Złamane Krainy - Tom O - Księga Druga - Bracia Krwi

Okładka książki Złamane Krainy - Tom O - Księga Druga - Bracia Krwi Dominik Kielanowicz
Okładka książki Złamane Krainy - Tom O - Księga Druga - Bracia Krwi
Dominik Kielanowicz Wydawnictwo: Kielan xD fantasy, science fiction
Kielan xD
2020-07-13
2020-07-13
Złamane Krainy Bracia Krwi Śladami Barda. Tom O Księga Druga

Czytacie fantastykę?

"Bracia krwi" jest to druga księga z serii "Złamane Krainy" napisana przez Dominika Kielanowicza, który dopiero zaczyna przygodę z wydawaniem swoich książek.

Drugi tom jest bezpośrednią kontynuacją losów Dalayaatha i jego towarzyszy. W momencie gdy kończymy pierwszy tom, w tym samym zaczynamy drugi i bardzo lubię kiedy w ten sposób postępuję autor.

Bardziej szczegółowo poznajemy Amadea Virgo, który jest Legendarnym Bardem oraz jego brata. A także mamy opisanych bardzo rzeczowo innych bohaterów.
Jest nam całkiem zgrabnie wyjaśnione i przypomniane, co działo się w poprzednim tomie, gdzie ci bohaterowie również występowali.
Zdecydowanie wciągnęła mnie historia, gdzie mogliśmy poznać bardziej charaktery postaci i ich samych lepiej mogliśmy poznać i utożsamić się z nimi, w pierwszym tomie miałam z tym problem, ponieważ bohaterowie byli nijacy, w tym tomie autor skupił się bardziej na postaciach i mogliśmy ich lepiej poznać.
Jednym z głównych wątków tego tomu jest to wojna, która trwa pomiędzy światami i ginie mnóstwo istot. I ten motyw był fajnie poprowadzony, jednak liczyłam na więcej szczegół i że to będzie takie bardziej krwawe i mięsiste.

Te tom podobał mi się bardziej niż poprzednia część, jednak nadal męczyłam okropnie tę książkę. Mimo że w książce działo się dużo, miałam wrażenie, że książka nie idzie do przodu. Czcionka jak i font mi odpowiadał, więc wina leży gdzieś w książce. Choć przyznam, że nie mam pojęcia czemu szla mi tak opornie.
Ogromnym plusem jest to, że ten tom zawiera w sobie przypisy, wyjaśniające pewne określenia użyte w powieści, czego nie było w księdze pierwszej. I według mnie to bardzo ułatwiło mi czytanie tej pozycji.
Ta książka podobnie jak pierwszy tom jest mocno fantastyczna oprócz wymyślonej Krajny mamy tu elfy itp. które odgrywają ogromną rolę w całej historii.
Książkę tą mogę polecić fanom tego gatunku i tym którym podobała się poprzednia część. Jednak mnie ona nie zachwyciła. I nie dlatego że jest zła, bo taka nie jest.
Ten tom jest dopiero 2 tomem, autor przewidział wielotomową serię, jednak na razie nie zamierzam jej kontynuować pomimo tego, że posiadam u siebie tom 3.

Za egzemplarz dziękuję autorowi, bo dzięki jego uprzejmości poznałam jego twórczość i mimo że mi się to nie podobało aż tak, polecam wam samemu zapoznać się z losami Dalyaatha.

Czytacie fantastykę?

"Bracia krwi" jest to druga księga z serii "Złamane Krainy", która jest kontynuacją losów Dalayaatha i jego towarzyszy. Jeśli nie czytaliście pierwszej księgi to nic nie szkodzi, bo na pewno w tej będziecie mogli szybko się odnaleźć.
Kompletnie wciągnęła mnie historia Demetro, gdzie mogliśmy poznać jego charakter, zobaczyć jak uczy się magii, chociaż jak każdy ma chwilę zwątpienia.
W książce jest również opisana straszna wojna, która trwa pomiędzy światami i ginie mnóstwo istot.
Nie chce Wam zdradzać zbyt dużo ale mogę śmiało napisać, że druga księga bardziej mi się podobała.
Historia jest wciągająca i przyjemnie się czyta dalsze losy bohaterów.

Kompletnie wciągnęła mnie historia Demetro, gdzie...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Ostatnio przybliżyłam Wam moje wrażenia z lektury książki pt.: “Śladami barda” autorstwa Dominika Kielanowicza. Jako, że na rynku wydawniczym obecnie znajdują się trzy powieści z uniwersum Złamanych Krain, dziś chciałabym Wam opowiedzieć o księdze drugiej pt.: “Bracia krwi”.

Wydarzenia w kolejnej części rozpoczynają się dokładnie w tym miejscu, w którym zakończył się pierwszy tom. Tym razem głównymi bohaterami są Amadeo oraz jego bliźniak - Demetrio. Jeden jest bardem, drugi zaś szkoli się w sztukach magicznych.

Muszę przyznać, iż historie obu braci mnie zaciekawiły, jednakże bardziej podobała mi się opowieść Demetria. Podziwiałam go przede wszystkim za jego upór i cierpliwość, kiedy starał się zostać uczniem jednego z magów. Za to na prawdę współczułam Amadeo tego, co musiał przeżyć przez kolor swoich włosów.

Warto wspomnieć, że w lekturze tej opisane zostały również dalsze losy Dalyaatha i jego przyjaciół. Są to takie swoiste przerywniki głównego wątku. Szczególnie interesowało mnie to, co się stało z Jankiem i Brunem, którzy są moimi ulubionymi bohaterami.

“Bracia krwi” podobali mi się znacznie bardziej od pierwszej części i już nie mogę się doczekać, aż zacznę czytać “Utracony świat” - trzecią pozycję cyklu. Dodatkowo opisywany tom zawiera w sobie przypisy, wyjaśniające pewne określenia użyte w powieści, czego nie było w księdze pierwszej. Książkę tą polecam wszystkim fanom gatunku i oczywiście tym którym podobała się poprzednia część.

Dodaj cytat z książki Złamane Krainy - Tom O - Księga Druga - Bracia Krwi