Slammed

2022-08-10
2014-04-23
2012-01-05
miłość przeprowadzka

Nie sądze, że jest to najlepsza książka od Colleen Hoover, lecz mimo to podobała mi się

"Slammed", czyli książka, która mogła być świetna, a okazała się przeciętna.

Choć do tej pory bardzo lubiłam twórczość Colleen Hoover, po lekturze tej książki zaczęłam się zastanawiać czy przypadkiem nie dorosłam. To, co do tej pory zachwycało mnie w twórczości autorki, to przede wszystkim umiejętność przeplatania trudnych wątków z lżejszymi elementami fabuły. Zawsze świetnie jej to wychodziło - balans emocji, który potrafiła odnaleźć po to, by czytelnik mógł daną historię przeżyć z różnych perspektyw. Tym razem nie zdało to jednak egzaminu. Wątek choroby nowotworowej został potraktowany po macoszemu, podobnie z resztą jak trauma związana z utratą rodzica i opieka nad młodszym rodzeństwem w obliczu tragedii.

Bohaterowie w tej książce również nie zachwycają. Pisząc to, zdaję sobie sprawę z tego, że tak naprawdę nic o nich nie wiem. Nie zapamiętałam nic, co pozwoliłoby mi ich w jakikolwiek sposób scharakteryzować. Główna bohaterka Layken sprawia wrażenie typowej nastolatki, która jest dla mnie totalnie nijaka. Niczym mi nie imponuje, niczego w niej nie podziwiam. Nawet mnie nie irytuje, bo jest mi po prostu obojętna.
A główny bohater Will? On też nie ma w sobie nic, na co zwróciłabym uwagę. Wiem, że interesuje się poezją i pisze wiersze, które z resztą są elementem fabuły i są w nią wplecione, ale nie są dość dobre, by zawiesić na nich oko.

Choć historia ma potencjał, to nie został on w pełni wykorzystany. Książka jest pełna schematów i nie musiałam nawet czytać jej do końca, żeby wiedzieć co będzie dalej. Związek głównych bohaterów pojawia się totalnie znikąd, ale też donikąd nie prowadzi. Złoszczą się na siebie, a potem dochodzą do porozumienia. Unikają się po to, by za chwilę okazywać sobie wsparcie i znowu łapać kontakt. Nie dość, że oni sami są nudni i przewidywalni, to ich związek jest dokładnie taki sam.

Czułam zawód czytając tę książkę, bo przypominała mi przeciętne Wattpadowe opowiadanie, które w ogóle mnie nie wciąga. Biorąc pod uwagę, że nie lubię porzucać serii niedokończonych, czeka mnie jeszcze spotkanie z dwiema kolejnymi częściami, które mam nadzieję, że będę bardziej interesujące.

"Slammed", czyli książka, która mogła być świetna, a okazała się przeciętna.

Jak się dotrze do 4 rozdziału, to reszta jest już przyjemnością. Momenty smutne są idealnie przeplecione z tymi szczęśliwi. Czytelnik nie jest pozostawiony z żadnych niedokończonym, lub nieoczywistym wątkiem. Jedynie opisy głównej bohaterki są takie, jakby była "pick me", a ostatecznie na szczęście się tak nie zachowuje. Ogólnie git.

Lekka i przyjemna książka, fajny zwrot akcji już na samym początku. Interesująca, polecam.

Sądzę że książka była bardzo prosta, mimo że tematy w niej poruszane nie były łatwe. Wywołała dużo emocji i wciągnęłam ją w jeden dzień tak naprawdę. Umieszczone w niej wiersze dodały jej dozy nietypowości. Polecam na luźny wieczór.

~ @colleenhoover to pisarka przez którą co chwilę płacze 💁‍♀️ znów to zrobiła.
Slammed to historia niezwykle poruszająca, nie tylko miłosna jej strona porusza . Sytuację przez które muszą przejść bohaterowie są delikatne ,i niezwykle bolesne a czytając to czytelnik czuje się jakby ich znał.

~ @colleenhoover to pisarka przez którą co chwilę płacze 💁‍♀️ znów to zrobiła.

Cudownie się czyta, przeczytane w 2 dni. Ciężko było się odkleić do domowych obowiązków gdy tu takie emocje

Książka bardzo poprawna ale nie urzekła mnie jak innych.

Książka bardzo poprawna ale nie urzekła mnie jak innych.

Książkę czytało się przyjemnie, pomimo poruszanych tematów i przedstawionych sytuacji życiowych bohaterów. Najbardziej podobały mi się zamieszone tam wiersze :)

Książka od której ciężko się oderwać. Autorka jak zwykle mnie nie zawiodła :)

Książka od której ciężko się oderwać. Autorka jak zwykle mnie nie zawiodła :)

• Colleen Hoover