Pułapka uczuć

W.A.B.
2014-04-23
2014-04-23
Katarzyna Puścian

Młodzieżowa, przystępna powieść przeczytana jednym tchem. Młodzieńcza miłość, problemy rodzinne, zmiany, strata. Nie było zachwytów, ale przyjemnie się czytało. Pojawiło się kilka wrażliwych tematów, które potrafiły wzruszyć. Polecam pozycje zwłaszcza dla nastoletnich czytelników.

Czytam książki Colleen Hoover od pewnego czasu. To moje czwarte spotkanie z twórczością autorki i po raz kolejny jestem zachwycona. To wznowienie debiutanckiej powieści CoHo w nowej odsłonie.

Lyken to osiemnastolatka, która niedawno straciła ojca. Wraz z matką i bratem przeprowadza się z Teksasu do Michigan. Po przyjeździe poznaje sąsiada, Willa. Między tą dwójką od samego początku zaczyna iskrzyć. Jednak na drodze do ich szczęścia staną niespodziewane trudności, które mogą zaważyć na ich życiu.

To kolejna książka Colleen Hoover, która wywołała we mnie wiele emocji. Wydawać by się mogło, że będzie to historia dwójki młodych ludzi, którzy przeżywają swoją pierwszą wielką miłość. Tymczasem autorka serwuje nam niezwykle emocjonalną historię pełną życiowych lekcji. Porusza temat radzenia sobie z żałobą, stawiania czoła problemom czy stratą. To niezwykle emocjonalna historia, która ukazuje prawdziwe życie, ze wszystkimi jego jasnymi, jak i ciemnymi stronami. Daje też coś ważnego - nadzieję.
Kolejny raz odnajduję w książce autorki cząstkę ze swojego życia, a to sprawia, że przeżywam tę historię jeszcze bardziej.
"Slammed" to książka, która potrafi wzruszyć, momentami rozbawić, a także sprawić, że czasem łza zakręci się w oku.
To historia, od której ciężko się oderwać.
Czekam z niecierpliwością na kolejny tom.

Gdy tylko ta pozycja wpadła w moje ręce, to momentalnie przypomniałam sobie moment, w którym po raz pierwszy czytałam Colleen Hoover. Spytacie po co o tym piszę? A dlatego, że tylko raz w życiu płakałam aż tak, że łzy kapały mi na książkę. To było Ugly love. Od tamtej pory absolutnie zakochałam się w twórczości tej pisarki. Layken to 18-letnia dziewczyna, która wraz z mamą i młodszym bratem zmienia miejsce zamieszkania. Jednym z powodów dla którego to robią, niestety jest śmierć ojca rodzeństwa, a co za tym idzie problemy natury ekonomicznej. Gdy po kilku dniach wreszcie docierają do miejsca docelowego, nastolatka poznaje Willa, który mieszka nieopodal. Wydaje się jakby pomiędzy tym dwojgiem niemal od razu coś zaiskrzyło. Przysłowiowe schody zaczynają się dopiero, kiedy na jaw wychodzi, że ów mężczyzna jest nauczycielem w szkole, do której uczęszcza Layken. Kochani nie chcę Wam za dużo zdradzać z fabuły, natomiast jest to książka, jak zresztą na Colleen przystało, niesamowicie nafaszerowana różnej maści emocjami. Są momenty gdzie dosłownie z płaczu przechodzicie w śmiech i odwrotnie. Autorka w tej pozycji dość wyraźnie porusza trudne tematy. Choroba, problemy finansowe, śmierć, czy zmartwienia natury sercowej wcześniej czy później dotkną każdego z nas. Może właśnie dlatego książki tej autorki są tak poruszające? Może są po prostu bliskie naszym sercom? Mnie ta historia absolutnie urzekła i oczywiście pochłonęłam tę książkę w kilka chwil, ale tak już mam z tą autorką. Coś pięknego.

Kolejna fenomenalna książka Collen, która bardzo mi się spodobała. Każda jej historia mocno sprawia mi radość podczas czytania. Każda jest wyjątkowa na swój sposób i ja nie potrafię wybrać.

