Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię

BeYa
2021-08-12
2021-08-12
literatura polska

Zaczynałam te książkę z myślą, że jak Josie nie wyjedzie, tak jak planowała to przez całe swoje życie, to będę zawiedziona, ale z czasem czytania złapałam się na tym, że wymyślam coraz to nowsze sposoby by ta dwójka mogła być razem i mam nadzieję, że jednak zakończenie mnie jakoś zaskoczy. Same ostatnie strony mi się strasznie ciągnęły, może przez to, że pękało mi serce, a może przez to, że jak dla mnie za dużo było tych opisów bólu, przez które chciałam jak najszybciej przebrnąć. Miałam też wrażenie, że po egzaminach stali się innymi osobami, nagle zaczęli się całować na każdym kroku, nie przekomarzali się tak jak wcześniej I nagle stali się zwykłą uroczą parką jakich wiele na wattpadzie, ale załóżmy że to dlatego że chcieli się sobą nacieszyć na resztę życia i ich towarzystwo ich odmieniło.

Zaczęłam czytać tę książkę i odłożyłam ją po około 70 stronach. Proszę o nie powtarzanie mojego błędu!! Ze względu na popularność książki, nie mogłam zaakceptować faktu, że jej nie dokończyłam (na początku była najzwyczajniej nudna),więc sięgnęłam po nią po raz drugi. Przeczytałam w jeden dzień. Wciągnęłam się strasznie, początek jest nudnawy po to, aby czytelnik mógł lepiej wgryźć się w tę historię. Emocje jakich doświadczyłam są nie do opisania, z wyczekiwaniem czekam aż przyjdzie mi następny tom. Popularność książki w 100% zasłużona, idealna pozycja dla 13/14 latków. Książka ta jest naprawdę poruszającą młodzieżówką, polecam gorąco, w moim sercu pozostanie na długo, dlatego zasługuje na ocenę 10/10.

Jest to dla mnie bardzo ciekawa książka bo ma bardzo ciekawą historie :)))

Jest to dla mnie bardzo ciekawa książka bo ma bardzo ciekawą historie :)))

Nudna jak nie wiem co, ale mimo nie rozumiem hejtu na tą książke. Fakt, nie jest to szczyt literatury, jednak dla osób początkujących w sam raz

Pierwsza część trylogii. Wiele ludzi ją zachwyca i miała bardzo pozytywny odbiór po premierze. Dlatego też miałam bardzo wysokie oczekiwania co do tej historii..

Niestety spodziewałam się troche czegoś innego. Mimo, że fabuła i ogółem historia bohaterów podobała mi się. Nie podobało mi się tak jakby przeskakiwanie czasu i miejsca. Często musiałam wysilić umysł by się domyślić gdzie oni są i kiedy.

Polubiłam Chase'a za jego charakter. Super, miły chłopak który by zrobił wszystko dla Jose. Mimo jego sytuacji rodzinnej nie poddaje się i żyje dalej, mając przy sobie najlepszych przyjaciół.

Jose jest upartą, ale i bardzo spokojną osobą. Chyba że w pobliżu znajduje się pewien chłopak hahah. Nauczyła się żyć sama ze sobą, więc potrzebowała trochę czasu, by przyzwyczaić się, że dzięki przyjaciółce znalazła bliskie jej sercu osoby.

Ta książka nie należy do lekkich. Bo pomimo takiego lekkiego pisania autorki, porusza trudne tematy. Typu Problemy rodzinne, brak akceptacji dziecka z strony rodziców.

Końcówka nie wzruszyła mnie tak bardzo jak inne osoby, lecz jest emocjonująca. Oboje, którzy czują do siebie coś mocnego muszą się rozstać. Ona na studia, a on zostaje w miasteczku. Nie powiem, smutne zakończenie.

Nie czuję jakiejś więzi do tej książki, lecz mam w planach kiedyś kupić następne części, by dowiedzieć się co z dalszymi losami bohaterów.

Pokochałam tą książkę całym sercem, choć denerwuje mnie narracja 3 osobowa

Pokochałam tą książkę całym sercem, choć denerwuje mnie narracja 3 osobowa

Bałam się, że ta książka mnie wynudzi, jednak po jej przeczytaniu jestem w stanie stwierdzić, że to trylogia, której nie da się nie pokochać. Jest to jedna z książek, która pokazuje jak wygląda miłość, która nie opiera się jedynie na cielesności. Pokazuje wiele wartości takich jak przyjaźń czy miłość. Historia Jose uczy, że lepiej budować wspomnienia, żyć tu i teraz niż ciągle patrzeć w przyszłość, zamartwiając się, co to będzie. Bo nawet jeśli w życiu kończy się pewien etap, to można wejść w kolejny z wieloma wspomnieniami i doświadczeniami. Polecam każdemu ♥️

Zaczynając czytać tę trylogie, ciężko mi było przebrnąć przez początek, ale potem te książki zawładnęły moim sercem, nie mogłam się od nich oderwać. Miłość Chesa i Jose od początku miała wiele przeszkód i prób przetrwania, które sprawiały, że ich uczucie stawało się coraz silniejsze, chociaż sami nie zdawali sobie z tego sprawy. Mimo tego, że po latach główna bohaterka chce znaleźć szczęście przy innym, to kiedy widzi Chesa, od razu odżywają jej stare uczucia i nie może kontynuować swojego związku. Książka pokazuje jak silne może być prawdziwe uczucie do swojej bratniej duszy oraz to jak przeznaczenie walczy z tym, żeby ich drogi znowu się przecięły i wróciły na właściwe tory. Podoba mi się też jak została przedstawiona historia ich dzieci przeplatana z dalszymi losami głównych bohaterów. Zakończenie łamie serce wylałam na nim wiele łez i ciężko było mi się pożegnać z ich światem. Na pewno wrócę do przeczytania całej trylogii i bardzo ją polecam.

Zakończenie mnie złamało, ale pierwsze 100 stron było mocno średnie

Zakończenie mnie złamało, ale pierwsze 100 stron było mocno średnie

Książka nei była wybitna ale za to bohaterowie byli dobrze wykreowani w połowie Książki główni bohaterowie przestają się cieszyć chwilą. Kiedy poraz setny autorka wspomina o tym jak ciężkie będzie rozstanie robi się to nie do zniesienia. Irytuje mnie że właściwie nie wiadomo czemu Chase nie może nią wyjechać co także mnie niezwykle frustrowało

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Romans