Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

LubimyCzytać LubimyCzytać
13.06.2022

W tym tygodniu aż 15 nowości ukaże się w księgarniach z pomarańczowym logo lubimyczytać.pl. Naszym patronatem objęliśmy m.in. niepublikowaną dotąd powieść Lucindy Riley, najnowsze dzieło Wojciecha Chmielarza, znajdzie się również coś dla najmłodszych czytelników i czytelniczek.

Książkowe nowości tygodnia. Patronat LC

„Tajemnice Fleat House” Lucinda Riley, tumaczenie: Małgorzata Stefaniuk (wyd. Albatros)

Niepublikowana dotąd powieść Lucindy Riley.

To szczególna pozycja, którą autorka udowodniła, że potrafi wykraczać poza ramy powieści obyczajowej, i zrobiła to w doskonałym stylu.

„Tajemnice Fleat House” to powieść kryminalna i choć nasuwają się przy niej oczywiste skojarzenia z Agathą Christie, z resztą twórczości Lucindy Riley łączy ją sposób splatania aktualnych wydarzeń z przeszłością.

Prywatna szkoła z internatem na angielskiej prowincji.
Podejrzana śmierć jednego z uczniów.
Kolejny zgon osoby związanej ze szkołą, który nie może być przypadkowy.
Zniknięcie małego chłopca.
A wszystko to owiane całunem tajemnicy.

Kiedy w internacie Szkoły Świętego Szczepana umiera jeden ze starszych uczniów, wszystko wskazuje na to, że nie doszło do przestępstwa. Wpływowy ojciec chłopca domaga się jednak wszczęcia śledztwa.

Prowadzenie dochodzenia zostaje powierzone młodej błyskotliwej detektyw Jazz Hunter, która ma za sobą bardzo ciężki rok. Czeka ją trudne zadanie, choćby dlatego, że nie jest w stanie wykrzesać w sobie sympatii dla ofiary. Ale przede wszystkim dlatego, że osoby, z którymi rozmawia, wyraźnie coś przed nią ukrywają. I Jazz czuje, że nie chodzi im tylko o chronienie dobrego imienia szkoły.

Jazz, która musi walczyć z własnymi demonami, zaczyna zdawać sobie sprawę, że czeka ją najbardziej skomplikowane śledztwo w jej karierze. Bo Fleat House skrywa tajemnice tak mroczne, że być może sama nie chciałaby ich odkryć.

„Rytm Harlemu” Colson Whitehead (wyd. Albatros)

Błyskotliwa i trzymająca w napięciu powieść o szemranych interesach, barwnym nowojorskim półświatku i zwyczajnym facecie, który po prostu pragnie szczęścia. A także o problemach rasowych, władzy i burzliwych wczesnych latach 60.

Czołowa kandydatka do Nagrody Pulitzera (autor otrzymałby to wyróżnienie już po raz trzeci!).
Jedna z najlepszych powieści 2021 roku według „New York Timesa” i Baracka Obamy.

Dla swoich klientów i sąsiadów ze Sto Dwudziestej Piątej Ulicy w Harlemie Ray Carney jest uczciwym sprzedawcą niedrogich mebli, prowadzącym przyzwoite życie i dbającym o żonę, która właśnie spodziewa się drugiego dziecka. I nawet jeśli zamożni rodzice Elizabeth nie akceptują ani zięcia, ani jego ciasnego lokum naprzeciw stacji metra, on właśnie tutaj czuje się jak w domu.

Niewiele osób wie, że Ray trzyma sztamę z grupą bandytów i oszustów z przedmieścia. Czasy są trudne, z kasą jest cienko, interes z sofami na raty kręci się raczej niemrawo, więc jeśli jego kuzyn Freddie od czasu do czasu podrzuca mu jakiś pierścionek czy naszyjnik, Ray nie wnika, skąd się wzięły. Zna dyskretnego jubilera, który też nie zadaje pytań.

Wkrótce Freddie dołącza do ekipy, która planuje obrabować luksusowy hotel, a interes Raya ma posłużyć za zasłonę dymną. Napad, jak należało się spodziewać, nie przebiega zgodnie z planem i Ray musi znaleźć nowych klientów. Podejrzanych gliniarzy, bezwzględnych lokalnych gangsterów, przedstawicieli branży porno i wszelkiego rodzaju najgorsze szumowiny z Harlemu – żeby przeżyć, nie może być zbyt wybredny.

