Utrata

2013-08-12
Anna Dobrzańska
miłość Anna Dobrzańska sekret choroba New Adult
Inne

Wspaniała książka! Nie jest to najlepsza książka z serii zatraceni ale jest naprawdę warta przeczytania. Książka jest romansem, jednocześnie z przekazem. Miłość między bohaterami była wręcz namacalne, idealne rozpoczęcie całej serii, zdecydowanie zachęca do sięgnięcia po kolejne tomy. Styl pisania autorki jest cudowny, napewno sięgnę po jej inne powieści!

bardzo szybko sie czyta i szybko wciaga. momentami dosyc trudna. przyjemna do czytania ale nie 'ulubiona'

Jest to jednocześnie cudowna jak i jedna z najokropniejszych książek jakie czytałam. Cudowna między innymi dlatego, że jest napisana w fajny sposób, pokazuje piękną historię miłości i przyjaźni dwojga młodych ludzi, których los nie oszczędzał. Przeczytałam ją w zaledwie kilka godzin, co jest dowodem na to, że ciężko jest się od niej oderwać. Więc dlaczego najokropniejsza? Dlatego, że chyba nie było ani jednego rozdziału, przy którego czytaniu nie uroniłam chociażby jednej łzy. Historia bohaterów wzbudza tyle emocji, uczuć oraz wzruszeń, że czyta się ją z zapartym tchem. Każdą chwilę przeżywałam razem z Kiersten i Westonem. Bogu dzięki, że istnieją szczęśliwe zakończenia.
Polecam przeczytać.

Mimo ciężkiego tematu była bajkowa, ale potrzebujemy takich książek, że czasem się udaje.The best była Owieczka i Wilk :-D , dużo się naśmiałam i popłakałam.
Na początku trochę przeszkadzało mi ,że on tak szybko szedł do przodu, ale to właśnie jest przesłanie książki, że jeżeli jesteśmy pewni , idź do przodu, bo to może być twój ostatni dzień. Wes w jednym był cwanym idiotą, najpierw ją rozkochuje w sobie a potem mówi ,że ma się umówić z kimś na randkę no cóż faceci.... nic więcej nie muszę pisać.

Bardzo ciężko mi ocenić tą książkę, nie jest ani dobra ani zła. Wybrałam ją ze względu na to, że nie dawno straciłam bliską mi osobą i chciałam zobaczyć jak taka lektura na mnie wpłynie i tutaj muszę dać plusa. Momentami miałam wrażenie, że autorka idealnie mnie rozumie, główna bohaterka ma podobne myśli do mnie.

Niestety jednak oprócz tego nie byłam zachwycona samą fabułą, tempo w jakim rozwija się relacja, no i zakończenie..... to jest duży minus.

Niestety jednak oprócz tego nie byłam zachwycona samą...

Jak na mnie to wysoka ocena bo już trochę twórczości autorki przerobiłam i cieszę się że wpadła mi w ręce właśnie w pandemie gdzie stres społeczny jest mega odczuwalny a ona mimo wszystko pozytywnie nastraja i pokazuje że nadzieja dla człowieka bardzo ważna i większość z nas przejmuje się czymś mało istotny spoglądając z perspektywy bohatera ktor ma wyrok śmierci praktycznie z datą wykonania i przez 2 dni zaczęłam doceniać bardziej chwilę niżeli skupiać się na celach długoterminowych więc szczerze polecam przeczytać, :)

Książka opowiada o Kiersten, osiemnastoletniej dziewczynie z problemami przeszłości, która wybrała się na studia, gdzie też poznała swojego opiekuna roku - dwudziestojednoletniego przystojnego, odważnego i z pozoru niezwykle rubasznego mężczyznę. Ich drogi krzyżują się już na pierwszych stronach książki. Jednak, czy dadzą radę przejść razem przez problemy, które czekają na ich drodze? Czy będą razem? By się tego dowiedzieć wystarczy sięgnąć właśnie po tę książkę.

Książka New Adult z serii "Zatraceni". Jest to pozycja przy której górują silne emocje i pełne wzruszenie, więc radzę zaopatrzyć się w chusteczki, bo choć ja sama w sobie nie płaczę przy czytaniu książek, to ta była jedną z niewielu, której udało się mnie demonstracyjnie powalić na kolana i doprowadzić do łez.
"Utrata" dostarcza też czytelnikom niezliczoną ilość scen wręcz komicznych, gdzie uśmiech na twarzy jest w pełni gwarantowany. Książka wywołuje silne i skrajne emocje z dwóch przyczyn: poważnej choroby, która ma swoje miejsce w tej książce, jak i przecudownych bohaterów, tu nawet nie chodzi tylko o Kiersten, czy Westona, ale o wszystkich bohaterów tej pozycji. Mój egzemplarz jest zapełniony masą małych karteczek samoprzylepnych w celu zaznaczenia wyjątkowo podobających mi się fragmentów, jednak ostatnie osiemdziesiąt stron książki obyło się bez ani jednej karteczki. Po prostu tam akcja rozkręca się najbardziej, wszystko staje się jasne i przejrzyste, a też właśnie te strony są najbardziej emocjonalne, więc pewnie mało osób było w stanie zaznaczyć tam jakiś fragment.