Tutaj poznajemy Layken, która razem z bratem i z mamą się przeprowadzają po śmierci taty do innego miasta. Tego dnia poznaje Willa. To spotkanie wywróciło życie do góry nogami tej dwójki.

Nie jestem w stanie opisać, ile emocji dała mi ta książka. Na początku miałam wrażenia, że relacja między bohaterami nawiązała się za szybko. Jednak podczas czytania, te myśli zniknęły i pochłonęłam tę książkę w tempie ekspresowym.

Wszyscy bohaterzy w tej książce zostali świetnie wykreowani, prawie każdego polubiłam. Czytajcie tę książkę! Przez nią się płynie!

Znam kilka książek Colleen Hoover, za każdym razem doprowadzają mnie do płaczu, ale dlaczego mnie to dziwi? Osoba, która zadebiutowała tak emocjonalnym tytułem, jak "Slammed" nie może inaczej pisać.
Nie spodziewałam się, że ta książka wyzwoli we mnie tyle łez, bólu - to był istny emocjonalny rollercoaster!

Młodzi, a jednak boleśnie doświadczeni przez los, Layken i Will, poznali się w dniu przeprowadzki dziewczyny do Michigan. Tak łatwo było nawiązać im kontakt, tak szybko rzeczywistość sprowadziła ich na ziemię. Tak nie powinno być... Lake skończyła dopiero 18 lat! Tak młoda dziewczyna powinna mieć u stóp cały świat, a jednak jej dotychczasowe życie sypie się jak domek z kart. Pierwszoosobowa narracja daje nam poczucie intymności, dogłębnie przeżywamy to wszystko razem z niepokorną Layken. Razem z nią próbujemy dalej żyć, tylko jak skoro czasu jest coraz mniej i pędzi on nieubłaganie...

Przepełniona rozczarowaniem i smutkiem fabuła sprawiała, że czułam ucisk w sercu. Znajdziemy tu wątek zakazanej miłości, żałoby, problemów finansowych. Każdy z nich doszczętnie rozszarpywał mnie na kawałki - Colleen Hoover zdecydowanie nie oszczędzała, już i tak zbolałych, serc czytelników. Autorka nie bała się pokazać różnych odcieni miłości, od tej rodzicielskiej, przez romantyczną, po tę niepowtarzalną - pomiędzy rodzeństwem. Nie zabrakło również sytuacji, w których aż uśmiechałam się pod nosem, komiczność niektórych scen była rozbrajająca.

Nie potrafię przejść obojętnie obok książek Colleen Hoover, ale teraz, gdy już poznałam jej debiut, to wiem, że od samego początku była skazana na sukces. Emocje, jakie serwuje czytelnikom, są dosłownie miażdżące, a kaskady łez? Nie da się bez nich!
Spłakałam się, pośmiałam, wzruszałam, czy ktoś potrzebuje lepszej rekomendacji? "Slammed" to tytuł, który na długo zostanie w mojej pamięci, a na samą myśl o losach Lake i Willa mam znowu łzy w oczach...
Teraz z niecierpliwością wyczekuję kolejnego tomu!

Młodzi, a jednak boleśnie doświadczeni przez los, Layken i Will,...

Lake po śmierci ojca wraz z młodszym bratem i matką przeprowadza się do nowego miasta. Na miejscu poznaje nieco starszego od siebie chłopaka Willa. Między tą dwójką pojawia się chemia i rodzi uczucie, wszystko jednak komplikuje się gdy okazuje się, że Will jest nauczycielem w szkole do której zapisała się Lake…

Książka porusza tematy choroby, straty, miłości. Opowiada o relacji dwójki młodych ludzi, ktorzy nie mieli zbyt łatwego życia. Autorka wplotła również poezje co urozmaiciło tekst w odbiorze i zwiększyło dawkę emocji. Ja jednak tą powieścią nieco się rozczarowałam. I choć ksiazkę czyta się naprawdę szybko to jednak ,,Slammed” moim zdaniem nie było udanym debiutem. Fabuła jest nieco odrealniona, a problem głównych bohaterów wręcz wyolbrzymiony.