Rytm Harlemu to rasowy kryminał i jednocześnie pasjonująca saga rodzinna, powieść społeczna o głębokim przesłaniu i barwny list miłosny do Harlemu – a wszystko to w pieczołowicie odtworzonych realiach Nowego Jorku z początku lat 60. ubiegłego wieku.

„Jej ostatnie wakacje” C.L. Taylor, tłuaczenie: Jacek Żuławnik (wyd. Albatros)

PEŁEN ZWROTÓW AKCJI, TRZYMAJĄCY W NAPIĘCIU, NIEPRZEWIDYWALNY THRILLER AUTORKI TERAZ ZAŚNIESZ. JEDZIESZ NA OBÓZ LEKARZA DUSZY, BY WYZDROWIEĆ. NIE SPODZIEWASZ SIĘ, ŻE UMRZESZ.

Dwa lata temu siostra Fran, Jenna, wyjechała na małą wyspę w pobliżu Malty, na obóz dla osób z problemami psychicznymi, i zaginęła. Dwoje innych uczestników straciło życie w nieszczęśliwym wypadku, a organizator wyjazdu, charyzmatyczny mówca motywacyjny Tom Wade, trafił do więzienia jako człowiek pośrednio odpowiedzialny za ich śmierć. Po wakacjach, które przeistoczyły się w koszmar, pozostało jednak wiele pytań… Teraz okryty niesławą Lekarz Duszy wychodzi na wolność, a jego przedsiębiorcza i apodyktyczna żona Kate usiłuje za wszelką cenę pomóc mu wznowić działalność i odzyskać dawną renomę – oraz pieniądze. Tymczasem bliscy zaginionej Jenny nadal szukają odpowiedzi. Fran, zdeterminowana, by poznać prawdę, zapisuje się pod fałszywym nazwiskiem na pierwszy po dłuższej przerwie organizowany przez Lekarza Duszy wyjazd i staje oko w oko z mężczyzną, który jako jedyny może wiedzieć o losie jej siostry coś więcej. Tylko czy Fran, która szybko zwraca uwagę bezwzględnej Kate, uda się w ogóle przetrwać ten obóz? A może są na nim osoby, które wolą, żeby nikt nigdy nie odkrył, co tak naprawdę stało się z Jenną?

Porywający thriller, pełen intryg. B.A. Paris, autorka „Za zamkniętymi drzwiami” Niepokojąca powieść o gęstej atmosferze. Claire Douglas, autorka „Odwetu” Pasjonująca i znakomicie skonstruowana historia. Louise Jensen, autorka „Surogatki”

„Szachistka z Auschwitz” Gabriella Saab tłumaczenie: Barbara Budzianowska-Budrecka (wyd. HarperCollins)

Wśród potworności KL Auschwitz czternastoletnia dziewczyna podejmuje grę o życie.

Młoda Polka, osadzona w KL Auschwitz jako więzień polityczny, rozgrywa partie szachów, w których stawką jest jej własne życie.

Maria Florkowska jest kochającą córką, zapaloną szachistką, a także nad wiek odważną działaczką ruchu oporu w okupowanej Warszawie. Aresztowana przez gestapo trafia do Auschwitz, gdzie tylko przypadkiem unika losu swojej rodziny. Dostrzegając szachowe umiejętności Marii, sadystyczny zastępca komendanta Karl Fritzsch zmusza ją do rywalizacji, która ma dostarczać rozrywki jemu i strażnikom obozu. Nie ukrywa przy tym, że kiedy znudzi go jej gra, bez wahania ją zastrzeli.

Maria zaprzyjaźnia się z ojcem Maksymilianem Kolbem, który staje się dla niej wzorem i dodaje jej otuchy. Próbuje przezwyciężyć ból i za wszelką cenę przeżyć. Przez straszliwe obozowe lata opiera swoją strategię na trzech zasadach: Żyć. Walczyć. Przetrwać. Chytrze prowokując Fritzscha na oczach jego przełożonego, zamierza doprowadzić do jego upadku – tylko wtedy zdoła uniknąć jego groźby i dożyć chwili, gdy sprawiedliwość dosięgnie zbrodniarza.

Wobec zbliżającego się końca wojny Maria postanawia zrealizować swój plan do końca i stanąć do ostatniej rozgrywki z oprawcą, choć wie, że to oznacza życie lub śmierć, sprawiedliwość lub klęskę. Czy zdoła po raz ostatni stawić czoła Fritzschowi?