Autorka postanowiła podzielić tę książkę i prawdopodobnie w ten sposób sprawiła, że emocje silnie towarzyszą nam przy niemalże każdej stronie, a to dzięki temu, że Rachel Van Dyken pisze tą książkę z punktu widzenia Westona jak i Kiersten, każde z nich ma swój rozdział naprzemiennie, choć czasami zdarza się, ze dwa rozdziały pod rząd należą do jednego bohatera. Sposób pisania autorki jest lekki, przyjemny dla oka i dzięki temu łatwiej jest wpasować się w fabułę. Dodatkowo autorka ma poczucie humoru, co zgrabnie wykorzystała też w swojej książce. Na samym końcu można powiedzieć, że Rachel nie opisuje tych emocji (pod względem choroby) z niczego, ponieważ dedykowała ją swojemu wujowi, który został dotknięty nieuleczalną chorobą.

Okładka książki jest prosta, zachowuje najważniejsze informacje, a w dodatku jest dobrze dobrana kolorystycznie, gdyż wszystko jest stonowane. Czarno-białe zdjęcie przystojnego mężczyzny z tytułem i mieniem autorki w kolorze czerwonym. Można by to interpretować na wiele sposobów, więc już sama okładka daje do myślenia i przyciąga wzrok potencjalnego czytelnika.

"Utratę" czyta się bardzo szybko. Jest to lekka książka, w sam raz na odstresowanie się po ciężkim dniu w pracy lub w szkole, ale nic poza tym. Nie wniosła nic do mojego życia i czuję, że szybko o niej zapomnę. Zwykła młodzieżówka z banalną fabułą i przewidywalną końcówką.

Zdecydowanie polecam "Utratę" i nie ważne w jakiej intencji macie zamiar ją czytać, gdyż ta książka i tak zdecydowanie zachęci was do życia. Zapewne spowoduje, że będziecie mieli refleksje nad własnym życiem i nie opuści waszych myśli przez dość długi czas.

czytasz i myślisz no nie .. znów świeża studentka i przystojniak grający w drużynie.. no taa, tylko że Wes pomimo bogactwa niesie za sobą traumę w postaci samobójstwa brata oraz choroby. Kiersten była zagubioną duszą, po ogromnej stracie ale Wes podał rękę, czy Kiersten ją złapie czy utrzyma, czemu Wes wybrał ją, czemu Kiersten jest taka.. piękna historia o tym że czasem koniec jest początkiem, że miłość potrafi uleczyć.

Na półkach: , , , , , ,

Fajna i lekka pozycja. Idelana na lato. Bardzo szybko się ją czyta i można ją skończyć w dosłownie kilka godzin. Jednak mimo to czułam, że troszkę za stara na takie historie. Jest dość przewidywalna i potraktowałam ją jako lekturkę na jeden wieczór, a nie na długie dnie rozmyślania o niej. Może gdybym przeczytała ją kiedy zaczęłam czytać gatunek new adult, to bardziej by mi się spodobała.

Nagle po zamknięciu książki, w mojej głowie pozostała pustka a jednocześnie napływały do niej tysiące myśli.
Często nie zdajemy sobie sprawy jak czas potrafi być cenny. Wydaje nam się, że mamy go nieograniczoną ilość i że nigdy się nie skończy, jednak nie wszystko zawsze układa się tak ja sobie to zaplanujemy. Ludzie chorują, umierają, często pozostawiając zrozpaczonych bliskich, tylko dla tego, że mieli za mało czasu. Ta powieść idealnie obrazuje nam jak coś tak oczywistego jak czas, może być tak cenne, bo przecież wszystko zależy od niego: nasze plany, przyszłość, sukcesy i porażki. Czytałam wiele książek o tematyce choroby, miłości i śmierci – jednak niewiele z nich poruszało mnie tak jak ta. Było w niej coś prawdziwego i prostego. Pogodzenie się ze swoim losem jest czymś niezwykle trudnym, jednak sprzeciwienie się mu wymaga heroicznej odwagi.
Młody chłopak z świetlaną przyszłością i wielkimi możliwościami i dziewczyna niosąca w swoim sercu ogromne poczucie straty i wyrzutów sumienia. Coś ich połączyło pomimo różnic i przeciwności. Bolesne doświadczenie pozwoliły im odnaleźć w sobie bratnie duszę, a także siłę do walki o wspólną przyszłość, siłę w pokonywaniu swoich największych lęków.
Z ręką na sercu przyznaję, że nie jest to powieść, która rozwali naszą psychikę i pozostawi pustkę w sercu na lata. Jest to coś co pochłonęło mnie na kilka godzin, i stopniowo czułam, jak lęki głównej bohaterki znikają. Było to coś lekkiego i świetnie napisanego, lecz jednocześnie trafiało prosto do mojego serca i znalazło w nim miejsce. Więc jeśli macie trochę czasu to sięgnijcie po tą książkę❤️

• New Adult
  • 2015