Łowca

Okładka książki Łowca
Piotr Kościelny Wydawnictwo: Skarpa Warszawska Cykl: Komisarz Sikora (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Sikora (tom 1)
Skarpa Warszawska
2021-07-29
2021-07-29
literatura polska kryminał sensacja zemsta policja zabójstwo mord brutalność thriller piotr kościelny Łowca pedofil pedofilia

Książka bardzo dobra, chociaż mocna i drastyczna. Osobiście lubię takich "Punisherów", zarówno w książkach, jak i w filmach. Bardzo zaskakująca końcówka. Polecam!

Momentami było ciężko, bo i tematyka odrażająca. Szczególnie, że autor nie skąpił nam opisów nie gryząc sie szczególnie w język.

Całość opierała się o dość zgrany schemat, czyli motyw mściciela, który wyręcza wymiar sprawiedliwości bezsilny wobec takich ludzi. Szczególnie, że poruszamy też tematykę powrotu do społeczeństwa po dopuszczeniu się takich czynów, tego czy jest jakaś właściwa za nie kara, włącznie z tą ostateczną oraz możliwa przemiana.

Bohater ma szczególną motywację, bo temat dotknął go bezpośrednio i jest silnym elementem książki. Taki zwykły facet, który nie ma wiele do zdziałania w życiu poza zemstą.

Z minusów poza tematyką dla co bardziej wrażliwych to jednak zaliczamy sporo przeskoków między kolejnymi celami co trochę rozmywa całość i z czasem sprowadza się do wypełniania kolejnych zadań. Również postać utalentowanego hakera wydaje się mocno na wyrost, gdzie za sprawą kilku kliknięć ogarnia zarówno fundusze jak i wszelkie informacje.

Zakończenie również buduje potencjał na kontynuację jednak nie ma się specjalnej motywacji do czytania takich książek.

Bardzo dobrze się słuchało. Tematyka straszna...ale warto.

Bardzo dobrze się słuchało. Tematyka straszna...ale warto.

Świetna książka. Poruszona trudna tematyka - pedofilia. Zakończenie mega zaskakujące .

W książce poruszony został ciężki temat, mianowicie pedofilia. Wielowątkowa, ale bardzo ciekawie poprowadzona akcja. Nie spodziewałam się, że będę trzymać kciuki za mordercę. Zakończenie - dobry twist.

Mocna.
Po jej przeczytaniu, zwłaszcza po zakończeniu, którego się nie spodziewałam, cisnęło mi się na usta jedno słowo, którego tutaj użyć nie mogę.
Wbija w fotel , głównie świadomością , że takie rzeczy się dzieją...

Mocna.
Wbija w fotel , głównie świadomością , że takie rzeczy się dzieją...

Mocna książka, podejmująca tematykę pedofilii. To było moje pierwsze spotkanie z autorem i wypadło zdecydowanie na plus. Na pewno sięgnę po inne pozycje. W Łowcy jedyne co mi przeszkadzało to zbyt dużo postaci, co momentami było trochę męczące. Poza tym powieść wywołująca naprawdę sporo emocji i zdecydowanie dla ludzi o silnych nerwach. Zakończenie - petarda!

Mocna pozycja . Jedyny minus to zbyt dużo postaci co momentami jest męczące .
Koniec zaskakujący .

Mocna pozycja . Jedyny minus to zbyt dużo postaci co momentami jest męczące .
Koniec zaskakujący .

Pozycja dla ludzi o mega mocnych nerwach.... Książka skupiona wokół tematu pedofilii we współczesnej naszej Polonii, opowiada o zwyrodnieniu człowieka i o jego bezkarności; o ludziach, którzy nie widzą absolutnie nic złego w krzywdzeniu dzieci, oraz o ich przyjaciołach i rodzinie, którzy ich wręcz w tym wspierają.... Okropna rzeczywistość, która powoli przestaje być tematem tabu...
Ale w książce są też "ci dobrzy", którzy chcą z tym walczyć mimo, iż czasem muszą zapłacić za to bardzo wysoką cenę.
Polecam, bo choć brutalna, mocna i wręcz makabryczna to niestety porusza ważny temat, na który nie powinniśmy odwracać głowy.
Panie Piotrze - szacun, jak zawsze kawał świetnej roboty :)

Zemsta, ojciec który wie , że jego dziecko zostało wykorzystane seksualnie , postanawia rozprawić się z pedofilem. Dotkliwie rozprawił się ze zboczeńcem, w wyniku czego trafia na kilka lat do więzienia. Po wyjściu ma jeden cel, każdy pedofil ma być martwy. Policja szuka mordercy, ale z drugiej strony wszyscy zdają sobie sprawę, że morderca robi dobrą robotę. Polecam fanom polskich kryminałów.