„Na jabłonkę!” Anita Stawik - Szablewska (wyd.  Akapit Press)

Jeden z dwóch debiutów polskich pisarek wyróżnionych w konkursie „Genialne Akapity”

Nazywam się Lena, tak jak rzeka w Rosji. Przyszedł taki czas, że wzięłam swoje życie za rogi i rozpoczęłam zupełnie nowe przy mojej babci w równie cudownym, jak oddalonym od cywilizacji zakątku Gór Orlickich. Pech chciał, że moja dość specyficzna rodzina również postanowiła to zrobić.

Całe życie gardziłam książkami, filmami, serialami o ucieczce z wielkiego miasta, od korporacji, z wygasłego związku. Uważałam to za nieciekawe historyjki dla samotnych pań, a tu nagle sama doświadczyłam takich zmian o 180 stopni. Życia na wsi dopiero się uczę, o dziwo dzieje się tu więcej niż w mieście. W tym wszystkim nie pomaga wisząca nade mną niczym fatum tajemnica rodzinna, którą krok po kroku odkrywam. Jak na nieszczęście wszyscy wokół milczą.

Kto mi powie, kim tak naprawdę był mój dziadek? Czy mogę odkryć to sama? Jaki ma z tym związek bezimienny, stary grób znajdujący się w rogu cmentarza?

„Nauczyciel z Getta” Mario Escobar tłumaczenie: Barbara Bardadyn (wyd.  Wydawnictwo Kobiece)

Warszawa, 1939 roku
Agnieszka Ignaciuk z synem Henrykiem na krótko przed wybuchem II wojny światowej szuka schronienia. Oboje trafiają do sierocińca, gdzie poznają Janusza Korczaka. Agnieszka zostaje opiekunką dzieci. Towarzyszy nauczycielowi w codziennej pracy.

Rozpoczyna się redukcja getta warszawskiego. Naziści zamierzają się pozbyć ponad pół miliona jego mieszkańców. Janusz Korczak wraz z Agnieszką do ostatniej chwili próbuje znaleźć ocalenie dla wychowanków domu sierot.

„Nauczyciel z getta” to świadectwo heroizmu człowieka, który jako lekarz, pedagog i pisarz w pełni poświęcił się dzieciom. Do końca był wierny swojemu powołaniu i stał się symbolem męczeńskiej śmierci bezbronnych ofiar Holocaustu.

Mario Escobar po mistrzowsku łączy fikcję z faktami historycznymi, wprowadzając czytelnika w tragiczną sytuację polskich Żydów walczących o przetrwanie w warszawskim getcie.

„Przysługa dla Czarnoksiężnika” Magdalena Kubasiewicz (wyd. Sine Qua Non)

Wścibska uczennica, Uczeń Czarnoksiężnika na progu i morderstwa na warszawskich ulicach – to sporo problemów jak na jedną wiedźmę.

W domu Jagody Wilczek już od jakiegoś czasu zamieszkuje Sonia, czarownica mający wielki talent zarówno do rzucania klątw, jak i do pakowania się w tarapaty. Teraz w gościnę przybywa jeszcze czarnoksiężnik, któremu bardzo zależy, by ukryć się przed światem – zwłaszcza magiczną policją. Co to ma wspólnego z brutalnymi zabójstwami wiedźm, które giną w niemagicznej części Warszawy? Kto kręci się wokół mieszkania Jagody? I czy w starciu z mordercą wystarczy magia klątw?

„Niedoskonali” Jolanta Kosowska (wyd.  Zaczytani)

Gdy o wschodzie słońca budzi się nadzieja, spróbuj ją zatrzymać na dłużej...

Są takie miejsca, które mają w sobie trudną do wytłumaczenia magię. Miejsca, które potrafią uleczyć nawet najbardziej zranione dusze… Dla Majki, Davida, Camili i Brunona takim miejscem staje się knajpa z muzyką fado w jednej z biednych dzielnic Lizbony. To właśnie tutaj krzyżują się ich ścieżki, gdy każde z nich próbuje uciec od bolesnych wspomnień i poszukać nowego sposobu na życie. Nie wiedzą jeszcze, że przyjaźń, która niespodziewanie pojawi się między nimi, stanie się najlepszym remedium na powracające traumy.

W tle Lizbona, o jakiej nie pisze się w przewodnikach. Tajemnicza, mroczna i niepokojąca, z ukrytymi w jej krętych uliczkach prawdziwymi ludzkimi historiami.

