Tak krucho...

Tammara Webber Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Kontury Serca (tom 2) literatura piękna
Breakable
Breakable
Kontury Serca (tom 2)
literatura piękna
Ewa Bobocińska

,, Był samotny i zagubiony.
Wtedy pojawiła się ona ...
Ich przyszłość jest niepewna,
Ale w życiu nie ma nic pewnego. "

Książka zapadająca w pamięć, pełna uczuć. Niesamowita ❤️
Mogę szczerze powiedzieć, że wywarła mega wrażenie, uwielbiam 🥰❤️

Kolejna część "Tak blisko" która powiem szczerze nie jest zła. Po ochłonięciu (czyt. kilka dni po przeczytaniu i przejściu fazy kaca książkowego) mogę śmiało ocenić książkę. Po opisie myślałam ze będzie to jakaś kontynuacja przeżyć Londona lecz tu bum małe zaskoczenie. Kolejna myśl rany to może być kiepskie i tandetne, a tu kolejne bum, bo opowiadanie historii ze strony...

Kiedy zabierałam się za tą powieść miałam mieszane uczucia. Poprzednia część bardzo mi się podobała, ale nie wierzyłam, że można opisać tę historię z perspektywy Lucasa tak, żeby to nadal było ciekawe. To kolejny raz, gdy się pomyliłam.

Przede wszystkim Tammara Webber nie opisywała dokładnie tych samych scen, co w poprzedniej części. Lucas/Landon opowiada nam swoją...

Książka w ogóle mnie nie wciągnęła. Totalny chaos. Czytelnik biega po wydarzeniach, które przeżywa głowny bohater jak po schodach, a to w górę a to w dół (dziciak - student). Nie wciągą. Nie odczuwałam dramatu głownego bohatera. Samo zabójstwo matki potraktowane zbyt pobieżnie, niewiele dowiedziałam się z jego opisu. Może gdybym najpierw przeczytała pierwszą część, miałabym...

Opowieść z pierwszego tomu serii pisana z perspektywy Lucasa. Zdecydowanie lepsza niż pierwsza część. Dodatkowo miałam wrażenie, że czytam dwie książki na raz: historię Lucasa z czasów licealnych oraz drugą z czasów college'u. Zazwyczaj drugie tomy są lekko nużące, tutaj mamy przykład tego, że gdy się autor postara to może wyjść z tego coś przyjemnego do czytania.

Z książkami, Tak blisko... i Tak krucho... jest tak, jak z yin i yang. Choć można poznać tylko jedną, to jednak obie tworzą doskonałą, dopełniającą się całość. Miałem wrażenie, że po Morzu spokoju i Hopeless nic już w tej materii nie będzie w stanie mnie zaskoczyć. Stało się inaczej i chwała za to Tammarze Webber, bo to, czego dokonała jest warte każdej ceny.

Szukam...

Polecam :)

Ostatnią rzeczą, jaką ojciec powiedział do Lucasa przed wyjazdem było : "Pod moją nieobecność jesteś jedynym mężczyzną w domu. Opiekuj się mamą " Niestety źli ludzie wtargnęli do domu i w bestialski sposób zabili matkę Lucasa. Chłopak od tamtego czasu nie może przestać się obwiniać za to co się stało. Między nim a ojcem powstała ogromna bariera milczenia oraz wzajemnego...

Musze przyznać, że męką było czytanie tego samego co w tomie pierwszym. Nie poddałam się jedynie z ciekawości historii Landona ale i ona nie porywa.

Poznajemy tą samą historię, ale oczami Lucasa. Niby to samo, a jednak jest treść jest bardzie ciekawa. Lubię poznać odczucia drugiej strony.
W książce dokładniej poznajemy Lucasa i to co przeżył w dzieciństwie. Poznajemy też jego kumpla, o którym będzie trzecia część.

Dyskusje

2 132