Złamane Krainy - Tom A - Księga Trzecia - Utracony Świat

Okładka książki Złamane Krainy - Tom A - Księga Trzecia - Utracony Świat Dominik Kielanowicz
Okładka książki Złamane Krainy - Tom A - Księga Trzecia - Utracony Świat
Dominik Kielanowicz Wydawnictwo: Kielan xD Cykl: Złamane Krainy (tom 3) Seria: Złamane Krainy fantasy, science fiction
Złamane Krainy (tom 3)
Złamane Krainy
Złamane Krainy - Tom A - Księga Trzecia - Utracony Świat
Kielan xD
2021-12-12
2021-12-12
Złamane Krainy Tom A Księga Trzecia III 3 Fantasy Utracony Świat Dominik Kielanowicz Saga

To już moje ostatnie spotkanie z bohaterami z uniwersum Złamanych Krain, tak więc dziś przedstawiam Wam swoje wrażenia z lektury księgi trzeciej pt.: “Utracony świat”.

W tej części bohaterowie przenoszą się do krainy wody znanej jako Aqwartosh. Po chwilowych perypetiach w mieście, lądują oni poza czasem i przestrzenią – dokładnie mówiąc znajdują się nigdzie. Jednak oprócz nich, jest tam jeszcze jedna postać – tajemniczy Charon, który za swoją pomoc, żąda bardzo wysokiej zapłaty…

Dzięki retrospekcjom dowiadujemy się czegoś więcej o bohaterach np. o Layli (wciąż jednak za nią nie przepadam) czy o profesorze Arteriusie, poznanym w poprzednim tomie. Właśnie to z nim najbardziej się utożsamiałam, szczególnie we fragmencie, w którym przygotowywał się do egzaminów na uczelni.

Bardzo podobał mi się motyw dróg ułożonych z ksiąg – część z nich była przeznaczona tylko dla jednego z bohaterów, a tylko jedna była wspólna dla nich wszystkich. Co do wątku miłosnego, to miałam wrażenie, że dopiero w tej części pojawiła się chemia między postaciami.

Księgi należy czytać w kolejności wydania, ponieważ wątki się ze sobą łączą. Jestem bardzo ciekawa następnych przygód Dalyaatha oraz jego przyjaciół. Pozycję tę polecam wszystkim osobom, którym podobały się dwa poprzednie tomy.

Dodaj cytat z książki Złamane Krainy - Tom A - Księga Trzecia - Utracony Świat