„Bazyl i Licho” Marta KisielMarcin Minor (wyd. Miętówka)

Licho i Bazyl, ukochani bohaterowie dzieci (dorosłych też), powracają w cyklu opowiadań pełnych humoru, słowiańskich stworów oraz najpyszniejszych słodyczy.

Czy w lesie na wiosnę rosną kapsle i patyczki?

Jakie kolory ma nuda?

Czy świat kończy się na jedzeniu?

Czym gra się na nerwach?

Kiedy jest najlepsze błoto?

Czy czort się liczy?

Jak się robi mniej?

No i przede wszystkim: Jak Zrobić Święta (Żeby Wyszło, Alleluja)?

„Córeńki” Magdalena Szydeł (wyd. Wydawnictwo Dolnośląskie)

Każde miasto skrywa jakieś zbrodnie. Do czasu.

Tuż przed Bożym Narodzeniem znikają bez śladu dwie aktorki warszawskiego teatru. Ciało jednej z nich zostaje wkrótce znalezione w parku Szczęśliwickim. Zaniepokojony dyrektor, będąc pod wrażeniem umiejętności śledczych Alicji Ruckiej, prosi ją o pomoc. W zamian oferuje informacje, których Rucka poszukuje. Zaintrygowana dziennikarka opuszcza przysypany śniegiem Poznań i wkracza w artystyczny światek stolicy, w którym namiętności są silne, ambicje wygórowane, a motywacje nieczyste. Czy Ruckiej uda się na czas rozpoznać, co jest teatralną fikcją, a co prawdziwą rozgrywką?

Córeńki to drugi tom serii ZŁE MIASTA. Alicja Rucka powraca, a wraz z nią kobiece spojrzenie na zbrodnie i nasze najgłębsze lęki.

„Dziewczyna z sierocińca” Joanna Parasiewicz (wyd. MANDO)

Trudne dzieciństwo to dopiero początek. Co zrobi, gdy zazdrość o nią przerodzi się w szaleństwo?

Ernestine August trafia w czasie wojny do polskiego sierocińca. Podobnie jak inne dzieci walczy o przetrwanie, choć jej sytuacja okazuje się trudniejsza. Jest Niemką, a zatem jest inna. Gorsza. Zakonnicom trudno zapanować nad dorastającymi sierotami i coraz częściej dochodzi między nimi do aktów przemocy.

Po wojnie dziewczynę adoptuje polska lekarka. Przeprowadzka do Warszawy jest jak spełnienie najpiękniejszego snu. Szkoda tylko, że ta sielanka będzie trwała krótko. Mroczna historia z dzieciństwa odżyje na nowo z jeszcze większą siłą.

Joanna Parasiewicz snuje przejmującą opowieść o wyobcowaniu, najmroczniejszych otchłaniach ludzkiej duszy i cierpieniu, na które nikt nie zasługuje.

„Osobni” Katarzyna Franus (wyd. Czarna owca)

NA KAŻDEGO CZEKA JEGO GÓRA

Mateusz, dyrektor handlowy międzynarodowej korporacji, wiedzie w Warszawie hulaszcze życie niemłodego już singla i unika bliskich relacji.

Tymek, osierocony chłopiec z górskiej wioski, marzy o starcie w lokalnym półmaratonie, ale organizatorzy się nie zgadzają, bo ma tylko dziesięć lat i brakuje mu opiekuna.

Kinga, biegaczka amatorka, do tej pory sprawna i silna – teraz jednak przerażona zbliżającą się menopauzą – ucieka z miasta, by w beskidzkiej ciszy odzyskać spokój.

Czy przypadkowe spotkanie z dala od miejskiego zgiełku i pośpiechu odmieni życie tej trójki?

Osobni wzruszają i dowodzą, że czasami warto się zatrzymać, żeby sprawdzić, czy po drugiej stronie lęku czeka szczęście.

„Ten dziwny wiek” Kiley Reid (wyd. Wydawnictwo Poznańskie)

Uderzający i zaskakujący debiut. Nowy, pełen radości i ironii głos w świecie literatury — „Ten dziwny wiek” Kiley Reid to książka, którą czyta się na raz: otwierająca oczy opowieść o przynależności, kolorze skóry i przywilejach. Historia młodej, czarnej opiekunki do dzieci, jej pracodawczyni o nazbyt dobrych intencjach oraz zaskakującego spotkania, które może zniszczyć kruchy zamek zbudowany na uśmiechach i miłych gestach.