Myślę że książka ta spodoba się przede wszystkim nastolatkom jednak zachęcam do jej przeczytania by wyrobić sobie własne zdanie na jej temat. ☺️

Książka porusza tematy choroby, straty, miłości. Opowiada o...

✨Książka spodobała mi się i szczerze mogę ją polecić.

Są w niej poruszane ważne tematy takie jak śmierć, rodzina i obowiązki, których nie można się wyprzeć.

Na początku myślałam, że będzie to typowe romansidło i tyle, ale pozytywnie mnie zaskoczyła i momentami poruszyła, śmiałam się, płakałam, denerwowałam i czasami ich przeklinałam.

Rozumiem to, dlaczego nie mogli być razem i nie byłam do końca pewna, jak potoczą się ich losy, mimo że wiedziałam, że są jeszcze 2 tomy.

Nie podoba mi się, tylko że już na samym początku są ogromnie zakochani, zamiast powoli się w sobie zakochiwać✨

✨Książka spodobała mi się i szczerze mogę ją polecić.

Rozumiem to, dlaczego nie mogli być...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Slammed- pierwsza część trylogii o Layken i Willu.

Slamme, to zdecydowanie coś więcej, niż tylko love story. Jest to historia pełna życiowych lekcji, ponoszenia konsekwencji za swoje decyzje, radzenie sobie z bólem po stracie bliskiej osoby i stawiania czoła problemom.

„Wsuwam się do łóżka obok mamy i obejmuję ją ramionami. Odnajduje moją dłoń. Splatamy palce, rozmawiając bez słowa”
To był jeden z tych momentów w książce, gdy nie umiałam opanować łez. Przez wszystkie nieszczęścia jakie przeszła rodzina Layken, ukazuje jednocześnie głęboką relacje rodzinną, która z dnia na dzień może przerodzić się w koszmar. Koszmar straty i złamanego serca.

Aspekt poezji, który został włożony w tę historię przenosi tę książkę na wyższy poziom.

„Milion pięćdziesiąt jeden tysięcy
dwieście minut.
Mniej więcej przez tyle cię kocham,
Przez tyle minut o tobie myślałem,
Przez tyle minut się o ciebie martwiłem,
Przez tyle minut dziękowałem za ciebie Bogu,
Przez tyle minut dziękowałem każdemu bóstwu we
Wszechświecie za ciebie.”

Rozpłynęłam się, gdy tylko przeczytałam słowa Gevina do Eddie, a to nawet nie połowa cytaty, który wam tutaj wkleiłam. Popłakałam się, ponieważ ona tak bardzo na nie zasłużyła. Jak i zasłużyła również mocno na różowe baloniki wypuszczone w niebo w dniu swoich urodzin i na Joela.

Pokochałam tą historie, jak i jej bohaterów. Colleen Hoover znów sprawiła, że wylałam mnóstwo łez, ale tez się przez nie śmiałam. Nie wiem jeszcze, czy jestem gotowa sięgać po drugą część z trylogii. Narazie chyba będę się cieszyć z takiego zakończenia pierwszej części.

Slammed- pierwsza część trylogii o Layken i Willu.

Niby nic specjalnego. Dziewczyna przeprowadza się do innego miasta i poznaje chłopaka. Miłość od pierwszego spotkania. No cóż gdyby to było takie proste...
Niestety okazuje się, że on jest jej nauczycielem i z tego powodu nie mogą się spotykać, lecz to jest trudne, ponieważ mieszkają na przeciwko siebie.
W tej książce nie ma tylko skomplikowanej relacji dwójki osób. Jest również śmierć rodziców, choroba i poezja (slam). Tak poezja to zdecydowanie coś co najbardziej mi się spodobało, gdy czytałam Slammed.
Warto przeczytać, bo to naprawdę dobra książka.

W tej książce nie ma tylko skomplikowanej relacji dwójki osób. Jest...

