Przysługa dla Czarnoksiężnika

Okładka książki Przysługa dla Czarnoksiężnika Magdalena Kubasiewicz
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Przysługa dla Czarnoksiężnika
Magdalena Kubasiewicz Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Wilcza Jagoda (tom 2) fantasy, science fiction
Wilcza Jagoda (tom 2)
Sine Qua Non
2022-06-15
2022-06-15

Ciężko się oderwać, bo wciąga na maxa. Świetnie wykreowani bohaterowie. Uwaga na czytanie w podróży, bo ryzykujecie przejechania przystanku 😜

Jeszcze bardziej wciągająca od poprzedniej części, po prostu nie chce się odrywać. Chwała legimi, że jest dostępna jako synchrobook, bo całą poprzednią dobę się przełączałam między wersją audio a ebookiem. Idealny przykład lektury lekkiej, przyjemnej, ale absolutnie nie ogłupiającej. W żadnym momencie dialogi czy decyzje postaci nie wywołują przewracania oczami. A tytułowy Czarnoksiężnik dodał historii jeszcze więcej tajemniczości.

Przesłuchana w audiobooku.
Genialna!
Jagoda jest cudowna i bardzo dobrze mi się słucha jej przygód.

Przesłuchana w audiobooku.
Genialna!
Jagoda jest cudowna i bardzo dobrze mi się słucha jej przygód.

Kolejna część przy której bawiłam się świetnie! Ciekawy świat i kolejne perypetie Wilczej Jagody - przyjemnie się słuchało :)
Sięgam po kolejną część!

Sięgam po kolejną część!

Zdecydowanie lepsza od pierwszej części! Wiele wątków rozwinięto, bohaterowie stali się ciekawsi, a historia nadal pozostaje lekka i przyjemna.

Dalsze losy Jagody są wciągające, powoli odkrywamy historię rodziny Wilczków, a tajemniczy Uczeń Czarnoksiężnika dodaje książce uroku 😏

„Przysługa dla czarnoksiężnika” to drugi tom cyklu Wilcza Jagoda. Jest to kontynuacja fascynujących przygód czarownicy Jagody Wilczek 🔮

W domu tytułowej bohaterki od jakiegoś czasu gości młoda, wścibska i uparta czarownica Sonia, która pod czujnym okiem mentorki wkracza w świat magii. Sonia ma wielki talent jednak przynajmniej tyle samo młodzieńczego buntu, dlatego nie ułatwia Jagodzie życia 🤭

Teraz w życiu czarownic pojawia się również tajemniczy czarnoksiężnik, który przed czymś (lub kimś) ucieka a na kryjówkę wybiera mieszkanie Jagody 😂
Niemagiczną częścią Warszawy wstrząsa fala brutalnych zabójstw ☠️ ofiarami są wiedźmy, ale to na pewno nie powstrzyma bohaterek przed wychodzeniem z domu 😆 Nie pomaga też fakt, że wokoło węszy magiczna policja, a szczególnie stary znajomy Jagody: Mario Olcha (🌿 chyba najbardziej upierdliwa z postaci).

Możemy sobie zadać na koniec pytanie: czy w starciu z mordercą wystarczy Jagodzie jedynie magia klątw? 🤔✨️

Dobrze, że mam Legimi, bo jakbym miała czekać na wysyłkę kolejnego tomu tobym zczezła. Rewelacyjna powieść! Dialogi są doskonałe - wartkie, są cięte riposty, ale nie ma humoru na siłę.
Naprawdę lubię Jagodę. W sumie dawno nie było tak, że lubiłam bohaterkę bez "ale". Poz tym - Mario - świetna postać, Caleb - liczę, że jeszcze się pojawi, babcia Joanna - wielbię!

Książka fajnie rozwija historię rodziny Wilczków oraz intrygi, w które była zamieszana. Mam wrażenie, że finał tej serii może być naprawdę czymś mocnym i szczerze modlę się o to, by się nie zawieść.

Kolejna część przygód Jagody. Tym razem musi się zmierzyć z mordercą czarodziejek oraz spłatą przysługi dla czarnoksiężnika.
I ta część mnie nie zawiodła. Akcja goni akcję poznajemy kolejne rzeczy o przeszłości Jagody i nie tylko. Gorąco polecam.

Lektura lekka, łatwa i przyjemna. Raczej kobieca - babski punkt widzenia, sporo żeńskich postaci.