Alix Chamberlain to kobieta, która dostaje to, czego chce. Zarabia na życie dzięki wielkiej marce zbudowanej na swojej pewności siebie i pokazuje innym kobietom, jak robić to samo. Jest zszokowana, gdy pewnego wieczoru opiekunka Emira Tucker, którą poprosiła o pilne zajęcie się dzieckiem, staje się ofiarą okropnych pomówień. Ochroniarz ekskluzywnego supermarketu, widząc młodą, czarną kobietę z białym dzieckiem, oskarża Emirę o porwanie dwuletniej Briar. Zbiera się mały tłum, jeden z klientów sklepu wszystko filmuje. Emira jest wściekła i upokorzona. Za to Alix postanawia wszystko naprawić.

Emira nie wie, dokąd zmierza w życiu, jest spłukana i nieufna wobec chęci pomocy Alix. W wieku dwudziestu pięciu lat traci ubezpieczenie zdrowotne i nie ma pojęcia, co zrobić dalej. Kiedy nagranie Emiry przywołuje kogoś z przeszłości Alix, obie kobiety trafiają na kolizyjny kurs, który zmieni wszystko, co wiedzą o swoim wnętrzu i o sobie nawzajem.

Z wielką empatią i przeszywającym komentarzem społecznym „Ten dziwny wiek” bada lepkość relacji transakcyjnych, pokazuje, co to znaczy tworzyć rodzinę, a także przedstawia skomplikowaną rzeczywistość bycia dorosłym. To debiut na nasze czasy!

„Długa a noc” Wojciech Chmielarz (wyd. Marginesy)

Długa jesienna noc w Warszawie. W Komendzie Stołecznej Policji na kolejne przesłuchanie oczekuje mężczyzna, który jest świadkiem w sprawie zabójstwa. Co do tej pory powiedział? Co zataił? Do czego nie chce się przyznać? Młoda dziewczyna po raz pierwszy w życiu wychodzi na ulicę, żeby zarobić na utrzymanie. Ciągle się waha, ale potrzebuje pieniędzy dla swojego małego syna. Kogo spotka tej nocy? Jaką decyzję podejmie? Po mieście w białym, terenowym samochodzie krąży mężczyzna, który wie, że to jest jego ostatnia noc na wolności. Ma tylko jeden cel. Zabić tak wiele osób, jak to tylko możliwe. Kto jeszcze padnie jego ofiarą? I jest jeszcze komisarz Jakub Mortka, który staje przed największym wyzwaniem w swoim życiu. A stawką są najbliższe mu osoby. Jak daleko jest się w stanie posunąć, żeby ich ocalić? To będzie długa noc. Dla nich wszystkich. Najważniejsza noc w ich życiu.

"Długa noc" to szósta część cyklu o komisarzu Jakubie Mortce.

„Kwiaty z cukru” Antoine Laurain tłumaczenie: Adriana Celińska (wyd:Nowela)

Powieść nie całkiem kryminalna, z Paryżem w tle, łącząca elementy różnych gatunków, błyskotliwa i dynamiczna, lekko nasączona humorem. Pierwsza w serii Colllection Nouvelle prezentującej najnowszą prozę francuską. Akcja rozgrywa się w świecie francuskich wydawców, autorów i krytyków. Do przeczytania jednym tchem.

Maszynopis książki wysłanej do wydawnictwa przez tajemniczego autora działa jak przepowiednia. Czy to jedynie zaskakujący zbieg okoliczności?

Czasem fikcja kreuje rzeczywistość…

Życie Violaine Lepage, znanej paryskiej redaktorki, dyrektorki działu prozy francuskiej w dużym wydawnictwie, po wybudzeniu ze śpiączki, w którą zapadła po wypadku lotniczym, przybiera niespodziewany obrót pod wpływem powieści Kwiaty z cukru. Książka, wybrana spośród tysięcy propozycji nadesłanych do redakcji, niedawno ukazała się drukiem, a jej autora otacza aura tajemnicy. Nikt nie wie, kim jest Camille Désencres ani gdzie przebywa, co staje się szczególnie kłopotliwe, gdy tytuł przechodzi do ścisłego finału nagrody Goncourtów. Co więcej, zbrodnie opisane w książce naprawdę mają miejsce.

