladirion fantasy, science fiction
Kaladirion
2023-02-14
2023-02-14

Arcydzieło! Uważam, że tę książkę powinien przeczytać każdy kto zmaga się z depresją. Autor w niesamowity sposób ujął ten problem. Powiesć przedstawia życie jako nieustanną walkę z własnymi demonami i problemami. A co jesli smierć nie da ukojenia? Co jesli po smierci nadal będziemy zmuszeni do walki? Dla mnie ta książka jest wyjątkowa i niecierpliwie czekam na dalesze losy tej historii.

Świetna książka mająca bardzo duży potencjał na dalszy rozwój. Historia wciągnęła mnie bardzo szybko. Temat, który porusza może nie jest zbyt optymistyczny, ale w dzisiejszym świecie samobójstwo zwłaszcza wśród ludzi młodych jest tematem dość znanym. Książka może jest momentami przygnębiająca, ale pozwala też na chwilę refleksji, poprzez ukazane wątki psychologiczne wczucie się w "skórę" głównej bohaterki. Najbardziej zaskakujący i fascynujący jest jednak wątek fantastyczny. To on trzyma główne napięcie książki. Autor świetnie to sobie wymyślił. Jeśli ta historia ma mieć aż 20 tomów jak sobie założył, to jestem pod ogromnym wrażeniem i czekam niecierpliwie na ciąg dalszy.
Moim zdaniem jest to bardzo udany debiut literacki. Mam nadzieję, że z każdym kolejnym tomem styl pisania będzie tylko lepszy.

Książka od kilku miesięcy kusiła mnie dobrymi recenzjami, a gdy ją przeczytałam to przepadłam bez reszty. Mimo, że historia jest bardzo przygnębiająca to płynie się przez nią z ogromnym zaciekawieniem. Jesli to jest debiut to z niecierpliwoscią będę wyczekiwać kolejnych publikacji autora.

Pierwszą myśl jaką mam - czy będzie kontynuacja? Dlaczego? Ano dlatego, że historiajest bardzo wciągająca. Dla fanów fantstyki, fantasy, psychologii i umieszczania w fabule historycznych i naukowych faktów, jest to idealna pozycja. W Księdze mam to wszystko w jednym.
Dwa tak różne wątki, każdy wciągający i rozwijający się bardzo emocjonalnie.
Druga sprawa to styl - wg mnie trochę nierówny. W niektórych rozdziałach emocjonalną część danego wątku czy sceny jest świetnie rozwinięta. Można wczuć się w panującą atmosferę. W szczególności w częściach monologu wew. Wiktorii. Niestety w pozostałych częściach sceny opisane są zbyt powierzchownie, dialogi nie są umiejscowione w otoczeniu i atmosferze.
Trzecia sprawa to zbyt szybkie przejścia pomiędzy wątkami i zwroty akcji. Brakuje trochę tej części narracyjnej.
Generalnie to dobra książka, lepsza historia niż jej poziom literacki. Ale każdy początek jest trudny. Czekam z niecierpliwością na kolejne tomy. I wierzę, że historia, która będzie opowiedziana powiedzie autora w sposób, który nada jej literackiego szyku. Jest tam duży potencjał, i to sobie bardzo cenię.

Dwa tak różne wątki, każdy wciągający i rozwijający się bardzo emocjonalnie.
Druga sprawa to styl - wg mnie...

Zakochałam się!!! Książkę przeczytałam niedawno i pokochałam ją całym sercem. Ciężka, przepełniona smutkiem, ale potrzebna historia. Zakończenie świetne!!! Czekam na kolejne tomy.

Książka poruszająca. Podczas czytania były naprawdę ciężkie momenty, przez które miałem ciężko przebrnąć, ale motywacją była chęć poznania dalszych losów bohaterów. Moim zdaniem solidne 10/10. Polecam każdemu. <3

Jestem już jakiś czas po przeczytaniu, a ciągle o niej myślę dała mi bardzo dużo emocji ,ja ją nie czytałam ja ją połknęłam. Jest tak dobrze napisana , lekko, nie przynudza, a przecież temat dość trudny. Tak mało się o niej mówi , a szkoda . Czekam na dalszy ciąg

Mam nadzieję, że jest to początek serii,bo zafascynował mnie wątek matki jednego z głównych bohaterów i chętnie poznam jego kontynuację.

Kiedy usłyszałam, że autor chcę stworzyć 20-tomową historię pomyślałam, że to szaleństwo, które nie ma racji bytu. Oj jak bardzo się myliłam. Początek był dla mnie trochę zbyt przygnębiający, ale z każdym rozdziałem chciałam więcej, aż do zakończenia, które kupiło mnie zupełnie. Muszę przyznać, że fajnie autor sobie to wszystko wymyślił. Początkowo chciałam ocenić książkę na siedem, ale stwierdziłam, że za udany debiut dam maksa. Polecam

Polecam ta cudowna książkę czytam od 2 dni i strasznie mnie wciągnęła. To poruszająca opowieść o walce z nałogiem i bólu, pełna emocji i wstrząsających momentów, ale jednocześnie dająca nadzieję na siłę ludzkiej woli i lepsze jutro.

• Nowości 2023
  • Nie mam