Miłka Kołakowska | www.mozaikaliteracka.pl
___

Życie lubi dotkliwie krzywdzić. Problemy finansowe, zranione serce, nieuleczalna choroba, czy też śmierć bliskiej osoby – to tylko przykłady brutalnych wyzwań, z jakimi wcześniej lub później musi zmierzyć się człowiek. Każdy ma jakieś trudności, każdy przechodzi w pewnym momencie proces walki z własnymi demonami. Nikt nie jest na to przygotowany, a tym bardziej osoba, która dopiero zmierza w kierunku utartej dorosłości. Ale to właśnie tak młodą dziewczynę doświadcza Colleen Hoover w swojej debiutanckiej powieści SLAMMED, wydanej w nowej odsłonie graficznej.

A przecież ona ma dopiero osiemnaście lat, powinna cieszyć się dziewczęcą beztroską, aktywnie spotykać ze znajomymi i delektować słodyczą pierwszych zauroczeń. A jednak los nie rozpieszcza Layken – niespodziewana strata ojca zmienia właściwie wszystko. Każe zmienić otoczenie i poznać jego – mężczyznę, który zdaje się być jeszcze bardziej poturbowany przez parszywe życie. I czytelnik dowiaduje się o tym z jej własnych wypowiedzi, autorka oddaje bowiem głos młodej bohaterce, pozwalając jej samodzielnie relacjonować kolejne wydarzenia. To właśnie narracja pierwszoosobowa sprawia, że historia przybiera tak sensualny i emocjonalny wydźwięk, z pewnością jest bardzo intymna, odczuwalnie nasączona smutkiem i potrzebą bliskości. Tu nie ma miejsca na pustą przestrzeń, odbiorca mimowolnie wkrada się w skórę Layken, wyczuwa aromat jej wątpliwości, czuje także niewymowny ból związany z utratą ukochanego ojca. Ale dostrzega też coś wyjątkowego – niezwykłą kompozycję dojrzałości i ukrytej głęboko wrażliwości serca, które dostrzegalnie pomagają jej zdefiniować to, co najważniejsze.

Fabuła nieustannie doświadcza bohaterów. Ciężka choroba, nieuchronna śmierć bliskiej osoby, samotność, złamane serce, próba odnalezienia się w nowym środowisku – Colleen Hoover nie szczędzi im bolesnych emocji, wręcz każe mierzyć się z ich agresywnością na oczach wyraźnie zatroskanego czytelnika. Nie ma bowiem wątpliwości, że jest to historia niezwykle poruszająca, uczuciowa i życiowa, niejednokrotnie wywołująca trudne do ujarzmienia łzy. Ale w tym mocno dramatycznym portrecie pojawia się także miłość, a właściwie cała gama miłości – tej romantycznej i niepowtarzalnej, ale też rodzicielskiej, przyjacielskiej oraz tej między rodzeństwem. Autorka nie zapomina także o szczypcie potrzebnej nadziei, zostawiając jej ziarna w zupełnie nieoczekiwanym miejscu. W poezji, idealnie uzupełniającej przekaz fabularny. A przy tym tak niecodziennej, głębokiej i wymagającej świadomej interpretacji.

Doszczętnie zajmująca historia! Naprawdę trudno przygotować się na tak potężną skalę emocji, jaką w swoim debiucie serwuje Colleen Hoover – SLAMMED dotkliwie wgryza się w wyobraźnię, napełniając ją smutkiem i goryczą niesprawiedliwości, odczuwalnie staje się definicją bolesnej straty, narusza czułe struny, niejednokrotnie wywołując przy tym łzy realnego wzruszenia. Ale jednocześnie tworzy esencję różnych odcieni miłości, fascynuje, rozbawia i zaskakuje, finalnie przynosi także kojący smak nadziei. I robi coś nieoczekiwanego – pielęgnuje piękno poezji, która rozczula, wzbogaca i efektownie dopełnia całokształt wrażeń fabularnych. Cudowna, niezapomniana i nadzwyczaj ujmująca książka!

Miłka Kołakowska | www.mozaikaliteracka.pl
___