[zb]

 


komentarze [18]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Deutschland91 09.03.2024 09:46
Czytelniczka

Zaintrygowały mnie  Tajemnice Fleat House Dziewczyna z sierocińca Jej ostatnie wakacje

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Tajemnice Fleat House  Dziewczyna z sierocińca  Jej ostatnie wakacje
Aksamitt 13.06.2022 19:07
Czytelniczka

Oczywiście C.L.Taylor,  każda z jej książek przejdzie przez moje ręce;) Poza tym dostrzegam inne interesując treści, a przynajmniej w opisach  Dziewczyna z sierocińca  Osobni. A na pewno nie sięgnę po książkę Escobara. Do tej pory pamiętam rozczarowanie po lekturze "Kołysanki z Auschwitz".

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Dziewczyna z sierocińca  Osobni
Tereda 26.02.2024 16:47
Czytelnik

O, kurcze, a ja właśnir zamówołam Kołysankę z Auschwitz. Nie da się czytać? 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Aksamitt 08.03.2024 19:58
Czytelniczka

Kupiłaś, przeczytasz, ocenisz;) Moim zdaniem jest to książka niskich lotów. Powierzchownie traktuje temat. Przy pomocy głównej postaci można było stworzyć bogaty obraz społeczeństwa Romów, ale nie, po co.  Książka opiera się na wielkich słowach tworzących slogany, ale skoro ma tak wysokie noty to znaczy, że czytelnikom tyle wystarczy by zamydlić oczy. Dzięki temu jest łatwa...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Jolanta 13.06.2022 18:27
Czytelniczka

Chętnie przeczytam Nauczyciel z Getta Osobni, Niedoskonali 😀

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Nauczyciel z Getta  Osobni  Niedoskonali
Ela_Monia 13.06.2022 17:57
Czytelniczka

dziś świeżo odebrane 

Tajemnice Fleat House

Jej ostatnie wakacje


wczoraj  otrzymałam propozycję przeczytania 

Dziewczyna z sierocińca

no to zaczynam 😍

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Tajemnice Fleat House  Jej ostatnie wakacje  Dziewczyna z sierocińca
Aksamitt 13.06.2022 19:13
Czytelniczka

Ciekawy zestaw. Przyjemności:)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Tereda 26.02.2024 16:50
Czytelnik

Miałam Dziewczynę z Sierocińca, ale jakoś nie chciało mi się czytać i oddałam. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Ela_Monia 26.02.2024 17:36
Czytelniczka

Szkoda. Historia, która najpierw skradła moje serce, później rozbiła je na kilka kawałków, żeby na koniec skleić i tchnąć w nie nadzieję

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
FioletowaRóża 13.06.2022 12:57
Czytelniczka

Dużo pokus na ten tydzień:) 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Panna_Wodna 13.06.2022 10:32
Czytelnik

Jestem w połowie Dziewczyna z sierocińca
Petarda. Ta książka zostanie mi w głowie na długo. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Dziewczyna z sierocińca
Aksamitt 13.06.2022 19:12
Czytelniczka

Najpierw zaintrygował mnie jej opis, teraz jeszcze Twoje zdanie;)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Tereda 26.02.2024 16:53
Czytelnik

Ja nie doczytałam i oddałam. Może Tobie się spodoba. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
AgaGaga 13.06.2022 10:25
Czytelniczka

CO jest z tym Auschwitz teraz, że nie ma miesiąca, żeby nie wyszło coś z tą nazwą w tytule? Czy potem będziemy latami natykać się na różne osoby "z Dachau" i "z Buchenwaldu"? Bo Ravensbruck już się zaczął...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Panna_Wodna 13.06.2022 10:36
Czytelnik

Auschwitz sprzeda wszystko i wszędzie. 
Podobnie jak getto w tytule. 
Auschwitz to takie nowe, wdzięczne Universum, które pomieści wiele  😔

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Aksamitt 13.06.2022 19:11
Czytelniczka

Słowo-wytrych. Pojawia się od kilku lat i nawet zaczynam mieć wrażenie,że obecnie pisze się te książki na zamówienie.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Agnieszka Żelazna 13.06.2022 10:18
Czytelniczka

Bardzo ciekawe propozycje. Książki  Tajemnice Fleat House Długa noc zamówiłam, ale kilka innych propozycji, które zostały tu wymienione również chciałoby się przeczytać.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Tajemnice Fleat House  Długa noc
LubimyCzytać 13.06.2022 10:00
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post