Zapomniany. W matni strachu

Okładka książki Zapomniany. W matni strachu Adrian Bednarek Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Zapomniany. W matni strachu
Adrian Bednarek Wydawnictwo: Zaczytani Cykl: Zapomniany (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Zapomniany (tom 2)

Zapomniany. W matni strachu

przeczytanych książek 1115 napisanych opinii 1112

Przezajebista książeczka.

Przezajebista książeczka.

O ile pierwsza część książki wywoływała niemałe emocje i trzymała w napięciu, tak tu wszystko zelżało. Nie jest już tak porywająco, jak było przedtem. I choć niby historia ma całkiem fajne tempo, to jednak nie wciąga aż tak bardzo. „Zapomniany. W matni strachu” może nie chwyciła mnie tak, jak pierwszy tom, ale nie mogę tej książce odmówić tego, że mimo wszystko wypada naprawdę dobrze.
Najciekawszy w tej książce był ciąg dalszy historii Diany: tego, w jaki sposób radziła sobie z wiadomością, że Jędrek jest na wolności. Wtaczająca się w jej życie obsesja połączona z pewną paranoją sprawiała, że jej działania były na tle całości naprawdę interesujące. Tak samo było po tej drugiej stronie i wolnością Jędrka. Sprytny typ, umiał sobie radzić. I choć to Patryk powinien być tu najjaśniejszą gwiazdą - w końcu to główny bohater, to jak dla mnie ta wspomniana wcześniej dwójka zdobywała pierwszy plan, gdy tylko się pojawiali. Byli naprawdę ciekawie poprowadzeni i najbardziej charakterystyczni i pokręceni. Zaś Patryk stał się nieco nijaki, jakby zabrakło mu zbudowanego w pierwszej części charakteru. Hania natomiast zyskała tu dla mnie miano najbardziej irytującej. Denerwowało mnie w niej praktycznie wszystko.
W tej części główną sprawą jest znalezienie Jędrka. Mamy Patryka i Dianę, którzy starają się go odszukać, zanim to on znajdzie ich. Każdy pracuje na własną rękę, co daje niezłe porównanie z tym, jak każde z nich działa. Tuż obok toczy się oczywiście historia spryciarza Jędrka, który będąc w dość beznadziejnej sytuacji, stara się przetrwać. Wszystko to całkiem zgrabnie się ze sobą łączy.
„Zapomniany. W matni strachu” jest dobrą kontynuacją, choć nie zaskakuje i nie chwyta za gardło jak część pierwsza. Mimo wszystko dobrze mi się tej książki słuchało w audiobooku.

Zardzo dobra książka, której nie mogłam się doczekać. Rozwiązanie zagadki budziło mój niepokój.

Kontynuacja losów Patryka, który już nie jest tytułowym zapomnianym. Poznajemy dalsze losy bohatera wkraczając do mrocznego świata wykreowanege przez autora.
Nie będę rozpisywać się o fabule tym razem. Mamy tu bezpośrednią kontynuację pierwszego tomu. Kolejna świetna książka. Moim zdaniem trzyma poziom. To nadal ten sam podły, okrutny, paskudny, brutalny świat. Naprawdę jest moc! Uwielbiam styl autora, sposób, w jaki kreuje świat i prowadzi fabułę. Przyznam, że muszę sobie twórczość autora dozować. Książki autora mają to do siebie, że działają na mnie w taki sposób, że muszę łapać po nich oddech. Nie wiem jak to się dzieje, ale zawsze jestem przeładowana emocjami. Czuję się też momentami przytłoczona. Oczywiście wszystko w pozytywnym znaczeniu 🤭☺️ Bardzo lubię i polecam 😁

Dobre. Polecam tak pierwszą część jak i tę kontynuację. Trzyma poziom. Pozdrawiam

Cykl o Kubie Sobańskim już mi się przejadł. I chociaż "Zapomniany" jest równie mroczny, brutalny, czasami wręcz barbarzyński to czytało mi się tę lekturę łatwiej i szybciej. Nie udało mi się polubić ani współczuć żadnemu z bohaterów mimo, że ich życie było chwilami bardzo burzliwe, nieprzewidywalne, tragiczne i mroczne. Przeczytałam, przyjęłam do wiadomości ale nie zżyłam się z żadną postacią. Nie do końca spodobało mi się również zakończenie. Uważam, że bez względu na okoliczności, każdy powinien brać odpowiedzialność za swoje czyny i ponosić za nie ewentualne konsekwencje. Tu mi trochę tego w końcówce zabrało. Ogólnie kolejny dobry kryminał autora. Nie mniej jednak planuję chwilowo od książek Pana Bednarka odpocząć.

Tego audiobooka przesłuchałam w 2 dni, nie potrafiłam się oderwać! Słuchałam w weekend po przebudzeniu, podczas sprzątania, gotowania i przed zaśnięciem. Adrian Bednarek po raz kolejny genialnie przedstawił patrzenie na świat oczami psychopaty, a Filip Kosior swoim przeszywającym głosem sprawił, że cały czas miałam na skórze gęsią skórkę.

Autor świetnie poprowadził dalej losy Patryka i Jędrka, a brutalny i surowy świat tej powieści dosłownie mnie sobą przytłoczył. Dzięki tej dylogii mam ochotę na zapoznanie się z resztą twórczości Bednarka. 8/10!

Autor świetnie poprowadził dalej...

Książkę przeczytałem zaraz po zakończeniu pierwszej części, miałem zatem pełną ciągłość akcji. Świat książek Bednarka to świat mroczny, w którym panują niskie wibracje takie jak zemsta, gniew, okrucieństwo czy bestialstwo. Jeśli nie przeszkadza ci to, to będziesz zadowolony bo książka jest dość dobrze i ciekawie napisana. Bednarka czytam zazwyczaj z przerwami pomiędzy poszczególnymi książkami, bo czuję że nie dałbym rady takiemu natłokowi ludzkiego zła. Zdecydowanie wolę serię o Zapomnianym od serii o Diable, bo zło nie wygrywa tu tak zdecydowanie jak tam. Jest tu też jakieś wrażenie pozornej sprawiedliwości.

Powroty do historii, którą się przeczytało rok wcześniej są trudne. Chwilę musiałam sobie przypominać o czym jest książka i co się tam wydarzyło. "Zapomniany" był świetny. Akcja, tempo, dużo mroku, klaustrofobiczny klimat i wszelako pojęty bród sprawiły, że postawiłam poprzeczkę przed drugą częścią bardzo wysoko i chyba to mnie zgubiło. W matni strachu do połowy książki nie dzieje się kompletnie nic ciekawego. Skutki wcześniejszego finału mają konsekwencje, ale rozwijają się one w ślimaczym tempie. Bohaterowie przeżywają problemy miłosne, trzymają się na uboczu i więcej analizują niż robią. Ich decyzje są też dla mnie mega irytujące. Nie ma już tego obłąkańczego klimatu a akcje prowadzone są z wielką starannością o szczegóły. Finał jest bardzo w stylu autora, czyli tak nieprawdopodobny i odjechany, że nie wiem czy mi się podobał czy chce się popukać w czoło 😁🙈 W ogólnym rozrachunku polecam wam sprawdzić i przekonać się samym 😂

Lepsza od pierwszej części.

Lepsza od pierwszej części.

• Przeczytane 2022

Video